Животна желба

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sanela94, 30 јануари 2012.

 1. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.376
  Допаѓања:
  9.998
  Пол:
  Женски
  Многу сакам да ја посетам Турција, да шетам покрај морето..
   
 2. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
  По смртта, да ме качат во ракета и да ме однесат високо во вселената, да ме пуштат да се распрснам.. и мене и Љубовта ми.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  Никогаш да не бидам сама.. ама тоа е повеке страв одколку желба.
  Инаку он топик, па не би ми сметало едно станче, куче и работа. Да бидам независна! :!:
  Ете тоа било.. :D
   
 4. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Да имам библиотека во домот..сега за сега нека е оваа инаку имам повеќе :)
   
 5. pinkberry

  pinkberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  548
  одсекогаш сум сакала да скокам од банџи, да го посетам дубаи и да се венчам со мојата љубов на плажа покрај зајдисонцее :inlove:
   
 6. BadBitchBomb

  BadBitchBomb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  93
  Да станам актерка, да ги демнам рефлекторите, и нормално да го прошетам целиот свет :$
   
 7. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  158
  ДА ПОЧНАМ ДА УЖИВАМ ВО СЕКСОТ СО ДЕЧКО МИ!
   
 8. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  да бидам манекенка,некоа позната така..мм...ај може ке ми се исполне желбата една ден
   
 9. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  17.437
  Да сум доволно финансиски поткована за да отворам засолниште за бездомни животни и народна кујна за луѓето кои што немаат да јадат.
   
  На senza.parole и TennisBabe им се допаѓа ова.
 10. LadyWhite

  LadyWhite Нов член

  Се зачлени на:
  9 мај 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  Да го прошетам светот и ако ми се пружи прилика заедно со мојот сакан да остнаиме во една од тие земји :) По можност Швајцарија .
   
 11. MariaFederer

  MariaFederer Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  6
  Би сакала да го запознаам Роџер Федерер :lol:
   
 12. naughtygirl

  naughtygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  100
  1.Да јавам на коњ.
  2.Да отидам во Мароко и да играм како нив.
  3.Барем еднаш да се качам на сцена и да пеам.
   
 13. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  77
  Да бидам дипломиран фармацевт :)
   
 14. axl-babe

  axl-babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  576
  да го запознаам Axl Rose :'(
   
 15. jEwElRy

  jEwElRy Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  211
  Да го прошетам светот, да докторирам, да предавам на Универзитетот во Кембриџ.
  Малку е лудо, ама убаво ми е кога мислам на ова :lol:
   
 16. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  793
  Допаѓања:
  2.826
  Пол:
  Женски
  1. Да живеам во Њу Јорк
  2.да бидам полицајка или дизајнер :D (ај да те видам најди нзс) :P
   
 17. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.406
  Допаѓања:
  29.914
  Пол:
  Женски
  Да бидам успешна жена на некое поле ;)
   
 18. peterpan30

  peterpan30 Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  6
  да одкажам цигари да најдам жени што ке сакат да ми родат 10 деца веке имам две уште 8 ..мн убави паметни ке се интелектуалци на секое поле совршено креативни и овер активни хехехе
   
 19. sparklegirl

  sparklegirl Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  29
  Да изградам кариера и да станам успешна во работата.
   
 20. Blue97

  Blue97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  44
  1. Барем еднаш да отидам на Малдивите!
  2. Да живеам во куќа.
  3. Да имам малце поише пари кога ќе пораснам. :)