1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

За Никола Новоселски

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од VDT2906, 18 октомври 2019.

  1. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.118
    Допаѓања:
    18.325
    Пол:
    Женски
    https://www.facebook.com/verce.krstevskajas/posts/10219567494234196

    Edna majka e kleknata pred site nas i moli za pomos!

    Ahh be sine moj, kje ti go slusnam li glasot? Ke mi reces li MAMO povtorno.. ? Mi fali tvoeto glasce be sine moj, chedo majkino, dushava mi place za tebe angelu moj.. Pocnuvam da ti go zaboravam glasot kakov ti beshe, se bi dala, zivotov bi go dala samo povtorno da te slushnam.. Tuka si do mene, a tolku daleku. Koga zboram za sluckata, se menuva pogledot i samo solza ti tece od okoto.. nema liptanje, nema zvuk, samo solzi se trkalaaat i me gledas so tie oci koi se razbiraat no nemas glas da mi progovoris chedo majkino majka place i se moli za tebe sedum godini. Sedum godini chedo majkino, dusha majkina, sedum godini mama se moli za tebe da ti go cue glasot, da mi reces mamo, sedum godini sine moj lezis i gledas vo edno mesto, cetiri zida ti se drustvoto, samotijata i tagata ti se edinstveni prijateli, sedum godini srekjo moja nema sonce, nema sneg, nema nisto. Zarem sega sine, namesto arslan da bides i svadba da ti pravam, zarem uste majka da te banja chedo moe.. Zarem sega povtorno mama da te uci da zboris angelu moj. Glasot mama da ti go chue uste ednas, pa da umram ne zalam, da me gusnat tvoite race ko porano i da mi reces Mamo!
    Mama zivee za ova i za tebe ljubov moja, mama se ke dade samo tebe da slushnam i da me gushnes uste ednas ko porano, samo toa majka bara, eden zbor i edna pregratka! Mama te rodi sinko moj 3 kila, te izrasnav vo mazishte, nesrekjata te napravi 35 kila-sama da te nosam .. Se machev i grebev i placev i molev i pak te
    viv maz, Sedum godini mamic ne se otkazuvam i nema ni sega, mama oko nema da sklopi dodeka ne te vrati kako sto si mi bil najubav moj!
    TELEKOM 143 303
    VIP/ONE(A1) 143 475
    Vo sliki imate smetka koj saka da donira.
    Od Mart se odlozuvaat operaciite poradi nemanje pari! Avionskiot prevoz e 8000 evra za Nikola! Operacijata 8000 evra! Sledniot termin e za dve nedeli! Ke mu go slusneme li glasot na Nikola? Jas vikam DA!
    Se molat @TAV , Turkish Airlines, Austrian Airlines i site drugi avio kompanii da izlezat vo presret!
    Makedonijo, narode, da ne ja ostavame majkava sama vo ovaa agonija! Mara Novoselska, go imas narodot na tvoja strana, sedum godini se borese sama-sega ne imas nas!
    Ajde decki, site zaedno da bideme glasot na Nikola! ❤️

    Ve molam spodeluvajte za da stigne apelov do site!

    [​IMG]
     
    На Lolipop23 и LunaGrey им се допаѓа ова.
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Zal mi e sto sostojbata na Nikola ne e podobrena;( pred edna godina donirav nesto kolku sto mozev,ama sega gledam deka golgotata nivna traela so godini.
    Da stavime pak po edna raka za deckoto site kolku sto mozeme.
    Zalno i stramno sto drzavata ne im izleguva na vakvite slucaevi vo presret,stram da nie.
    Bog neka se smiluva na nego i negovoto semejstvo i da mu dade sila da izdrzat do kraj.
     
    Последна измена: 20 октомври 2019
    На Lolipop23 и Shmizla94 им се допаѓа ова.
  3. baklava123

    baklava123 Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    greota za deckoto, neznaev deka tolku dolgo e vo taa situacija, pred nekoj den imase postirano na fb sliki kade primil maticni kletki vo rusija, i ako pak nema podobruvanje neznam, no nikoj ne kazuva dali ima sansa bar da go izlecat da stane od krevet makar i vo kolicka, dali ima ostetuvanje na mozokot, dali voopsto postoi sansa da ozdravi
    jas ja razbiram bolkata na majkata tazno e no pred se za deckoto no ima li sansa posle tolku godini,ako nema sansa da ozdravi posebno ako ne daj boze ima ostetuvanje na mozokot, se izvinuvam no djabe e se
     
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Donirano za Nikolce...:l:
    Ajde da ne go napustame ovaj mlad decko koj e 7 godini vo postela,da mu dademe maximalna podrska site,posebno nie mladite luge da prodolzi vo svojata borba i da izdrzi do kraj.
    Bog da e so nego i da se molime zelbata na negovata majka da se ispolni,eden den zaedno site na svadba da mu igrame...
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.