1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеи за работа од дома (без работа преку интернет)

Дискусија во 'Барање работа' започната од sofce, 22 ноември 2010.

  1. SandrickaB

    SandrickaB Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site. Jas sum nova na sajtov i bas gi citav postarite postovi na ovaa tema. Na slicen forum najdov stranica za anketi koja isplakja odredena suma dokolku napisete komentar za sajtot za koj vi e daden link. Znaci mozete so sakate da si pisete, na primer Excellent site, I shall recomend it to my friends bla bla bla...se so ke vi padne na pamet Za pocetok vekje imate nekolku linkovi za klikanje koi ke vi dodadat na smetkata 17 dolari. Ponataka treba da cekate dodeka ne se objavi nova anketa a vo megjuvreme mozete so svojot link da go preporacate sajtot na vasi prijateli. za registracija so vas link se dobiva 1.25 dolari. Minimalnata suma sto treba da ja napravite e 50 dolari pa potoa tie mozete da gi povlecete na smetka. treba da imate paypal ili alertpay. bidejki paypal tesko deka nekoj ima alertpay e podobro Znaci i na alertpay treba da si otvorite account za da si gi povlecete potoa parite. Ako ste zainteresirani eve vi link od sajtot

    http://www.AWSurveys.com?R=sandricka_b

    Ve molam da se registrirate od mojov link, bidejki i toa mi nosi po 1.25 pa ponataka i vie preporacajte go na nekoi prijateli, navistina isplakjaat no mora da napravite min 50 dolari
     
  2. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    Жал ми е што ке ти кажам дека сајтот е жива превара :!: и јас се имам регистрирано таму меѓутоа наврмее ме известија блиски пријатели дека 7 месеци веке ни долар немале земено од анкетиве!!! така да ништо..
     
  3. Meggy

    Meggy Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    387
    Не, почнува добро и по неколку дена вируси накачува. :?:
     
  4. J.Ivanoska

    J.Ivanoska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.688
    Пол:
    Женски
    Една комшијка од Бугарија работеше државна работа и како за дополнителни доходи заработуваше и од дома. Од пошта даваа можност на луѓе од дома да прават пликови за писма. Комшијката правеше по 50 плика на ден горе-долу вечер пред телевизор дури гледаше турски сериали. На месец земаше од пошта околу 3000 денари. Така нешто беше. Знам, дека струја си ја плаќаше од пликови... После разбра, дека некоја приватна фирма плаќа на луѓе за правење на подарочни хартиени кеси. Незнам колку земаше од нив, но беше задоволна. Кога разбрав како си заработува од дома, засакв и јас, али си останав со желбата само, тијнејџерка...луда глава, напред назад со другарчиња, така и не се зафатив.
    Знам, дека кај нас има доста такви можности за работа дома. И не само со нешта од хартија, туку и од плат, правење сувенири, дури и со исушени цвеќиња и лисја, или накити и туристите се луди по вакви на лето...зависи од фирмата што сака. Треба да имаш желба, малку слободно време и креативност.

    Жал ми е што нема и тука вакви можности. Пензионери, безработни, или мајки, кои гледат мали деца дома, а кога спијат децата, мајката да се занимава со нешто такво доходоносно. Како мен, например. Јас сакам многу. Кога не допринесувам со ништо дома, се чуствувам жалка. Овие со кликанијата се ми многу несигурни. Креативна сум, сакам нешто да правам, да ми даде некој материали, ќе му направам што сака. Размислувала сум и сама да си купам материали да правам нешто, но кога си направам сметката, воопшто не ми се исплаќа. Парите, кои ќе дадам и маката, која ќе ја вложам во тоа кое правам и после да го продам на некоја фирма за 50 денари, таа да го продава за 150, не се исплаќа...
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Aneta88

    Aneta88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    3
    Здраво, предмалку најдов оглас за работа од дома. Дали некој има работено во овој кол центар http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=282130 и како му одело? Јас би сакала да се зачленам и да видам како ќе иде работата. :)
     
  6. Lallly

    Lallly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    33
    јас мислма дека http://www.AWSurveys.com е најдобрата страна за да се заработи од дома.
    бака, во поцетокот ставате коментари на некој линкови и рвио ден ке земете сао 17 долари, додека да постираат други линкови вие поканувајте пријатели со сто ке добивате по 1 долар . па вреди да се проба не губете ништо :)
     
  7. Ellyy

    Ellyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    347
    Пол:
    Женски
    Јас се имам регистрирано на таа и ништо,првиот ден имаш заработка од 17 долари послем неделно неѓто ситно.Исто така барав на интернет некој да каже дека добил пари од нив и најдов дека на еден акаунт по еднаш им исплаќале итоа сума до 70 долари,поголема сума никој не добил на трансакциона сметка на алерт пеј или пеј пал а има и некои што никогаш не си ги добиле да кажам ветени пари.Сите викаат дека тие се живи преваранти.
     
  8. Lallly

    Lallly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    33
    На мене ми кажаа дека имат добри пари заработено од таа страна
     
  9. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    Работа од дома. Се спрема новиот Face-Tweet-Google, името му е Wazzub. Сеуште е во подготовка, затоа побрзајте. Wazzub ќе го дели профитот со своите корисници, но ќе биде само за оние кои ќе се регистрираат и ќе го промовираат Wazzub до 9-ти април. После тоа, кој ќе влезе нема да биде платен. Значи промовирате само 2 месеца, а ќе бидете платени потоа секој месец. Немате никакви трошоци, не е никаква измама. Оваа компанија наместо да дава пари на реклами, тие пари им ги дава на корисниците. Се што ви треба е пристап до интернет и желба за заработување пари. Регистрирајте се и почнете, не ви требаат повеќе од 2 мин. :) ;)

    http://signup.wazzub.info/?lrRef=1e7e3
     
  10. Kicky

    Kicky Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    74
    Mене не ми успева..се обидов неколку пати :?:
     
  11. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    ^ Сајтот беше затворен неколку саати, заради некои подготовки, мислам дека сега е повторно пуштен ;) :)
     
  12. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.136
    Допаѓања:
    4.106
  13. billyy

    billyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    15
    Не знам од Мак. како функционираат овие работи... но вреди да се проба... не се губи ништо ако се регистрираш.... и јас се регистриравна новово WAZZUB, па ќе видиме што е... ако некој сака да се регистрира може преку линков

    http://signup.wazzub.info/?lrRef=a3c1fde3

    малку е бавно и од прва не ми успеа...
     
  14. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    И што понатаму, треба да ги терам лугето да се регистраат преку мојот линк?
     
  15. billyy

    billyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    15
    Па тоа ќе да е.... :) jас така се зачленив да видам што е... во последно време се испозачленив на еден куп страни за заработка преку интернет... па ќе випишам како оди... овоа WAZZUB и www.freelancer.com ми се видоа како најарни... на freelancer може да се најдат едноставни проекти како да препишеш некој текст во word, да преведеш нешто... и слично... се наоѓа по нешто
     
  16. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Здраво, можам да ви кажам дека се зафатив да продавам вучери за курсеви за англиски, па ако сакате да се зачлените и вие, контактирајте ме со лична порака. Најважно е дека не вложуваш ништо од почеток, само треба време и добар маркетинг и интернет конекција. Се плака по процент. За повеке прашајте ме слободно. Исто ако сака некој онлајн курс нека ми пише
     
  17. butterfly.fly

    butterfly.fly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    26
    Ако сакате регистрирајте се на оваа страна,јас за 1 час заработив 20$ :) па ќе видиме како ќе оди понатаму.Ништо не губите како и да е ;) http://www.AWSurveys.com?R=ivanna5
     
  18. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    А каква сметка отвори за парите да ти стигаат?
     
  19. butterfly.fly

    butterfly.fly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    26
    paypal
     
  20. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Пробав да отворам, ама не ми ја даваше Македонија како опција, дали можеш да ми пуштиш тука линк од каде отвори?