За кое место станува збор?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Rozich, 26 ноември 2011.

 1. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Барав,не најдов ваква тема.
  Значи да појаснам една членка постира слика од некое место и другите погодуваат кое е тоа место.Членката која ќе погоди кое е тоа место,постира ново место за погодување :)

  Еве јас ќе почнам :)

  [​IMG]
  [​IMG]

  Доколку долго не се погоди некое место,можна е помош :)
   
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.619
  Допаѓања:
  54.553
  Пол:
  Женски
  Гибралтар. :)
  (признавам дека ја отворив сликата во нов таб за да ја видам цела, и насловот на табот ми кажа :$ )
  Во секој случај, интересна игра.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Леле па јас не размислив дека може да се отвори во new tab сликата :wasntme:
  Од сега ќе внимавам на тоа :lol:

  Инаку планината Фуџи,Јапонија.
  Долго време барав,знаев дека е во Јапонија ама како се викаше ич не ми текнуваше... :?:

  Еве ново место но,сега сликата ми е од компјутер :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • city.jpg
   city.jpg
   Големина на фајлот:
   40,4 KB
   Прегледи:
   419
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
  Downtown Seattle, Вашингтон? :wasntme:
  Ајде, лесно е ова:
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   33,6 KB
   Прегледи:
   411
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.619
  Допаѓања:
  54.553
  Пол:
  Женски
  Нијагара водопадите.

  [​IMG]
   
 6. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Seattle e :clap:

  Мене ова ми личи на Краков,Полска..Ама не сум сигурна :?:
   
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.619
  Допаѓања:
  54.553
  Пол:
  Женски
  Ноуп, Прага, ама блиску беше.

  Ајде ново:
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   29,8 KB
   Прегледи:
   400
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
  Tikal, Гватемала? :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   11,5 KB
   Прегледи:
   386
 9. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.619
  Допаѓања:
  54.553
  Пол:
  Женски
  Тоа е. :clap:

  Таџ Махал, Индија.

  Еве ново:
   

  Прикачени фајлови:

  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   144,2 KB
   Прегледи:
   383
 10. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Дали е негде во Русија?

  Помош мала бараме :wasntme:
   
 11. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.619
  Допаѓања:
  54.553
  Пол:
  Женски
  Да, некаде во Русија, и метро е.
  Мислам дека доволно е помош. :wasntme:
   
 12. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Komsomolskaya? Или Underground Palace ?

  [​IMG]
   
 13. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  Па ова е нешто феноменално. Уметност во секоја смисла. Се наоѓа во Москва а станицата е наречена
  "Станица Комсомолскаја" - Komsomolskaya Station (или како и да се преведува). :wasntme: Преубаво :clap:

  Упс си одговорила пред мене :wasntme: starbucks тоа е Осло :)

  А ова:
   

  Прикачени фајлови:

  • 01987.jpg
   01987.jpg
   Големина на фајлот:
   40,5 KB
   Прегледи:
   99
 14. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Чичен Ица - Јукатан (Мексико)
   

  Прикачени фајлови:

  • htfnth.jpg
   htfnth.jpg
   Големина на фајлот:
   138,4 KB
   Прегледи:
   89
 15. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
  Палатата на Парламентот, Букурешт, Романиа.
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   52,8 KB
   Прегледи:
   89
 16. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.619
  Допаѓања:
  54.553
  Пол:
  Женски
  Шангај? :?:
  Не сум сигурна, очекувам исправка, aко не е тоа дај помош. :)

  Друго:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
  Не е Шангај, Токио е. Не знам што асоцијација да дадам :D
  Ова твоево мислам дека беше во Франција некој замок :?:

  Еве уште една слика:
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   167,6 KB
   Прегледи:
   74
 18. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Saint-Michel во Франција... Тоа од Ливинг...
  Ова од Ким не ми текнува никако....
   
 19. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.619
  Допаѓања:
  54.553
  Пол:
  Женски
  Ким да даде помош. :?:
  Ми личи на многу палати а ниедна не е таа.
   
 20. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.779
  Ова на Ким не ли е некаде во Њу Јорк? Го имаше ова мислам во Сам дома :D