Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Забава

Дискусија во 'Насмевка' започната од rici.aaaaa, 4 октомври 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.391
  ако има оваква тема
  [​IMG]

  Еве јас прва
  1.Тврдоглава
  2.Елегантна
  3.Друштвена
  4.Tалентирана
   
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.853
  Пол:
  Женски
  Не сфаќам баш како си ја направила темава дали само за сликава или и ние да постираме други слики. Ако е само за сликава мислам дека имаше една таква, а ако е второто во ред. :)

  Инаку да не бидам офтопик:
  1. Драматичар
  2. Елегантна
  3. Убава
  4. Тврдоглава

  Ооо, баш точно :wasntme: :wasntme:
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.391
  За сите да ставаме слики затоа и ја крстив темава Забава
   
 4. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  467
  1. Елегантна
  2. Чувствителна
  3. Мирољубива
  4. Храбра :D
   
 5. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  1.елегантна
  2.слатка
  3.убава
  4.чувствителна
  е за 1,2 и 3 не знам,не сум сигурна,хаха... :)
   
 6. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  1. Тврдоглава
  2. Елегантна
  3. Драма-Квин (драматичарка)
  4. Друштвена
  :D Тие што ме познаваат можат да потврдат. :$
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.853
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Јас: Love :l:
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.399
  Пол:
  Женски
  Love :D
  А,за другата слика први 4 збора што ги пронајдов беа:
  1.Тврдоглава
  2.Елегантна
  3.Харизматична
  4.Друштвена :lol:
   
 9. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  572
  Money :rofl:
   
  На Lella и rici.aaaaa им се допаѓа ова.
 10. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Интелигенција! :D
  Алберт Ајнштајн сум бе, никој не ми е рамен! 8)
  Хммм... Малку оф-топик филозофија е ова сега но, Алберт бил еден камен? :^)
  Eins Stein=Еден камен...
  Me and my perfect mind... :)
   
  На AquaBlue и Lella им се допаѓа ова.
 11. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Ај да ви ја видам концентрацијата! :D
  Треба да ја кажете бојата на буквите.
  Мислите дека е лесно? Не е зошто буквите кажуваат боја. ;)
  кафеава зелена
  жолта воилетова
  црвена портокалова
  розова
  магента
  сина црна
  бела

  Успеавте? :D
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.853
  Пол:
  Женски
  Хахах го знам ова, и не е лесно! :D :D Воопшто не е. :)
   
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Јас по 3 пат успеав. Засрамувачки е што јас сама си го напишав, а неможам од прва да го одговорам...
   
 14. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Еве еден тест за вас:

  Кажете што мислите и ќе ви кажам дали е точно. ;)
  Земено од книгата „Игри и Тестови“.
   
 15. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.853
  Пол:
  Женски
  Па можно е, бидејќи додека другарот го обува чевелот и Јоаким ќе го обува својот чевел. Што значи фактички другарот не го обува сам, туку со Јоаким. :D
  И ти ја имаш книгата, нели? Приметив. Ај ќе се менуваме, една ти една јас. :D :D

  Еве од мене:

  Еден ден мојата пријателка Лена ми рече:
  Јас имам една тетка, а тетка ми има една сестра што не ми е тетка. Како е можно тоа?
  Не знаев што да одговорам. Затоа помогни ми да ја сфатам оваа семејна конфузија.
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Па сестрата на тетка и што не и е тетка е мајка и . :D
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  147
  Јас успеав! АМа треба концентрација :rofl: :rofl:
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.