Е-книги (книги во електоронски формат)

Дискусија во 'Канта' започната од Lovely, 5 септември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Што мислите за нив? Каде можам да најдам е-книги на македонски јазик (безплатни, нормално)? И дали вие читате е-книги или повеќе ви се допаѓа обичната книга?
   
 2. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  55.265
  Не знам за на македонски, знам за на српски јазик. Има голем избор на книги, и плус други нешта. Редовно го посетувам сајтов:
  http://www.crowarez.org/
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.