babylove овошни кашички

За кој член станува збор?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 8 јануари 2013.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.800
  Допаѓања:
  25.973
  Пол:
  Женски
  Здраво, Феминки.. Ова е нова игра, и се надевам дека ќе биде интересна.. :)

  Значи: Еден член поставува опис на некој член од форумов.. И Феминката под неа треба да погоди за кој член станува збор, па да постави нов опис.. :)

  Почнувам: Модераторка е и има точки помеѓу секоја буква од никот.. :) Погодете! :P

  Може да се става и слика.. на пр. таа\тој има ваков аватар моментално: ........ итн. :)

  Поздравче!! :*
   
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.092
  Допаѓања:
  161.040
  Пол:
  Женски
  k.i.m? :)
  иначе браво, интересна игра :clap: :)
   
 3. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.092
  Допаѓања:
  161.040
  Пол:
  Женски
  Сега значи треба јас да поставам...извинете ќе морам да пишам две мислења едно по друго зашто ми поминало времето за редакција :)
  Корисничката моментално има ваков аватар:

  [​IMG] :)
   
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.666
  Допаѓања:
  19.775
  Пол:
  Женски
  во кои теми е најактивна?
   
 5. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.092
  Допаѓања:
  161.040
  Пол:
  Женски
  точно, ти сега постави :)
   
 7. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  најактивна е во темата за Величествениот
  никот и завршува вака: _ _ _ _ 123
   
 8. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
 9. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  da :)
   
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.800
  Допаѓања:
  25.973
  Пол:
  Женски
  Wild-Girl ти си ! :)
   
 11. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Од Wild-Girl нема абер,може јас да бидам? :angel:
   
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Епа ајде да ја продолжиме играта. :)
   
 13. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Ajде.
  Епа вака,има 178 мислења потписот и е There's always a reason to SMILE!,Најактивна категорија тело,а најактивна тема и емојот фитнес ден(+мотивации)
  Ви текнува?
   
 14. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Може уште еден податок ? :angel:
   
 15. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.092
  Допаѓања:
  161.040
  Пол:
  Женски
  Ja најдов...spanko :rock:
  никогаш не сум читала „Мојот фитнес ден + мотивации“ и сега последните 5 страни од темата ги пребарав и едвај ја најдов :D од кај ти текна бе дала :lol:
  Ај сега јас да поставам... :?:
  Локација и е „Во палатата каде што сум Императорка! <3“, а најактивна тема - „Величествениот“ :)
  лесно е, знам :)
   
 16. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  tea4e

  има црвен аватар, порано имаше една разиграна девојка во потписот.. никот има 5 букви?
   
 17. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.800
  Допаѓања:
  25.973
  Пол:
  Женски
  Јас! :$ :D :D :D

  Опис: Најактивна е во форумски игри, се глупираше во Тим А vs. Тим Б на почеток, Никот и Почнува на „А“

  - Мислам лесно ќе е :D
   
 18. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  А.Фенти :rock:
  Хмм,има 132 добиени ѕвездички и ова е аватарот:
  [​IMG]
  Ајде да ве видам 8)
   
 19. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
 20. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Ти ќе поставиш ново? :D