Заљубени во еден ист

Дискусија во 'Канта' започната од C-a-n-d-y, 18 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. C-a-n-d-y

  C-a-n-d-y Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdrvooo!
  jas i drugarka sakame eden ist i dvete imame drug , so taa razlika sto ona se muva so nego za jas so drugiot edvaj razgovarame samo sto se zapoznavme (letovo). taa predhodno go ima svigjano jas sea mi e prv pat i isto taka neznae deka i jas go svigjam, a jas i najvernata drugarka mislime deka i on me svigja zosto celo vrame mi se pustashe. se custvuvam mnogu zbuneto neznam sto da pravam! :?: da i kazam ili da se otkazam od nego??

  P.S: i ona mi e edna od podobrite drugarki a najvernata drugarka mi kaza da ne se grizm tolku zosto ke vidi deka ne ide po nejze i ke se otkaze zatoa sto e takva se druzi samo so luge koi i go teraat nejzinoto zatoa i ne sum tolku bliska, ama so nas se druzi zosto nema so koj drug

  fala na site odnapred!!
   
 2. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.813
  Допаѓања:
  5.045
  Пол:
  Женски
  Сеа бараш изговор како што глеам само да продолжиш и да си го бркнеш а? :D
  Само едно ќе ти кажам, за машко немој да се расправаш и да губиш пријатели.
  Свиѓање ова-она ќе помине, пријателството останува. :)
   
 3. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  333
  Како и да е другарка ти е, излегувате заедно се дружите штом таа се мувала со него значи дека и се допаѓа и дека има чувства за него, не останаа ли машки па баш да се загледаш во дечкото што и се допаѓа на другарката, тоа е почит спрема личноста со која сте делеле многу заеднички моменти. Никогаш во живот не би мењала другарка за машко.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.