Животна желба

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sanela94, 30 јануари 2012.

 1. Sanela94

  Sanela94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  29
  Која е вашата животна желба која сте ја имале уште од мали?
  Јас имам две: Да летам барем еднаш со параглајдер и да посетам хиподром - да се качам на коњ :D
   
 2. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Да појдам во Египет :inlove:
   
  На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.490
  Да го посетам Њујорк :) ^_^
   
  На FamousGirl и Sanela94 им се допаѓа ова.
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Имам повеќе желби, и искрено незнам која можам да ја определам како животна т.е. најважна за мене.

  Сепак-да ја имам професијата од соништата, и да патувам што е можно повеќе.
   
  На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nine25

  Nine25 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Да живеам Њујорк Америка и се надевам дека ќе ми се исполни ;)
   
  На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Да станам, европски,светски,олимписки шампион, спортски амбасадор на Македонија,гордо да стојам под црвено-жолтата боја која ќе се вее на јарболот и со солзи радосници да ја пеам македонската химна на тронот.
   
  На bubili61 и Sanela94 им се допаѓа ова.
 7. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Брат ми да се излечи целосно од болеста, а јас да не се заразам преку него од истата болест.
   
  На LittlePinky, kikkki, danniela5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  ДА имам МОЈ дом,хармонија,среќа,и дечиња,тоа ми е најголема желба поголема немам
   
  На Nine25, bubili61 и Sanela94 им се допаѓа ова.
 9. bubili61

  bubili61 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Можеби не е животна мојата желба,но сакам после 27 години да отидам во Сплит да си ги видам братучедите и НАШЕТО море....и ќе си ја исполнам желбава оваа лето.....сигурно....кој е ЗА ајде со мене :)
   
  На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.730
  Допаѓања:
  4.816
  Пол:
  Женски
  Сакам да појдам во Египет. :inlove:
  И да желбата која уште од мала расте во моето срце,да бидам професионална актерка. :inlove: :inlove: :rofl:
   
  На AnonymousGirl и Sanela94 им се допаѓа ова.
 11. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  17.915
  Пол:
  Женски
  Да бидам фотомодел :D , и да патувам колку што е можно повеќе :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Да бидам невидлива.
  Да запознаам некој лик од Хари Потер.
   
  На WhatDreamsMayCome и Sanela94 им се допаѓа ова.
 13. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Па ми беше животна желба да се тетовирам, ама ми се оствари и сега животна желба ми е да си имам сопствен бизнис, без разлика дали тоа значи сопствен бутик, или нешто друго, и да живеам сама во стан. Мое да е. :)
   
  На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pajaceto

  pajaceto Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
  И да одам во Дубаи на одмор во хотелов :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Dubai hotels.jpg
   Dubai hotels.jpg
   Големина на фајлот:
   233,7 KB
   Прегледи:
   163
  На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. samomarija

  samomarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  46
  Да го прошетам цел свет,да имам топол дом,дечиња и секога да бидам среќна :D
   
  На cupcakeb му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Luciano

  Luciano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  223
  Да имам свој големм стан и да живеам сама таму (може и со дечко), да го прошетам светот, да научам француски и да го зборувам течно :D А може и некоја љубов во Париз да си најдам.. :D
   
 17. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  601
  Да си го завршам факсот, да си најдам работа и да си шеткам ваму таму.
  И да, сакам една прекрасна фамилија со 3 деца. :)
   
 18. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  аа моментално најногу од се сакам да одам на некој журка како шо има по американските филмови...т.е журка кај некој и да се пие, игра...тоа ми е животна желба..
   
 19. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  Да живеам во Њу Јорк и да работам како професионален фотограф. :$
   
 20. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  122
  да запознаам некој богат Американец,кој мнпогу ќе ме сака и јас него и да живееме заедно во Њу Јорк на Time Square(таак се вика едно место во Њу Јорк)