Животна желба

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sanela94, 30 јануари 2012.

 1. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.328
  Допаѓања:
  3.456
  Пол:
  Женски
  Да го патувам целиот свет!
   
  На Ahoy и Rama им се допаѓа ова.
 2. Ludaaaa

  Ludaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Да го пропатувам целиот свет :D
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.460
  Допаѓања:
  59.746
  Да ги видам децата како зрели, среќни и реализирани личности.
   
 4. love-cat19

  love-cat19 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  30
  Да сум здрава ,жива,да најдам човек кој ке ме почитува сака,мој сопатник во добро и зло,да си имам дечина ,да личат на мене :D здрави,живи да ми се...по некоја добра ,просечна работичка,за среќен скромен живот...И една така од посебните, да појдам во Хаваите кај оние плажине преубајјј и она волшебно море со тиркизна боја...божеее :inlove:
   
 5. Forever18

  Forever18 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  14
  Да бидам среќна секогаш!! :D
   
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  7.589
  Пол:
  Женски
  Да станам докторка.
   
 7. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  2.201
  животна желба ми е да се омажам со човекот што го сакам да имам многу пари за да прошетам многу места во светот...
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.345
  Пол:
  Женски
  За од мала не знам, ама сега животна желба ми е да бидам успешна и среќна, да имам три деца ( и имиња имам смислено :D ) да летам со балон од оние со оганче :D да скокнам и да летам со параглајдер, да патувам некаде подалеку, да нaучам да пливам! Oва ми е прво на листа, летово немав прилика ама наредно лето дадов збор дека ќе научам. Некои не се за јавност :D
   
 9. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  931
  Допаѓања:
  2.883
  Пол:
  Женски
  Немам неостварени желби . Работам на нив да се остварат.
  Сакам среќна да сум само. Да се смеам цел живот искрено од срце како дете мало.
   
  На poi, ..barbie.., Ahoy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Annaaquarius

  Annaaquarius Активен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2020
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Мене најголемата желба мие дека сакам да се оделам од моите и сама да живеам цел живот на тропски остров..ако има некој искуство на тропски остров нека ми каже како е...кој вакцини треба да ги примам и што документи ми требаат за таму...
   
 11. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.289
  Допаѓања:
  5.836
  Отсекогаш животна желба ми беше да завршам факултет. Тоа ми звучеше толку тешко и недостижно, а и ми беше набиено од мајка ми дека сум неспособна и затоа тоа ми изгледаше толку далечно. Сега гледам дека не е така, факултетот ми е до пола и гледам дека нема потреба од желби туку од учење и посветување внимание. Си имав и друга животна желба која ми се исполни. Е сега животна желба ми е да си останам среќна во брак со сопругот и да му се радуваме на синчето.
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  Кратко и јасно: да бидам среќна :inlove: Треба повеќе?
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.