1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Есен

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Bitter-Sweet, 2 септември 2015.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.630
  Допаѓања:
  73.165
  Пол:
  Женски
  Разгледував низ темите и не најдов некоја за есен, најчесто за лето и за зима. Епа сега се ближи есента, зошто ја сакате или зошто не ја сакате?
  Јас многу си ја сакам, есенската гардероба ми е најдрага, природата тогаш ми е најубава, тој период некако прави позитивно да се чувствувам.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На EvAngelos, parksey, Jenniffer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Па што знам ја сакам есента затоа што можам да уживам во долгите прошетки додека лисјата ми шушкаат под нозете, или да водам љубов додека надвор истура дожд..

  Знам, знам многу филмови гледам :lol:
   
  На parksey и crazylady им се допаѓа ова.
 3. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  55.363
  Пол:
  Женски
  Ја сакам есента заради обврските кои ги носи . Некако има некоја доза сериозност во неа . Не е како пролетта и летото лежечки се да се прави , а не е ни како зимата ништо кога не се прави :D
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
  Моето омилено. Некако самите месеци (септември, октомври, ноември) ми носат убави сеќавања. Тие месеци ми се онака, секогаш исполнети и најубави.
  Ги обожавам оние прошетки и крцкањето под нозе, затоа и секогаш закаснувам каде и да одам, секогаш сум со главата нагоре и уживам во глетката. Сакам кога после школо ќе си одам дома, ќе се замотам со омиленото ќебе, ќе си направам топло чајче и со музика и книга ќе си ја поминам вечерта.

  Некако многу спокој има во есента, ме смирува и исполнува. Оние жолто/портокалови бои насекаде околу мене, абе милина. Едвај чекам да дојде, ајде уште малку ни остана од летото.

   
  На parksey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.511
  Допаѓања:
  19.886
  Во принцип, ми се допаѓа само првата половина на оваа сезона. Кога се заладува и можеш да одмориш од летните жештини и кога таман ти е со тенка јакна; кога природата менува бои; кога топлите напитоци ти се повкусни отколку студените. И кога омилените серии ти се враќаат со нови сезони. [​IMG]
  Но, кога дрвјата целосно ќе соголат, природата ќе исчезне; кога небото ќе посиви и магла ќе падне и ќе почне да не гуши; кога температурите ќе спаднат до многу ниски нивоа, каде што веќе свежото време не е привлечно; е тогаш есента повеќе не ми е убава.
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.178
  Пол:
  Женски
  Најлошото годишно време, без сомнение. Јас треба да заминувам на југ, со птиците-преселници. :inlove:
   
 7. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.665
  Пол:
  Женски
  Есен ми е едно од најомилените год.времиња,лето не сакам толку колку есен.
   
 8. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.974
  Пол:
  Женски
  Есента ме асоцира на училишен состав, реализирање на стари планови и седенки во домашен амбиент.
  Не ми е омилено годишно време, ама ја сакам поради богатата колоритност на прородата.
   
 9. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.810
  Пол:
  Женски
  Есента некако е едно од најсмирувачките годишни времиња. Онака те релаксира, надвор врне, ти дома во топла облека и со чаша чај во рака. До некаде дури и романтично доколку се има и партнер до себе. Надвор се е обоено со жолто-кафеава боја, сите ги гледаш во топла обелека, со чадори во рака, оти на времето не му се знае. Час дожд, час сонце, знаеш променливо како луѓето, па се прилагодуваме заедно.
   
  На TheGirl23 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  51.214
  Пол:
  Женски
  Есен ми е најомилено годишно време.
  Кожна јакна и старки :inlove:
   
  На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
 11. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Секогаш се разболувам во есен
   
 12. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.815
  Допаѓања:
  47.778
  Пол:
  Женски
  Ништо помеланхолично од есен, премин од безгришно лето, плажа и сонце, кон сивило. Го чувствуваш ветерот шепотејќи тивко ко да ја најавува студената зима
   
 13. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.427
  Допаѓања:
  31.962
  Пол:
  Женски
  Вака сега...Тумбе кафе ќе беше прејако ако ги оставеа дрвјата значи...вака есента е како 90% лоадинг...мислам ало,со кој пат ги сековте?
  Еве како изгледа дел:
  20171015_175346.jpg
  А еве како би било ако не се сечеа:
  (Ова слика долу ја сликав ко бегав од тумбе кафе накај паркот...е ова е веќе есен)
  20171015_175539.jpg
  Фотографиите се фотографирани во Битола за тие што не знаете каде е Тумбе кафе...
  Ете тоа ти е...
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 14. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.791
  Допаѓања:
  49.641
  Пол:
  Женски
  Есен :inlove: ја обожавам едно од моите омилени годишни времиња.
   
 15. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.214
  Есента има посебно место во моето срце.:l:
  Родена сум наесен.
  Ја запознав љубовта наесен.
  И воопшто, како сите прекрасни работи во животов да ми се случиле наесен. На пример, есента 2016 засекогаш ќе ја паметам како вистински пресврт во животов, како промена на подобро, како одново да се родив.

  Есента носи со себе атмосфера каква што не носи ниедно друго годишно време. Секое од нив си е посебно, ама есента е уште попосебна. :D Прекрасни бои, свеж воздух, идеално за да се помине во природа цел ден кога е топличко, а кога врне, одличен изговор за да го поминеме цел ден со кафенце и книга во кревет. Во исто време, носи со себе меланхолија што мене лично, ме инспирира да пишувам, да сонувам и да создавам. Би сакала вечна есен.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На TheGirl23 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.822
  Пол:
  Машки
 17. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.282
  Допаѓања:
  20.653
  Пол:
  Женски
  Најубавото годишно време за мене, а и најубавите месеци со тоа. Обожавам кога надвор времето е ладничко и можеш комотно да се облечеш, нити да се потиш нити да се тресеш. Мирисот на "рана зима", мирисот на ајвар, паркот и сите улички со листовите пожолтени и поцрвенети, пиење на кафе или топло чоколадо со драга личност стуткани во столче, филмчиња со добро мезе и парно. Љубов ми е.
   
  На TheGirl23 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. TheGirl23

  TheGirl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  Обожавам. :inlove:
  Љубовта ни започна во есен.:l:
  Магична е, романтична...
  Ги сакам есенските прошетки, жолто-златните нијанси по улиците, мирисот на дожд.
  Посебни се ноќите со партнерот, стуткани под меко ќебенце, испреплетени тела,шише црвено вино... :$
  Најубавите модни комбинации ми се баш во есен. Ни премногу разголено, ни премногу натрупано, идеално.
  download.jpg
  Во домашна атмосвера книга, топло чајче и домашни колачи, убавини.:coffee: Може и топло чоколадо со многу шлаг. :D
  87fd1a37add2f7fd4a064cb5442f0d25--autumn-fall-autumn-leaves.jpg
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.