1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зближување со партнерот

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Selenaab, 1 ноември 2016.

 1. Selenaab

  Selenaab Нов член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  На почеток на врската сме но воопшто не сме блиски,и се однесуваме како воопшто да не ни е гајле за нас,а се сакаме,има многу тежок карактер и неможам да се снајдам.Понекогаш и неможам да направам смирен муабет со него,несакам да го сменам но некои работи кај него сакам за да бидеме поблиски што треба да направам за да се зближиме,некои идеи,потези,дела?
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.904
  :D
  [​IMG] [​IMG]
  Шала на страна, најпрво пробуваш индиректно, со мали постапки со кои ќе придонесеш да се опушти човекот. Затворениот тип на луѓе не дека немаат емоции, само треба прво да стекнат доверба во партнерот, со што ќе се опуштат и зближат. За тоа малку треба повеќе време. Постапки од типот кога ќе дојде на тест твојата доверба или поддршка кон него, да ја докажеш на дело и да му дадеш сигурност. Комплиментите и милите зборови од срце се обично оние работи што ја стимулираат личноста да се опушти, но не да биде нешто кажано ради реда и лажно. Што значи дека комуникацијата е клуч за се. Секако, не пак и постојано да се докажуваш без никакви резултати, крајно решение е директен разговор на таа тема.
   
  На ku4ence, Bender Rodriguez, Dabria и 2 други им се допаѓа ова.
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш да се зближиш со некоја личност дефинитивно треба почесто да се гледаш. Почестото гледање значи и можност да се дебатира на различни теми, да разговарате за се и сешто, со тоа полесно да се запознаете. Едниот ќе предложи да се видите едниот ден, другиот наредниот и така. Ете за почеток потруди се ти, викај го на кафе, на кино, на театар или на прошетка низ парк, макар што сега е ладно, така да другите две опции се поверодостојни.
  Гледајте се почесто два месеци и мислам дека нема да имате вакви проблеми. :)
   
 4. Onyx

  Onyx Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Хм мене ми е интересно со се понашате дека не ви е гајле а сепак се сакате?
  Сакање е понашање дека не ти е гајле?
  Доколку ти имаш потреба за одреден тип на интимност, блискост фино лепо кажи му.
  И стој си зад тоа. Побарај го и очекувај го тоа од праттнерот.
  Као „Сонце, јас навистина би сакала да бидеме поблиски и да комуницираме на ХХХ теми“ Можеш да скршиш мраз па да почнеш сама нешто.
  Исто објасни дека тебе тоа ти е многу битно и дека така ќе се осеќаш сакано и сигурно.
  Ќе му дадеш време се разбира не суди одма од прва и не напаѓај.
  Е сеа ако нејке да соработува цвр.... можеби е ств тежок карактер со кој тешко се комуницира.
  Ако е таков батали го барај си некој кој ќе ти овозможи тоа.
  Комуникација е најбитна работа во врска. Оди во темите за бракови, тие шо пишуваат дека се среќни секогаш викаат дека има разбирачка.
  Гут Лак :*
   
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.202
  Допаѓања:
  41.441
  Пол:
  Женски
  За мене најдобро зближување е со deep conversations.Двајцата единствени бифши кон кои сум осеќала нешто, ме привлекоа со deep convs уште пред да се деси било што.Имав и со двајцата долг/и искрен/и муабет/и со што лесно ги запознав во внатрешноста.
   
  На SURF и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  13.123
  Пол:
  Женски
  Преблиски сме уште на почетокот се зближивме многу , буквално се знаеме еден за друг а он толку добро ме познава што доволно е само да го погледнам и одма знае дали ми се јаде дали ми се спие дали ми е нешто. За ништо на светов не би го сменила :l:.
   
  На SURF, cresa-jagoda и buba4e89 им се допаѓа ова.
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.048
  Пол:
  Женски
  Same :D
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mitrebapomos675

  Mitrebapomos675 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo imam eden problem so edno momce se znaeme pred 2 godini megjutoa megu vreme izgubivme kontakt posle 2 godini on mi pisa da izlezem i pocnavme da izlagame megjutoa na pocetokot pokazuvase nesto no sega e mn ladnokrvne ako ne mu pisam jas on ne ni mi pisuva jas mu kazav deka mi se dopagja a toj rece rano mu e za takov odgovor neznam navistina dto da pravam kako da imam poveke vnimanie kaj nego
   
 9. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Очигледно е дека не си му приоритет повеќе. Ти си кажала директно дека ти се свиѓа и ако не си добила позитивен одговор назад, жал ми е. Не можеш ништо да направиш за да му го вратиш вниманието. И ако почне пак да ти пишува ќе е затоа шо му е досадно. После пак иста песна.
  Остави го, фокусирај се на себе. Ќе најдеш некој друг. Не е ни прв, ни последен :)
   
  На Mitrebapomos675 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mitrebapomos675

  Mitrebapomos675 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Blagodaram od srcee