1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зависна сум од:

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lepaaa, 26 февруари 2012.

 1. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.095
  Пол:
  Женски
  Темава ја видов на друг форум, па ми се виде интересна и отворив и тука една таква. :D
  Ако има нешто слично, слободно Канта!

  Јас сум зависна од цигари. Лоша зависност и лош пример како за почеток на нова тема, ама тоа е мојата зависност. :tmi:

  Која е вашата зависност? :wasntme:
   
 2. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
  чоколадо, е тоа е мојата зависност
   
  На Cold.E, Anera11, Glossy-girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.792
  Музика! :music: :l:
   
  На Osamena devojka, Elennaa и Adi888 им се допаѓа ова.
 4. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  сончоглед, кикирики и се што е за грицкање. |(
   
  На FineChina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.446
  Допаѓања:
  268.163
  Љубов
  :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На Anera11 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.452
  цигари, чоколадо,добра храна :D кафе :) ;) музика
   
 7. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  269
  секс :D

  шала бе, шопин ми е зависноста.
  1оо денари последни да ги имам ги претворам во некое модно парче, па макар еден пар убетки. :^)

  За друго пак ич не зборвам, кај да одам гледам штикли само, а после цел ден ќе ги мислам дур не ги купам. А кога не сум при пари, депресии бе кај да најдам па да купам, цц :D

  ...мизерабле ми :worried:
   
  На FineChina, Anet4e и lolita97 им се допаѓа ова.
 8. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Благо :inlove:
  од се ќе се откажам ама од тоа НЕ :D
   
  На Cold.E, marija305 и princessara им се допаѓа ова.
 9. nenus16

  nenus16 Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Благо ,феејзбук ,шминка.:D:D:D:D
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Него , благо , другарки .
   
 11. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  4.948
  Зависна сум од многу работи, но не знам дали би ги ставила сите во иста категорија

  Еве на пример, кофеин и цигари.
  Уште не расонета ставам кафе, и палам цигара.

  Не знам дали се категоризира како зависност, ама ако да, тогаш зависна сум од месо.
  Нема да помине недела без да каснам барем мало парченце пилешко, свинско.. Пржено, печено, во манџиче..Било како, само да е месо..
  Се категоризирам како љубител на Кока-Кола, може е и зависност, не знам..

  Зависна сум од антибактериски гел, мислам дека ќе ми се случи нешто ако тоа не носам со мене и ако не го употребам. Дека ќе фатам некоја бактерија. Боже, Боже, знам дека е смешно, но психа ме убива.
  Го трошам како алва.

  Зависна сум од технологија- Интернет и телефон. Ич не чини,ама не легнувам ако до мене не е телефонот, не спијам мирно. Кога не носам телефон со мене, како да сум излегла гола.

  Зависна сум од мојата перница за спиење. Кај и да одам на викенд си ја носам. Не легнувам на друга. :lol:
  Од многу работи ваљда сум зависна, но не сум свесна.
   
  На sanjalica и Lepaaa им се допаѓа ова.
 12. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Само од чоколадо :geek: немат ден а да не кснам нешчо :geek: избегавам, ама некако слабо ми оди :D :D
   
 13. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Уметност! :)
  Било каква,не бирам ногу. :D
   
 14. RnB-HipHopGirl

  RnB-HipHopGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  јадење.. едно две покрај фрижидер сум се нацртала ..бтв слаба сум ..добро е тоа инаку до сега би била СТОКА =)
   
 15. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Иако сум пушач, не сум зависник од цигари. Чудно, али тоа е. Пошто дома не пушам (не дека немам прилика), веројатно затоа е така.
  Зависник сум од Нес кафе 2/1 ]:) .
  Од музика сум зависник невиден. Ко дрога ми е.
  Од храна сум зависник. Љубам да јадам. :$
  Од љубов сум зависник. Невиден зависник, бетер од наркоман. :)

  На скалата на зависности, почнете од надоле па нагоре. Така се подредени моите зависности.
   
 16. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  20
  Од интернет :tmi:
   
 17. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.028
  Од музика и благо :P
   
 18. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.213
  Допаѓања:
  16.570
  А сочоглет, гледам ретко го има. :D


  Јас сум зависник од: СОНЧОГЛЕД, од телефон и интернет, од фемина и фејзбук, од јадење и секако од музика :rock: ...можеби уште нешто али не ми текнува. :)
   
 19. Angel-Wings

  Angel-Wings Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  Хмм па има многу работи.. Зависна сум од чоколадо и слатки, од интернет, овошни јогуртчина, мобилен... :|
   
 20. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  516
  Од благо,музика и млечни производи :)