1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Естетска хирургија-лузна од операција

Дискусија во 'Тело' започната од Emily023, 28 декември 2011.

 1. Emily023

  Emily023 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Сакам да прашам дали може да се отстрани лузна од операција,и ако може некое објаснување за тоа подетално.
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.302
  Допаѓања:
  17.209
  Пол:
  Женски
  Може, а за подетално ќе се обратиш кај пластичен хирург, од кај да знаеме да ти објасниме во детали тоа е стручна работа и зависи од видот на операцијата, местоположба на лузната,големина, длабочина, опасност по здравје итн
  Со среќа
   
 3. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  мислам дека во склопот на Клиничкиот Центар има специјална клиника за пластична хирургија, обрати се таму :)
   
 4. OpethAngel

  OpethAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Знам дека кај Др. Анчевски со ласерска метода успешно санираат постоперативни лузни, со цени се малце солени, ама квалитетот е со гаранција! Не знам, можеш да се распрашаш и на други места..зависи каде е лоцирана лузната, колку е длабока и колку е стара...
   
 5. 03adv04

  03adv04 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво :) Кога сме кај лузни сакам да прашам дали и како може да се отстрани изгореница ? Ја мачкам со маст Јекодерм дали е тоа доволно ? :(
   
 6. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Али некој е запознаен со нус-појавите од ваквите интервенции?
  Како после ваков третман, третираното место реагира на сонце, депилации и сл? Дебелеење, слабеење? Јас конкретно сакам да отстранам лузна од стомак...

  Еве ценовник за ориентација, од Анчевски
  http://www.ancevski.com.mk/index.php/dr-ancevski/3-ceni-ancevski
   
  На Springy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mia005

  mia005 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  7
  Сега скоро едно девојче беше на отстранување на лузна од операција и не е баш задоволна. Тие лузни подобро да не се "чепкаат, освен ако не е на лице. Тогаш е најдобро да се примени ласерска операција.
   
 8. alena19

  alena19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  325
  Пол:
  Женски
  Ме интересира дали некој има направено некоја естетска корекција во или надовор од земјава и како сте задоволни од истата ?