1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еширија коли

Дискусија во 'Канта' започната од digitron, 25 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. digitron

  digitron Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  5
  Здраво Феминки ако може малку помош од вас, сакам повеке да се запознаам во врска со оваа бактерија односно инфекција(еширија коли) која ја има една моја многу добра пријателка,таа ја лечи веке подолго време се разбура преку медицински пат,но таман ке ја излечи после некое време повторно и се појавува,знам дека поледен пат пиеше некоии капули од брусница но и тие не и помогнаа кој знае колку.Инфекцијата ја има на уринарните паришта и од неа се осека многу лошо па дури и нехигиенски :(
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  21.264
  Допаѓања:
  189.258
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.