Зет - Домазет

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 29 мај 2012.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  нова сеија на сител мислам дека ќе бида добра според рекламата мене ми изгледа дека ќе биде супер сеијава и ќе ја гледам ионака никаде нема да одам за лето :)


  http://www.sitel.com.mk/tv/serii/zet-domazet
   
 2. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  32
  Само глупости зет дома зет крај нема со серииве , особено сител бира екстремно глупи серии
   
  На kravce и BI-44 им се допаѓа ова.
 3. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  ќе видиме дали е оваа глупа серија дај боже да е некоја комедија да се насмееме малце
   
 4. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.026
  Оххх јас мислев дека се работи за некое реално шоу.
  А најавата “незаборавно лето“ |( бе.. тууу никогаш до сега серија не ми привлекла толкаво внимание(посебно не турска), така да верувам дека ни ова нема да биде нешто посебно.
  Можеби ќе биде позабавна од другите, ама гарант подеднакво досадна во смисла на оптегање и вртење во круг.
   
 5. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  2.645
  Серијава ја имам гледано одамна на БиТВ (бугарската). Таму се викаше Брак с чужденец што на наше би дошло Брак со странец,
  И..врв е! Дефинитивно.

  Yabancı Damat се вика на турски.

  Туку, баш комедија е. Многу смешна серија, колку се имаме смеено дома. :x
  И тој Кахраман (на Назла) татко и’ колку смешен човек е - стално црвенее, ама оти е таков буцкаст и кога ќе стане цел црвен, баш како смајливо - :devil:

  Е сега, бугарската синхронизација беше ептен смешна, за нашта не знам.
  Ама, серијава со сигурност пак ќе ја гледам.
   
  На anastasija-3 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  и мене ми делува на Kомедија :) :) :) Aјде може ќе биде интересна, ама што тек на лето ќе ја даваат, а летото има уште 3 недели
  аман овие сител уште од сега реклами им даваат, цела година реклама дур да ја пуштат серијата :D
  инаку серијава е стара 8 години, не е тазе печена, Cителовска работа :rofl:
   
 7. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Ја искрено планирам да ја гледам што знам интересно ми делува... па ќе видиме
   
 8. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  129
  Не планирам да ја гледам....
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MiniMouse7391

  MiniMouse7391 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  30
  Според рекламана мислам дека интересна ќе биди :rofl:
  Ќе се гледа, ќе се гледа :P
   
 10. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Не планирам да ја гледам.
  И мене ми личи на комедија.
  Ама уште оваа ми фали... :x
   
 11. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  2.645
  Па Лудо, јас ја имам гледано серијава пред 3 години отприлика, а сигурно бугарите не ја откупиле следниот ден кога излегла серијава. :D

  Само, се молам да не биде пак во некој ударен термин, нека ја стават поручек бре. И онака Арчана и малечката невеста се досадни.
   
 12. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
  И јас мислам дека се работи за комедија, ама ќе видиме. Ми изгледа интересна, планирам да ја гледам. :)
   
 13. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  299
  нема да ја гледам зошто е многу глупаа серијава.........
   
 14. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  денес почнува зет домазет одвај чекам :D
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  290
  Па уште не е почната, теми се отвараат. :^)
   
 16. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  2.645
  Синхронизацијата е разочарувачка.

  So bad. :Down:
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Мене оваа серија не ми се допага воопшто,кога видов дека е комедија мислев ке биде интересно,ама се разочарав!
   
 18. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  е уште овааа фали да ја загледам и од телевизор не треба да станам.......
   
 19. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.543
  Од комедија ни К нема :x Катастрофа значи стварно претераа со овие турски серии
   
 20. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  мене ми е понекогаш преку глава од било какви серии веќе не турски. какви и да се :D ми треба пауза барем една година :D ама кога и да пуштиш телевизија се тоа па тоа нема бегање |(