Животна желба

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sanela94, 30 јануари 2012.

 1. SweetCandyyy

  SweetCandyyy Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  1. Да имам љубов како од бајките :inlove:
  2. Да го прошетам светот
  3. Да живеам во голема куќа
  4. Да живеам во некој друг град (држава)
  5. Да имам успешна кариера
  6. Да бидам наајјсреќна на светот (хахаха) :D :D
  ајдее ќе имам што да правам цел живот, ќе си ги исполнувам желбите :rofl: :rofl: :lol:
   
 2. dejana2

  dejana2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  37
  Освен среќа и здравје би сакала да живеам на марс (ако преживеат оние што ке ги пратат у таа мисијата како се викаше не знам :D )
   
 3. jagodka.18

  jagodka.18 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  606
  епа вака :) сакам да го завршам факултетот во предвиденово време , да се омажам за човекот што го сакам и што ќе ме сака најмногу од се :inlove: да имаме 3 дечиња , да имаме своја куќа и некој мал бизнис ама наш, да бидеме живи здрави среќни и луѓето што најмногу ги сакам исто така :) а во меѓувреме да ја прошетам цела Турција .. тоа се моите желби :D
   
 4. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  601
  1.да сум здрава жива и тие што ми значат покрај мене
  2.да живеам со човекот што го сакам додека смртта не не раздели :|
  3.да имам сопствен бизнис или луксузен ресторант за свадби
  4.да имам бмв х3 а може и х5,х6 :rofl:
  5.да имам куча голема со базен
  6.да прошетам малку низ светот :rofl:
  7.љубовта моја да ме побара за жена во париз :inlove: :inlove: :inlove:
  8.да имам 3 дечиња да ми трчкаат низ куќа :inlove: :D
   
 5. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  Јас имам само една желба...моите родители да се смират...
   
 6. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
  Да бидам среќна.Барем малку среќа во животот да ме послужи,повеќе не барам.
   
 7. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Да направам аниме.
   
 8. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  333
  Мојата живот желба е невозможна :!:
   
 9. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  8.635
  1. Јас и луѓето што ги сакам и ми значат да сме здрави,живи,среќни и сложни и блиску да живееме и редовно да се гледаме.
  2.Да имам успешна кариера ,добро и сигурно да си ја вршам работата и да имам супер примања,што ќе ми овозможат материјални работи што ги посакувам и многу патувања.
  3.Да основам своја фамилија да имам здрава врска со некој што ќе го сакам ,да имам здрав,среќен и исполнет маж и воспитано ,здраво и дете што ќе ги знае вистинските вредности и пат во животот.

  Инаку нереална желба ми е секогаш луѓето што ги сакам да се со мене. Односно да нема смрт и разделби.
   
 10. Tea1233

  Tea1233 Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2013
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  11
  Да појдам во Индија :D
   
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.816
  Пол:
  Женски
  Да бидам здрава жива,опкружена со најсаканите луѓе,да нема војни во светот па и кај нас,друго колку и да е недостижно можеме да го оствариме,се е до нас самите,многу пати имаме животни желби и чекаме од нигде-никаде животот да ни ги сервира,не е во тоа поентата,поентата е да се бориш секојдневно со животот,со сите подеми и падови кои ти ги нуди,и да кажеш јас успеав ,да ,те победив животе,имам се што ми е најважно и ќе до чувам блиску до срцето ;)
   
  На Sramezlivoto му/ѝ се допаѓа ова.
 12. naughtygirl

  naughtygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  100
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 13. Kikka.C19.20

  Kikka.C19.20 Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  22
  Да го гушнам и бакнам еминем ! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 14. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  да имам сестра- близначка :( - ќе сум имала близначка но мајка ми го абортирала другото дете :fubar: ахх :doh: желбава ќе си остани неостварена :lol:
   
 15. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  3.794
  Пол:
  Женски
  Да се преселам USA!
   
 16. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.602
  Пол:
  Женски
  Назнам... немам некоја посебна... му се препуштам на животот да ме носи...
   
 17. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  572
  Да се нурнам во некој океан и да се запознаам со делфините и останатите членови во тој свет.

  Да отидам овде, макар на 10 минути :inlove: :inlove: :inlove:

   

  Прикачени фајлови:

  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  Животни желби имам две ама најважна ми е оваа:Да си на најдам сродната душа,иако сум тинејџер за овоа сум сигурна дека го сакам...Да најдам некој кој ќе ме сака за тоа шо сум..и никогаш нема да му здосадам..Да не се сраме да каже дека ме сака..да му бидам на прво место..да може да жртвува се замене...е може некој ќе каже дека е невозможно ама гајле ми е..Јас ВЕРУВАМ...Само ваа да ми се исполне не ми требат ни пари,ни слава...Само еден мал стан да се стиснеме....па макар и како чистачка да работам...
  Други кои сакам да се остварат
  -Втората поважната-Да научам да свирам на гитара и да ја имам(Исполента)
  -Да станам најпозната гитаристка и рок ѕвезда
  -Да отидам во Египет
  -Да живеам негде каде нема дискриминација
  -Сите мои блиски да се среќни
  -Да го запознаам Бил Каулиц(идол ми е)
  Ама сите овие ги би жртвувала само првата да се остваре
   
 19. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  да се преселам или во USA или во Австралија :rofl:
   
 20. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.839
  Допаѓања:
  36.498
  Пол:
  Женски
  Животна желба ми е се што ќе наумам да ми се оствари.. ахахах :$ :D :lol: