Животна желба

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sanela94, 30 јануари 2012.

 1. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  192
  Да го прошетам светот и да направам изложба од фотграфии :$
   
 2. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  Да бидам во ангелите на Victoria's Secret :rofl: и да ја запознаам zendaya coleman незнам колку ја знаете ама она ми е херој 8)
   
 3. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  1.513
  да отидам на метал концерт,да се издадат некои од моите дела и да си продолжам понатаму со друштвото :rock:
   
 4. FamousGirl

  FamousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  2
  Еден ден да имам добра работа или сопствен бизнис.
  Да имам свој сопствен стан или куќа, во кој ќе живеам сама и често да имам друштво со мене (другарки, другари, дечкото..) :rofl:
  Да го посетам Ну Јорк. :inlove:
  Јас и моите најблиски да бидеме здрави- живи, среќни... :D
  Да имам сопруг кој ќе ме сака повеќе ( :inlove: ) од се и да имаме син и ќерка. :lol:
   
 5. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Да се запишам на факултет кој го сакам, да го завршам, да најдам работа, дечко, да се мажам, семејство, дом љубов, хармонија,и во межувреме да одам Индија :inlove: и да направам сангејзинг :lol:
   
 6. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.698
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Да бидам писателка.. да издадам книга.. Тоа е мојата животна желба.. :inlove:
   
  На fatamorgana123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Да бидам позната манекенка како тие од Викторија сикрет.. (а тоа нема да се деси ни на сон :( )
  Да одам во повеќе држави во светов, да одам во вселената.. :D
   
 8. tami1

  tami1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  41
  Victoria Secret Angel :l:
   
 9. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  59
  Да го прошетам светот и да ги запознам 1D!
   
 10. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  Да го прелетам светот, да нааправам барем некоаја добротворна акција и да ги испробарм сите опасни спортови... :D
   
 11. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.891
  Пол:
  Женски
  Да ги посетам:
  [​IMG]
  и
  [​IMG]
  и да имам свој
  [​IMG]
   
 12. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  567
  :$
   

  Прикачени фајлови:

  • 01756_HD.jpg
   01756_HD.jpg
   Големина на фајлот:
   595,3 KB
   Прегледи:
   132
 13. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897

  Аххх пуста желба :doh: :inlove:
   
 14. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  3.415
  Да бидам здрава како дрен.Да ги видам децата срекни.
   
  На senza.parole и Torte19 им се допаѓа ова.
 15. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  240
  *Да патувам низ целиот свет
  *Да имам некое место на кое би ги згрижила сите кучиња и мачиња што се на улица
   
 16. pancake

  pancake Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  27
  Да бидам здрава
  Да патувам
  Да работам како ФБИ агент ( never gonna happen) :(
   
 17. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Имам три, две реални и една не..... Да бидам најуспешниот форензичар,да бидам до крајот на животот со тој што го сакам најмногу и една нереална да ме затворат во слаткарница :D :D :D :lol:
   
 18. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  278
  да имам дете/деца
  ништо друго.
  нема поголема среќа за мене...
   
 19. Torte19

  Torte19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  86
  Прво да бидам здрава,најздравааа :) ..Второ да го посетам Истанбул,Бодрум..абе да ја прошетам цела Турција,да купувам во Капали чаршија :D .. Трето да се запознаам со Maite Perroni ..Четврто да отворам ликовна галерија :)
   
 20. BlondeGirl8

  BlondeGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  115
  [​IMG]
  мислам се е кажано. :D :D