1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жени против жени

Дискусија во 'Канта' започната од hellocity, 12 јули 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.078
  Допаѓања:
  6.645
  Пол:
  Женски
 2. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.459
  Веќе постојат теми со слична содржина на форумот, и можеби модераторите ќе одлучат да стават клуч зошто немаш добар вовед.

  ..Непишано правило е дека жените сами на себе имаат наметнатно правила и забрани. Многу е тешко според денешниот вредносен систем да се носат одлуки што е морално добро, зошто прагматично нормативите почиваат на многу некохерентни теории и митови кои биле создадени во минатото, а чија примена во праксата денес нема врска.

  Жените кои осудуваат други жени заради одредено поведение кое е најчесто од сексуална природа, тоа го прават исклучиво од својствени причини, а не заради доброто на општеството, зошто општеството нема никаква придобивка или загуба ако рандом Стојна одела со еден или десет мажи.

  Кон женската сексуалност денес психолошки многу покомплексно бива гледано за разлика од порано, и тоа со право е така. Прво, заради историската контраверзност која со себе несекогаш носела само позитивни дарови, туку и многу негативни. А друго, заради тоа што тие наметнати шеми за жал успешно опстојуваат и денес, и се прифатени како конзистентни. Тоа многу објаснува зошто имаме толкав број на жени кои при сексуален однос поради срам не доживуваат оргазми, или друга екстремност - жени кои свесно влегуваат во сериозни врски и заедници, иако притоа знаат дека нема да останат долго таму.

  На прашањето дали се уништуваме..Oдговорот е не, бидејќи сме веќе уништени, beyond repair. :D
   
  На Indiegurl и Joi им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Да. Затоа што 'моралистите' се обидуваат да протурат идеја, дека жени, не можат да имаат секс без чувства.


  Па ние сме нежни, кревки, ранливи... ако некој ни го стави пенисот во вагината, ние веднаш сме како во транс и заљубени и фасцинирани од тој некој. Додека за мажите е друга приказна. Тие не се врзуваат емотивно, можат да разделат секс и емоции, затоа тие се е*ачи, а жените ку*ви со скршени срца..

  :puke:

  Пребројте предрасуди.
   
  На Lolo5, Indiegurl и Someonespecial им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Зошто е во Канта темава?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  А што тебе те вреѓа ако некоја не подржува секс за една вечер ? Као сите жени треба да имаат секс за една вечер и да спијат мирно после ? Во кодот на жената тоа не е пишано дека е така туку обратно со точно пресметани елементи кој што ја дефинираат жената во тој контекст. Обратното од тоа - е индикатор на промискуитет. Што е подобро да се цени, промискуитет или конзервативност на жената ??????
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Како е дефинирана жената?
   
  На Lolo5, Gosh и crimson им се допаѓа ова.
 7. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.459
  Кодот на жената? Давинчи, ти си? :o

  Ај жити све иди у пештера, дудлај, пиј еликсири и не дрви више со морализирачки пропаганди.
   
  На Alisa22, candy.cane, Lolo5 и 7 други им се допаѓа ова.
 8. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки

  Таман да пуштам муабет еве ја аморалната кажа да идам у пештера да си го дудлам.
  Ради преголемиот интелектуален капацитет и бубуљици нејзината вулва твори како фалус. Тоа е тоа.
   
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Остави тоа, одговори ми на прашањето ако може?
  Како е дефинирана жената? - според тебе
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.459
  Од пишаново гледам дека не си го добил потребниот rimming кој го бараше во секс темата. Тоа е така зошто морални жени не римуваат, само ,,камењарки". Баш штета што не те ебат ни двете категории..баш штета.
   
  На candy.cane, Lolo5, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.