1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски во теретана

Дискусија во 'Фитнес' започната од LadyR, 19 септември 2017.

 1. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  1.152
  Допаѓања:
  3.511
  Здраво на сите. Неодамна почнав со теретана, па сакам да споделуваме искуства, вежби, програмата која ви е (кој ден како вежбате). Прилично сум неискусна,па затоа да си помогнеме
   
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.836
  Допаѓања:
  50.600
  Пол:
  Женски
  Јас почнав со два месеци кружни тренинзи со вежби за цело тело.
  Па два месеци вежбав трипати неделно (еден ден нозе, еден грб и раце и еден ден гради и раменици).
  Последниов месец вежбам секој тренинг нозе и додавам плус вежби (еден тренинг грб и раце па наредниот гради и раменици). Плус стомачни, дополнителни вежби за грб и кардио секој тренинг.

  Ова последново најмногу ми одговара.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.699
  Допаѓања:
  148.692
  Пол:
  Женски
  Прво вежбав околу два месеци една програма.
  Беа осум справи, по три серии. Да знам како се викаа, би опишала подетално.
  Покасно почнав со нова кружна програма. Пет справи се по осум круга, со 12 повторувања. После тоа уште две справи по пет серии. Секој втор ден ова го работа, а деновите измеѓу по 1h кардио, обично точак, некогаш орбитрек, зависи од расположение. Ова втората ептен ми се погоди, како за мене.
   
 4. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  524
  Пол:
  Женски
  Jas povece pravam kardio. Pravam i vezbi za istegnuvanje. Odam 3/4 pati nedelno na vezbanje.
  Koi fitnes klubovi gi preporacuvate?
  Izvinete za latinicata, od mobilen sum.
   
 5. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Машки
  Prvo zapocni so full body, gi treniras sekoj den site muskulni partii i gi ucis vezbite znaci nacin na izveduvanje broj na serii, broj na povtoruvanja i kako se vikaat vezbite i za koj del od teloto se nameneti.
  Posle 2 nedeli se prefrlas na upper lower programata. Upper lower ti e goren i dolen deln od teloto. Odkako ke go naucis nacinot na trening posle mozes da pocnis so split trening PPL. push, pull, legs, rest, push, pull legs, rest rest. ppl mozes i 6 pati vo neselata i mozes i 3 pati vo nedelata ali koga treniras samo 3 pati togas volumenot e pogolem a koga vezbas 6 pati nedelno togas volumenot e pomal.
   
  На LadyR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fancy_Nency 22

  Fancy_Nency 22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2021
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  Јас неодамна почнав во теретана ама за жал тренерите не се баш љубезни за покажување вежби.Ги замолив неколкупати да ми покажат кои се вежби за почетници и ме одбија со изговор дека имале работа.Пред да одам на вежбање гледам вежби на You tube за да имам колку толку претстава за тоа како работат справите,бидејќи сепак сум почетник в теретана.Инаку членарината е доста скапа 1200 денари без програма за исхрана или вежбање.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.246
  Допаѓања:
  282.509
  Па за шо к*р има вработено тренери?
   
  На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  6.648
  Пол:
  Машки
  Во Скопје си? Ако си, 1200 денари за чланарина во теретана реално не е скапо за Скопје. Цените се од 900 па нагоре секаде, зависи од големината на теретаната.
  Програми за вежбање и храна се над 2 500 обично а тоа чланарината плус.
  Ако дечките вработени се инструктори тогаш не си ја работат работата како што треба.
  Е сеа ако се персонални тренери тие таму, тогаш не ти кажуваат пошто веројатно работат со клиенти што им плаќаат повеќе, па сакаат да ти земат поише пари. Иако не е фер како почетник да не ти покажат основни вежби.
  Ти ја сфаќам фрустрацијата, почетник си, ама не се откажувај.
  Ај пиши ми лична порака!
   
 9. kuçuk ❤️

  kuçuk ❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали некој знае женска теретана во близина на Кисела Вода?
   
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  11.758
  Допаѓања:
  37.331
  Пол:
  Женски
  Кај Пелагонија домот
  На А беше, дали Атансовски така нешто, и на Емил Зола Стронгест
   
 11. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  2.566
  Пол:
  Женски
  Атанасовски не е женска теретана, имаш кај олимписки мислам фитнес станица побарај ги на инста.
   
 12. kuçuk ❤️

  kuçuk ❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  А таа нели е и машка?
   
 13. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  11.758
  Допаѓања:
  37.331
  Пол:
  Женски
  Не знаев дека во 21ви век уште се делат на машки и женски.Атанасовски ја предложив онака, не ни знам кај има само женски теретани
   
  На СуперДевојка и Ajronmen им се допаѓа ова.
 14. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  10.724
  Допаѓања:
  96.322
  Пол:
  Женски
  Зошто да не се делат во 21ви век, баш се попопуларни стануваат женските теретани пошто никоја не се осеќа удобно да се тегне пред потенцијални манијаци.
   
  На Zivyle, Regina.Phalange, Srckata28 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  11.758
  Допаѓања:
  37.331
  Пол:
  Женски
  Не треба да се работи на делење на жените од мажите, туку на мозокот на мажите дека ние не сме секс предмети, или еден тег по глава може да ги научи.
  Со делење и ,,бегање” нема ништо да постигнеме.Треба да се поработи на свеста на мажите дека секоја може да се вежба и чепати а дека они не треба да гледаат ко п да немаат видено
  Јас ваму кај што почнав да вежбам, нит ме гледа некој нит ништо.Приметувам од огледалата, плус ми помагаат машките да ги совладам вежбите, јас на пример се чувствувам безбедно
   
  На СуперДевојка, Bella •••, MeowMeow и 3 други им се допаѓа ова.
 16. kuçuk ❤️

  kuçuk ❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Не е за делење и бегање но едноставно кога сум имала лошо искуство гледам да бидам во место кај што јас лично ќе се чувствувавам удобно а не додека вежбам некој цело време да ме гледа како да сум секс предмет. Но сепак сите имаме различно размислување и различно гледиште на работите :)
   
 17. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  6.648
  Пол:
  Машки
  Во меѓувреме во светот: ајде да направиме унисекс тоалети
  :D
   
 18. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  6.648
  Пол:
  Машки
  Така е.
  У теретана 99% од луѓето се дојдени да се испотат и не ги интересира нишо околу нив.
  А оние ретки мањачиња, скоро секаде им се одзема членската и тоа веднаш после пријавата на некоја девојка
   
  На Snowflake92, Fancy_Nency 22 и Feminka22 им се допаѓа ова.
 19. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  2.566
  Пол:
  Женски
  Не е напротив, најголемиот женски фитнес центар во мк.
   
 20. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  6.648
  Пол:
  Машки
  Лооол, Атанасовски а класичен фитнес клуб
  Колку што има женски членови толку и машки, ако не и поише