1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зевзекманија (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Stoimenovska, 19 мај 2012.

 1. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  [​IMG]
  Зевзек значи шегобиец, а Зевзекманија е емисија што се занимава со нашата шегобијна реалност. Затоа НАРОДЕ, гледај, смеј се, менувај се и биди активен дел од првата зевзечка етерична република наречена Зевзекманија.Се емитува секоја сабота од 19:45ч. Новата сезона почнува на 24 септември.
  http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?m ... eSupport=1

  Дали ја следите емисијава? Мене ми е интересна, па баш сакам да слушнам ваши мислења ? :)
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  ^ретко, ретко ја гледам...некогаш ми се малце да не речам де***ни, но знаат и убаво да ме насмеат.
   
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  ~ Онака. Интересна,но ништо посебно.
   
 4. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.337
  Ме насмеваат до солзи. Имаше една епизода кај викаа дека сакаат уште споменици зошто биле малку :lol:
   
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.445
  Пол:
  Женски
  Прејаки се :lol: :D
   
 6. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.063
  Пол:
  Женски
  Ретко ги фаќам, ама кога ќе ги фатам ќе се изнасмеам :rofl: :D
   
 7. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.427
  Допаѓања:
  31.962
  Пол:
  Женски
  Абе јас како тепих се постелувам од смеење кога ќе ги гледам...прејаки се ахахахаххахаха :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 8. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  Многу ми се допаѓа емисијата затоа што знаат убаво да ме изнасмеат и да ме орасположат дечките,прејаки се навистина!:rofl::rofl::rofl:Е,сега некогаш и таму има глупости и безвезно тупење со сарказам и морализирање што мене многу ме нервира,но сепак во глобала емисијата е во граници на нормалата што значи дека позитивните работи надвладуваат над негативните и затоа јас ќе продолжам да си ја гледам понекогаш кога ќе сум расположена да ја гледам и понатаму во иднина за да убаво се изнасмеам и орасположам!:hug::l:
   
 9. calm-girl

  calm-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Овие од Зевзекманија не се нормални навистина. :rofl: