1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ем Сингл, ем без другарки. Што понатаму?

Дискусија во 'Сингл' започната од TheCandy880, 20 август 2010.

  1. ТрагачПоНадеж

    ТрагачПоНадеж Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.118
    Пол:
    Машки
    Ама и ти си сингл :)
     
  2. Barmens

    Barmens Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2021
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Која е расположена за дружба/запознавање нека ми пише лп. :D
     
    На Anne94, t.a.m, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Ова е форум не сајт за дејтање
     
    На Аничкаa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Бара друштво, а не дечко.
     
    На buba4e89 и SnowWhite8 им се допаѓа ова.
  5. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.290
    Допаѓања:
    34.224
    Пол:
    Женски
    И женско е.
     
  6. Barmens

    Barmens Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2021
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Јахахахаха небарам дечко бе несум ни лезбејка точное друштво сакам бидете малце дружељубиви неразбирам шо има лошо тука и дечко да фатиш знам феминки кои се имаат запознаено со дечкото на форумов и супер им оди.
    Бог да чува
     
    На Aleksbonito, mind_monsterskp, DraganFem и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Како пиша личеше ко машко да си.
     
    На Аничкаa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Barmens

    Barmens Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2021
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Па пишува бе женска на профилот штосум 8)
     
    На Aleksbonito и edna_malecka им се допаѓа ова.
  9. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Се клика и се проверува прво.
     
    На Just.do.it, buba4e89, Bodhi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Кај мене машко си
     
  11. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Што сме толку недружељубив народ, девојката си пиша дека бара друштво, јас на оваа тема имам запознаено добра другарка. Бидете малку поотворени за пријателства и нови луѓе (иако знам последава година луѓето се сменија многу не го рачунаат пријателството за ништо и се мразат меѓу себе).
     
    На Reina.Gitana, jasbi, buba4e89 и 10 други им се допаѓа ова.
  12. Bodhi

    Bodhi Нов член

    Се зачлени на:
    2 август 2021
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Не бидете строги толку. И да бара дечко. Целта на форумот е тоа. Да се помогне, да си помогнеме.
     
    На Just.do.it, SnowWhite8 и Indiegurl им се допаѓа ова.
  13. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.169
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Девојката си пиша убаво , и не е единствена ни прва ни последна и тука имаше и машко што побарал да се здружиме..
    Преку форум све се може и да си помагаме и да се здружиме и дај да не бидеме строги.
    Реално, во денешно време слабо друштво секој по свој живот , мажени женети и деца и тое
     
    На Just.do.it, D.Anonim, buba4e89 и 5 други им се допаѓа ова.
  14. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Не бидете ограничени ко тераса, бидете малку луѓе и другари, не чини ништо.
     
    На FridaodaMk, Just.do.it, Bodhi и 2 други им се допаѓа ова.
  15. mind_monsterskp

    mind_monsterskp Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    26
    Inaku niz istoto sto go pominuva Barmens go pominuvam i jas. Vo faza na razvod sum i nemam nikakvo drustvo. Site prijateli se vo brak a jas ostanav sam, ne izleguvam a rabotata mi e od doma.. Sovet da mi dade nekoj ili ako saka neka mi pise za da si go popolnime vremeto. Se izvinivam ako lici na spam - no ne e
     
  16. Bodhi

    Bodhi Нов член

    Се зачлени на:
    2 август 2021
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Како поддршка на Barmens и , и јас се зачленив со истата причина. Барам девојка за друштво, забава, флерт, шетање на кучињата мои, нејзини. Немам фб, инста. Ова ми беше прв избор. Никогаш не се знае. Не е ништо срамно, секој со своите потреби и желби. Срамно е да не бидеш искрен пред себеси и другите
     
    На Indiegurl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Jas od forumov imam dve prijatelki .Taka da nikogas ne se znae .Moze im se nasmee srekata na nekoi i izlezat i pArovi od forumov ,zasto da ne .Sekoj si ja znae granicata ,sto saka a sto ne
     
    Последна измена: 3 август 2021
    На Litlstar, SnowWhite8 и Bodhi им се допаѓа ова.
  18. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Јас сум мн дружељубив дечко.
     
  19. Npc

    Npc Нов член

    Се зачлени на:
    9 август 2021
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Машки
    Се двоумев реално повеќе време дали да одговорам на темата за "другарство" или не но на крај се одлучив.Како и другите на форумот така и јас со истата мака подолг период неам другари за излегување во град и на кафе како предходно.
    Немав некое големо друштво но имав другар од основно кој цело време се дружевме преку гејминг и онака но после двајцата запишавме различна средна школа.Во средната школа имав пријател како брат скоро секој друг ден шетавме и излегувавме доаѓаше на гости како да беше негов втор дом исто и јас кај него,но бидејќи играв уште игри тогаш другарот од основно ме запозна со неговото друштво преку играта.Еден ден имаше некој настан во градот кој јас со школскиот и другар му земавме карти и отидовме на настанот,но таму беше и другарот од основно со неговото друштво кој предходно го прашав дали ќе оди ми кажа ќе "видиме".После неколку недели "лидерот" од друштвото два пати ме покани на излегување во град и кафе со нив имавме одлична комуникација,но очигледно сум бил вишок таму. Секој пат после тоа кога ги прашував за излегување ме одбивале као "денес нема да излегуваме" што не беше точно.Се повлегов од играта што ја играв со нив online и оддалечив комуникација со нив на социјални мрежи бидејќи не бев добредојден во тоа друштво. Додека пак школскиот со другар му немаше против со тоа дека излегов два пати со тоа друштво или дека седев на настанот заедно до нив. Се дружевме понатаму но последен период почна да се подбива и исмејува кога се запишав на факултет бидејќи бев зафатен со испитите и не ми одеше добро, што јас не му замерував до одреден период. Така еден ден тој излезен со другар му на кафе без да праша како предходно дали сум слободен дали имам време да одвојам за кафе почна пак со подбивање за факултетот и испитите што одма зафршив комуникација со него и долг период веќе не комуницирам или пак имам контакт.
    Ги игнорирав лажните пријателства, се одпишав од факултетот.Од предходниот факултетот имам двајца колеги кои уште сме во контакт,исто така и новиот факултетот што го имам запишано кој студирам сеуште имам неколку колеги кои комуницираме за факс и такви ред оф теми ама излегувањето е потешко бидејќи не сме сите од Ск кога одевме на факултет нон стоп се дружевме.Се надевам дека од некои од колегите ќе имам добро пријателство во иднина бидејќи после потешко се ствараат вистински пријателства(како на видеото: ).
    Малку се нервирам што најубавите години ми поминуваат пред пц но се помирив, ама тоа што е подобро сам него со лажни и лицемерни другарства.
    Најбитна цел која се фокусирам ми е факултетот и кариерата што допрва доаѓа.
     
    На Traveler91, Waverly Raven, FridaodaMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Не ти требаат такви другари. Моментално ситуацијата е таква каква што е, посвети се на себе си и на факултетот максимум. Верувам дека кога тогаш ќе најдеш нови пријатели за дружење.