Забава

Дискусија во 'Насмевка' започната од rici.aaaaa, 4 октомври 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.386
  ако има оваква тема
  [​IMG]

  Еве јас прва
  1.Тврдоглава
  2.Елегантна
  3.Друштвена
  4.Tалентирана
   
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  25.320
  Пол:
  Женски
  Не сфаќам баш како си ја направила темава дали само за сликава или и ние да постираме други слики. Ако е само за сликава мислам дека имаше една таква, а ако е второто во ред. :)

  Инаку да не бидам офтопик:
  1. Драматичар
  2. Елегантна
  3. Убава
  4. Тврдоглава

  Ооо, баш точно :wasntme: :wasntme:
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.386
  За сите да ставаме слики затоа и ја крстив темава Забава
   
 4. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  450
  1. Елегантна
  2. Чувствителна
  3. Мирољубива
  4. Храбра :D
   
 5. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  1.елегантна
  2.слатка
  3.убава
  4.чувствителна
  е за 1,2 и 3 не знам,не сум сигурна,хаха... :)
   
 6. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.602
  Пол:
  Женски
  1. Тврдоглава
  2. Елегантна
  3. Драма-Квин (драматичарка)
  4. Друштвена
  :D Тие што ме познаваат можат да потврдат. :$
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  25.320
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Јас: Love :l:
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  Love :D
  А,за другата слика први 4 збора што ги пронајдов беа:
  1.Тврдоглава
  2.Елегантна
  3.Харизматична
  4.Друштвена :lol:
   
 9. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  572
  Money :rofl:
   
  На Lella и rici.aaaaa им се допаѓа ова.
 10. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.602
  Пол:
  Женски
  Интелигенција! :D
  Алберт Ајнштајн сум бе, никој не ми е рамен! 8)
  Хммм... Малку оф-топик филозофија е ова сега но, Алберт бил еден камен? :^)
  Eins Stein=Еден камен...
  Me and my perfect mind... :)
   
  На AquaBlue и Lella им се допаѓа ова.
 11. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.602
  Пол:
  Женски
  Ај да ви ја видам концентрацијата! :D
  Треба да ја кажете бојата на буквите.
  Мислите дека е лесно? Не е зошто буквите кажуваат боја. ;)
  кафеава зелена
  жолта воилетова
  црвена портокалова
  розова
  магента
  сина црна
  бела

  Успеавте? :D
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  25.320
  Пол:
  Женски
  Хахах го знам ова, и не е лесно! :D :D Воопшто не е. :)
   
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.602
  Пол:
  Женски
  Јас по 3 пат успеав. Засрамувачки е што јас сама си го напишав, а неможам од прва да го одговорам...
   
 14. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.602
  Пол:
  Женски
  Еве еден тест за вас:

  Кажете што мислите и ќе ви кажам дали е точно. ;)
  Земено од книгата „Игри и Тестови“.
   
 15. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  25.320
  Пол:
  Женски
  Па можно е, бидејќи додека другарот го обува чевелот и Јоаким ќе го обува својот чевел. Што значи фактички другарот не го обува сам, туку со Јоаким. :D
  И ти ја имаш книгата, нели? Приметив. Ај ќе се менуваме, една ти една јас. :D :D

  Еве од мене:

  Еден ден мојата пријателка Лена ми рече:
  Јас имам една тетка, а тетка ми има една сестра што не ми е тетка. Како е можно тоа?
  Не знаев што да одговорам. Затоа помогни ми да ја сфатам оваа семејна конфузија.
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.602
  Пол:
  Женски
  Па сестрата на тетка и што не и е тетка е мајка и . :D
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  145
  Јас успеав! АМа треба концентрација :rofl: :rofl:
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.