1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубени во еден ист

Дискусија во 'Канта' започната од C-a-n-d-y, 18 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. C-a-n-d-y

    C-a-n-d-y Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdrvooo!
    jas i drugarka sakame eden ist i dvete imame drug , so taa razlika sto ona se muva so nego za jas so drugiot edvaj razgovarame samo sto se zapoznavme (letovo). taa predhodno go ima svigjano jas sea mi e prv pat i isto taka neznae deka i jas go svigjam, a jas i najvernata drugarka mislime deka i on me svigja zosto celo vrame mi se pustashe. se custvuvam mnogu zbuneto neznam sto da pravam! :?: da i kazam ili da se otkazam od nego??

    P.S: i ona mi e edna od podobrite drugarki a najvernata drugarka mi kaza da ne se grizm tolku zosto ke vidi deka ne ide po nejze i ke se otkaze zatoa sto e takva se druzi samo so luge koi i go teraat nejzinoto zatoa i ne sum tolku bliska, ama so nas se druzi zosto nema so koj drug

    fala na site odnapred!!
     
  2. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Сеа бараш изговор како што глеам само да продолжиш и да си го бркнеш а? :D
    Само едно ќе ти кажам, за машко немој да се расправаш и да губиш пријатели.
    Свиѓање ова-она ќе помине, пријателството останува. :)
     
  3. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Како и да е другарка ти е, излегувате заедно се дружите штом таа се мувала со него значи дека и се допаѓа и дека има чувства за него, не останаа ли машки па баш да се загледаш во дечкото што и се допаѓа на другарката, тоа е почит спрема личноста со која сте делеле многу заеднички моменти. Никогаш во живот не би мењала другарка за машко.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.