1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски шешири

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LadyFlame, 25 јули 2013.

  1. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Низ историјата дамите ги прекривале своите глави со најразлични шешири. Некогаш носењето на овој аксесоар било истакнување на високиот статус што некој го уживал во општеството. Во шеширите уживале богатите аристократи, па така носењето шешир и прекривањето на косата за дамите станало нешто задолжително.
    Едно е сигурно: шеширот секогаш бил симбол на елеганцијата и префинетоста.

    Феминки дали носите и дали би сакале да носите шешири, каде најчесто го носите, со што ги комбинирате ?
    Мене лично многу ми се допаѓаат шеширите како моден детал особено оние за на плажа, но никогаш не сум се осмелила да носам, кај нас менталитетот е таков, барем во мојот град ако ставиш шешир на глава сите ќе те гледаат како да си од марс.
     

    Прикачени фајлови:

    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Кога ги гледам сликите од мајками кога била млада дама , скоро на сите од нив си носи дамски шешир , и ги носела одреден период , до кога нели не почнале чудно да ја гледаат ко да и фали некоја даска |( имала дури и ситуација со тогашниот дечко не сакал да иде со неа по улица само заради шеширот :x Сеуште ги чува и сите се прекрасни и елегантни , ама ај кај нас и кај да ги носиш ? Освен на опера или симфониски концерт . Многу ги сакам , особено таа елеганција што ја даваат . Јас шешир имам носено од сламените само на плажа , а и на терен кога сум , ем не ми зоврива мозокот , ем рамениците и грбот до негде ми се заштитени не ми се печат , што за мене е гоооооолема предност , особено по јакото сонце цел ден на терен , кожата ми е преизгорена , па на некој начин колку толку успевам да се ззаштитам . Од мене еден гооооооолем плус за шеширите :inlove:
     
    На Tanjamm и LadyFlame им се допаѓа ова.
  3. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.874
    Допаѓања:
    8.416
    Пол:
    Женски
    Ги обожавам, но од пусти страм не ги носам :( бидејќи ако те видат со шешир те гледаат како од марс да си падната |( ... Тоа е. . додека во сите држави се носат кај нас веднаш коментари ти даваат :devil:
     
  4. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

  5. sara3

    sara3 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    383
    Не носам , незнам можеби затоа што не ми стојат убаво :^)
     
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.742
    Допаѓања:
    32.092
    Пол:
    Женски
    Не носам шешири. Не ми се допаѓаат. А и нема да ми стојат.
     
  7. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
  8. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139
    јас имам како тој плавиот само розев си го купив летово ама само 2 3 пати го носев и тоа на плажа :D
     
  9. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Многу им го имам мераков на шешириве и никако да си купам, многу убаво изгледаат и за на зима и лето 8)

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  10. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Минатото лето поминав без шешир.Разгледував,пробав,ама некако не бев одлучна дали да си купам.А премногу ми е потребен во жешките денови со оглед на фактот дека имам алергија на сонце,иако се изолирам во најтоплиот период од денот.Потребна ми е надворешна заштита.
    Ова лето не оставам на случајност.Пред почеток на сезоната ќе го надополнам плакарот со уште еден за мене неопходен моден додаток за да го дочекам летото не толку среќна,но опремена :D
     
  11. Maria.Vampire

    Maria.Vampire Нов член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    437
    Не сум ногу по оние широки шешири повеќе сум по оние помалите,поелегантните.Еве нешто вака:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    7.998
    Допаѓања:
    11.119
    Преку лето кои комбинации се најдобри да се носи шешир, а да биде тоа модерно, убаво, елегантно? Со фустан, панталони, фармерки?