1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

За кој член станува збор?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 8 јануари 2013.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.206
  Допаѓања:
  28.486
  Пол:
  Женски
  Здраво, Феминки.. Ова е нова игра, и се надевам дека ќе биде интересна.. :)

  Значи: Еден член поставува опис на некој член од форумов.. И Феминката под неа треба да погоди за кој член станува збор, па да постави нов опис.. :)

  Почнувам: Модераторка е и има точки помеѓу секоја буква од никот.. :) Погодете! :P

  Може да се става и слика.. на пр. таа\тој има ваков аватар моментално: ........ итн. :)

  Поздравче!! :*
   
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.445
  Пол:
  Женски
  k.i.m? :)
  иначе браво, интересна игра :clap: :)
   
 3. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.445
  Пол:
  Женски
  Сега значи треба јас да поставам...извинете ќе морам да пишам две мислења едно по друго зашто ми поминало времето за редакција :)
  Корисничката моментално има ваков аватар:

  [​IMG] :)
   
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.877
  Пол:
  Женски
  во кои теми е најактивна?
   
 5. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.445
  Пол:
  Женски
  точно, ти сега постави :)
   
 7. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  најактивна е во темата за Величествениот
  никот и завршува вака: _ _ _ _ 123
   
 8. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
 9. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  da :)
   
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.206
  Допаѓања:
  28.486
  Пол:
  Женски
  Wild-Girl ти си ! :)
   
 11. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Од Wild-Girl нема абер,може јас да бидам? :angel:
   
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  Епа ајде да ја продолжиме играта. :)
   
 13. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Ajде.
  Епа вака,има 178 мислења потписот и е There's always a reason to SMILE!,Најактивна категорија тело,а најактивна тема и емојот фитнес ден(+мотивации)
  Ви текнува?
   
 14. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  Може уште еден податок ? :angel:
   
 15. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.445
  Пол:
  Женски
  Ja најдов...spanko :rock:
  никогаш не сум читала „Мојот фитнес ден + мотивации“ и сега последните 5 страни од темата ги пребарав и едвај ја најдов :D од кај ти текна бе дала :lol:
  Ај сега јас да поставам... :?:
  Локација и е „Во палатата каде што сум Императорка! <3“, а најактивна тема - „Величествениот“ :)
  лесно е, знам :)
   
 16. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  tea4e

  има црвен аватар, порано имаше една разиграна девојка во потписот.. никот има 5 букви?
   
 17. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.206
  Допаѓања:
  28.486
  Пол:
  Женски
  Јас! :$ :D :D :D

  Опис: Најактивна е во форумски игри, се глупираше во Тим А vs. Тим Б на почеток, Никот и Почнува на „А“

  - Мислам лесно ќе е :D
   
 18. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  А.Фенти :rock:
  Хмм,има 132 добиени ѕвездички и ова е аватарот:
  [​IMG]
  Ајде да ве видам 8)
   
 19. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
 20. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Ти ќе поставиш ново? :D