1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубена сум во оженет човек од друга вера

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Manuelap, 24 април 2011.

  1. Manuelap

    Manuelap Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    8
    Zaljubljena u ozenjenu osobu druge vere. mogucnost da su osecanja obostrana... |-)
     
  2. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    probelm i hitno mi treba misljenje/savet

    Многу си млада за уште сега да си го комплицираш животот. Има толку многу НЕЖЕНЕТИ дечки, и од твојата вера.
    Обострани чуства? Како не. Ако не и е верен на жената, нема да и биде верен на никоја!
     
    На unique123, LadyBug.k и Katiija им се допаѓа ова.
  3. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    probelm i hitno mi treba misljenje/savet

    Немам лично искуство со оженет човек но со сигурност ќе ти кажам дека ќе те мота со денови, месеци, години но жената никогаш нема да си ја остави. Ако си немажена барај си ја среќата со неоженет не си барај беља! А за друга вера да не зборуваме!

    Nemam licno ikustvo sa ozenjenim ljudima al sa sigurnoscu mogu ti reci da ce te zezati danima, mesecima pa mozda i godinama al svoju zenu ostaviti nikada nece hteti. Ako si neudata, a mislim da jesi nadji nekog takvog neozenjenog! A za drugu vjeru da ne pricamo!
     
    На Manuelap му/ѝ се допаѓа ова.
  4. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    probelm i hitno mi treba misljenje/savet

    Младоста си го прави своето т.е младост лудост. Не брзај со донесување на брзи одлуки кои може од корен да ти го сменат животот, јас мислам дека човекот во кој си се заљубила има можеби нешто пред себе деца на пример колку толку видел нешто во животот, ти немаш ништо не си го уништувај животот и никогаш не избирај да бидеш втора виолина во животот или попросто кажано избери човек кој е слободен и на кој ќе му бидеш ти се. Се надевам дека разумот ќе преовладее во тебе и млада си и сигурно убава девојка која може да најде нешто добро парче-авион. Ако има потрба ќе ти го преведам на српски да разбереш што сум сакала да ти кажам пиши ако имаш проблем со преводот.
     
    На Manuelap му/ѝ се допаѓа ова.
  5. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    probelm i hitno mi treba misljenje/savet

    Времето ќе покажи дали те сака вистински ако те сака ќе се разведи од жена му тој треба прв да превземи чекор ако не ти секогаш ќе му бидиш втората т.е занимација. Размисли добро пред што било да направиш другарка ми имаше дечко кој беше женет но тој се разведи. Вие колку време се гледате како се одвиваат работите дали тој е сеуште со неа или живеат одвоено не знам како ви е ситуацијата ти само напиша дека си во врска и дека љубовта е обострана.. :)
     
    На Manuelap му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Manuelap

    Manuelap Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    8
    recicu vam iz pocetka, kao u vecini slucajeva bili smo drugari, kolege sposla, nikad nismo ni pomisljali na nesto vise, stekli poverenje da smo jednom drugome odavali tajne koje niko nezna, uvek je bio tu negde da me podrzi i pomogne, posle nekog vremena od skoro godinu dana intenzivnog kontakta sasvim spontano poceli smo " vezu", na pocetku je bilo kao " sada i vise necemo dozvoliti da dodje do gresaka" jer oboje smo svesni da to nije uredu.
    evo je vec druga godina, situacija je sledeca: ima problema sa zenom, skoro da je sigurna da je vara samnom, imaju dete i to dete je najveci problem da bi se odvojili. cesto smo razgovarali o tome, i ima nekoliko situacija kroz koje znam da on nju ne voli. iskreno ponekad sumnjam u osecanja koja ima prema meni, ali pokusali smo da se udaljimo jedan od drugoga ali bezuspesno. evo i nakon poslednje njegove svadje sa zenom ima mesec dana da se nismo videli - bilo je prilika ali izbegavali smo, ali ne mogu a ni on da mi se ne javi bar telefonom.
    jako komplikovano, rizikujem dosta ali proziveli smo puno toga i ne mozemo zaboraviti tek tako lako. volela bih da mogu da stavim tacku na sve to i nadjem drugog ali koliko god pokusavala prosto ne ide mi.

    Sve u svemu hvala vam puno na savetima, svi se u pravu sa onim sto kazete.
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.519
    Аааа јоооој шта си бре блесава! :D
    Ова се вика 2 у 1,а тоа ти е без шечерааа.Горчи,фуј!
    Дете шта ти је?!
    Дете није проблем,ти си проблем и исто така,такоџе овај нали си дете!
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  8. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    :^) Уште во затвор да е и ете ти шпанска серија. :tmi: Како и да е, се додека е женет јас незнам каде се пикате. Женет = забранет,па макар и да се убива секој ден со жена му. За луѓе на кои не им оди во бракот некој измислил развод, за сите останати неверство..Прашањето е колку ти сакаш да бидеш нечија втора виолина. Секое вакво плеткање носи само стресови и нервози, не ја гледам убавата страна да бидеш со некој кој секоја вечер се враќа во кревет кај жена му. Верувај 99,9 % од тие на кои не им "оди" во бракот спијат заедно и тоа ^_^ ^_^ заедно..
     
    На unique123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    :D муслиман да остави жена и дете за македонка - швалерка :lol: :lol: . Ако ако верувај му, не те лаже тој тебе него ти сама себе, а ти слободно расипи му го бракот, па потоа со браќата нема на крај да излезеш...
     
  10. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Мислам дека девојкава не е македонка :shake:
     
  11. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    841
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Е девојчиња мои, отековте со темиве. Заљубена во муслиман, заљубена во оженет аман те веќе. Па каде се момците што се колку вас, или тие не ви се интересни дека се слободни, и дека немаат толку мн парички за да ве частат. Е стварно веќе ми се гади од вакви работи по форумов. Ај да не бидам офф ќе си поќутам малце
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Девојко млада си не си го уништувај животот оди со другарки, шетај, манијачи, ЗАБОРАВИ ГО!
    Нормално ако не сакаш да бидеш на второ место.Он си оформил семејство, ке се средат работите со жена му и ти ке останеш вишок! ПРЕБОЛИ ГО некако!
     
  13. argentina

    argentina Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    10
    по брза постапка да бараш некој млад слободен
     
    На jassna му/ѝ се допаѓа ова.
  14. brazilia

    brazilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    744
    оженет, друга вера, лажги со опашки работава!
    толку е добар во сексот?
    бегај од него!
     
  15. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    од кој форум го копираше ова?
    Sve u svemu hvala vam puno na savetima, svi se u pravu sa onim sto kazete.
    ^^^^ ова е од твојот последен пост каде очигледно имаш проблем со "странскиов јазик"
     
  16. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  17. brazilia

    brazilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    744
    што велиш, може и е копирано, а?
     
  18. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Девојко прво да ти кажам ако немаше заприметено дека форумов е Македонски па ако веќе пишуваш за совет пишувај на македонски. ;)

    Второ колку глупаво ми звучи тоа дека било можно чувствата да се од двете страни исти.

    Трето не ти е ли жал за детето? Не ти е ли жал да оставиш дете без татко? Замисли како и е на сопругата знае дека мажот и ја изневерува со некоја и не може да го остави поради детето! Таа жена си ја жртвува својата среќа својот живот поради детето! А ти веќе втора година сигурно не ја оставаш око да затвори,а да не помисли дека моментално вашите гениталии се среќаваат. :puke:

    Четврто ако тој толку сакаше да биде со тебе навистина мислиш дека би сакал да си го растури семејството (под тоа не мислам само на жената и детето мислам и на родителите негови, сигурно нема да прифатат дека детето им е во врска со некоја од друга вера) ,не душо тој тебе те мотка дека не се разведува поради детето,но ако е толку добар татко нема ни да ја изневерува мајката на детето-жената што му дала живот на нештото поради кое тој ја остава својата вистинска „љубов“.
    Неверојатно! Какви се луѓе нема по светот зарем немаш ни мала трошка на совест?
    Мој совет: Бегај подалеку од него. Има и други машки што би можеле да те задоволат и кои немаат жени и деца.
     
    На unique123 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Па онда се одљуби и окрени се према другој страни , јер тај ќе навелико да те ради .
    Сви ожењени муслимани неволе своје жене а опет су са њим , ако осеќања су обострана до сад био би стобом а не са женом. А до тада ти девојко млада мирно спавај и сањај како он ќе да остави своју жену и ви ќе те среќно живети заједно до краја свог живота .Среќно ти било у његово крило .Српкиња и Муслиман :lol:
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Ми се подуваа ќе ми пукнат уште малку од патетики! Ба баууууу! Аман!
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.