1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Златна рипка

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од КикиМаус, 30 јули 2016.

 1. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.614
  Кога би фатиле златна риба која може да ви оствари 3 желби, што би посакале од неа?
   
 2. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.614
  Ајде јас прав ќе посакам
  1. Мир во светот
  2. Легализација на марихуаната во целиот свет
  3. На јапонската јаболка во двор златници да ми растат место јаболки
   
  На Amona, angelche16, Slatkarka94 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.660
  Допаѓања:
  47.038
  Пол:
  Женски
  1. Штрудла од вишни.:f:
  2. Да не прокрастинирам и да ги завршам обврските на време
  3. Да го износам белиот фустан од Манго ова лето!(hollest)
   
  На Someonespecial и КикиМаус им се допаѓа ова.
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.164
  Допаѓања:
  150.468
  Пол:
  Женски
  1. Здравје
  2. Да си најдам фустан за свадбата:whew:
  3. Да ми се остварат сите желби после третата:P
   
  На angelche16, Someonespecial, girl-miri и 2 други им се допаѓа ова.
 5. trixy

  trixy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  1. Упис на некој од подобрите факултети во САД
  2. Психичка и физичка благосостојба
  3. Пристоен стан за самостојно живеење
   
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.754
  Пол:
  Машки
  1. МИР И ЗДРАВЈЕ ВО СВЕТОТ!
  2. ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА МАРИХУАНА И ЉУБОВ ЗА СИТЕ!
  3. СИТЕ ДА ИМААТ ДОБРИ УСЛОВИ ЗА ЖИВОТ!


  Малку се три желби.... :(
   
  На КикиМаус, fallenangel и blueberry93 им се допаѓа ова.
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  5.120
  Допаѓања:
  20.758
  Пол:
  Женски
  1. Да имаме здравје јас и моите најблиски
  2. Да имам успешна кариера
  3. Да јадам а да не бидам дебела :$
   
  На cresa-jagoda и КикиМаус им се допаѓа ова.
 8. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.251
  Допаѓања:
  22.092
  Пол:
  Женски
  1. Zdravje pred se na najmilite , a potoa I na onie koi mi se najbliski vklucuvajki ja I najvernata drugarka .
  2 . Magicno da ja dobijam linijata koja ja posakuvam I nikogas da ne se zdebelam povekje :lol::!:
  3 . Da imam uste 1.000.000 zelbi koi zlatnata ripka ke mi gi ispolni :rofl::rofl::rofl:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.107
  Допаѓања:
  43.010
  Пол:
  Женски
  1. Да имаме здравје јас и моите најблиски
  2. Да најдам многу подобра од оваа што ја работам
  2. Да ми се исчисти лицето, да немам повеќе брунчиња
   
 10. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  18.524
  Ќе идеме сите ако се легализира марихуаната
   
 11. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.614
  Извини, но не те разбрав што сакаш да кажеш
   
 12. Jasminkabibibi

  Jasminkabibibi Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Една и единствена...да не видам тага и несрека во очите на моите деца:)
  А и секое детенце да е срекно и весело секогаш...упс две се:)
   
  На Tinushka и КикиМаус им се допаѓа ова.
 13. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.377
  Допаѓања:
  6.680
  Пол:
  Женски
  1. Мир и љубов да царуваат во светот.
  2. Да завршам факултет и да се вработам.
  3. Полека но сигурно да ми се среди животот - премногу се желби, крај им нема.
  Dream it, wish it, DO IT.(fingers)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.129
  1. Здравје за мене и за моите најблиски ;
  2. Да ослабам ;
  3. Уште 3 желби . :rofl::rofl::rofl:

  и каже :

  1. Неколку недвижнини на мое име ;:cash::cash::cash:
  2. Добар муж ; (poolparty)(poolparty)(poolparty)
  3. Да немам ќелавица ко баба ми и мајка ми. ;(;(;(

  Damn, i'm good...:bow::bow::bow:

  [​IMG]
   
  На PogbaPol, КикиМаус и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
 15. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  2.844
  Пол:
  Женски
  1.работа што ќе ме исполни
  2. да одам во њу јорк на 2-3 години
  3. да ја видам мајка ми уште еднаш....
   
  На Gosh, КикиМаус и Avokado им се допаѓа ова.
 16. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  1.сите да поверуват во господ и да бидат спасени зошто крајот е мн блиско
  2.сите сакани да ми се живи и здрави
  3.да ми се врати саканиот....
   
 17. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.132
  Пол:
  Женски
  Јас и сама реализирам што ќе наумам, ама би се нашла рипката за ова:

  1. Повратна карта кон моето детство (да отидам таму за да им кажам некои работи и после пак назад) :)
  2. Доживотна младост - кога ќе стигнам до 28-29 години да прекинам да стареам
  3. Се друго што ќе посакам во животот да добијам (реков дека добивам што сакам, ама за секој случај)
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 18. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.307
  Допаѓања:
  106.711
  Пол:
  Женски
  Ке ја пуштам.
  Незнам што попрво да посакам.
  Нека си тече " нормално" животов.
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  1. Бесмртност за мене и моето семејство.
  2. Здравје и среќа за мене и семејството.
  3. Незнам.
   
 20. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  1.тајна желба која само рипката треба да ја знае..
  2.слобода (у смисла јас да бидам слободна) да не ги слушам туѓите мислења итн....
  3.Среќа и пари во едно