babylove овошни кашички

Животот не е песна (hayat şarkısı)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Bzaubzz.xy, 21 февруари 2017.

 1. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  Нова турска хит серија која во турција забележа голема гледаност
  Во турција се снима 2 сезона, а нова епизода излегува секој Вторник
  Во србија се емитува под името Пјесма Живота
  download.jpg images.jpg
   
 2. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  1.328
  Пол:
  Женски
  Што се раскажува?
   
 3. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  Наскоро на Канал 5!
   
 4. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.180
  Допаѓања:
  949
  пишите кратка содржина
   
 5. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.215
  Допаѓања:
  132.894
  Пол:
  Женски
  Серијава ми е моментално најдобра од сите турски шо ги даваат на телевизииве. Заплеткана, толку интересна, брзо се одвива. Не е некако завлечкана, и има делови на шпанска серија шо уште појше ми се свиѓа. Првпат толку внимание да ми привлече турска серија.
   
  На lunchy и xxhexx им се допаѓа ова.
 7. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  Ja gledam ama ne e nisto posebno
   
 8. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  932
  Пол:
  Женски
  Од кого е бебето што го чува сестрата на Хулија
   
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  mislam deka e na hulija ama nezz
   
  На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.916
  Допаѓања:
  20.560
  Пол:
  Женски
  A zosto Hulija ne moze vekje da ima deca ? Sto se slucilo ?
   
 11. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  NEzz
  ama deteto so go cuva melek e na hulija
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  4.852
  Пол:
  Женски
  Хулија го фати Џем како ја изневерува , кога сакаше да си оди овој ја силува .Хулија остана бремена , после некое време го молеше да се земат , Џем ја удри и се договори со другарите ,да ај претепаат да го изгуби бебето.
  Кога заврши во болница Хулија и рекоа дека детето го изгубила и тогаш го зема нејзината сестра.
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.840
  Допаѓања:
  18.702
  Пол:
  Женски
  Некoј дa кaже штo ќе се случувa пoнaтaму?
   
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  Ај некој нека каже што се случуваше во последните 3 епизоди
   
 15. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.049
  Допаѓања:
  46.502
  Пол:
  Женски
  Не ја гледам редовно серијава,само ме интересира на кој е бебето за кое се грижат Хулија и Ќерим? Бидејќи како што сватив,тие неодамна имаа прв сексуален однос,значи не е можно да е нивно :D
  Исто и што се случува помеѓу брат му на Ќерим и сестра и на Хулија?

  П.с се надевам не ги згрешив имињата,добра е серијата,само што немам време да ја гледам секојдневно.
   
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.215
  Допаѓања:
  132.894
  Пол:
  Женски
  Детето е на Керим и бивша му девојка Филиз. :) Хулија го зема, за да не може Керим да се разведе од неа и за семејството Џевхер уште повеќе ја засака што ќе им подари прво машко внуче. Се преправаше дека е трудна, цела фамилија мисли дека она го има родено :D
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.840
  Допаѓања:
  18.702
  Пол:
  Женски
  Ќе ја разоткријат Хулија во наредната епизода или не? Зошто замина Керим заедно со детето?
   
 18. angelbaby

  angelbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  ја гледа некој серијава преубава е јас ја гледам на интернет слабо ја пратам наканал 5 Керим преубав и презгоден :inlove:
   
 19. lunchy

  lunchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  И јaз јa гледaм мнoгу ми се дoпaѓa сoдржинaтa :D Мене Хулијa и брaтoт нa Керим ми се преубaви хaхaх
   
 20. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  10.752
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа серијава.
  Мене ми е жал за Филиз. Мајка е, секако дека ќе сака да си го земе детето. Точно дека погреши кога го даде, но тие извршиа притисок на неа. И сега таа тргично завршува.
   
  На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.