1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Запишување на факултет надвор од границите на Македонија

Дискусија во 'Образование' започната од LadyR, 19 август 2012.

 1. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  1.233
  Допаѓања:
  3.789
  Здраво луѓе :) Имам 17 години и сум за 3 година гимназија. Имам силна желба моето школување да го продолжам надвор од границите на нашата земја. Дали мислите дека таа е правилна одлука. Но сепак се надевам на стипендија :) Би сакала доколку некој од вас има лично искуство со полагање на тие тестови како SAT, TOEFL... да го искаже своето мислење. И што се треба, начинот на подготовка? Благодарам однапред
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски