1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Златни двори (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Bzaubzz.xy, 25 март 2017.

 1. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  На Сител телевизија стартува новата хрватска серија „Златни двори“. Во срцето на серијата низ 160 епизоди ќе гледаме голема љубовна приказна меѓу Ана и Петар, родена во златните полиња на Славонија.

  Улогите на Ана и Петар ги толкуваат Катарина Бабан и Марко Кнешаурек. Колонија и Славонија бенд ја исполнуваат насловната песна од серијата, која стана радиски хит во земјите низ Балканот. Русокосата Ана живее на еден скромен, но убав ранч, кој сама си го одржува.

  Таму живее со духовитиот дедо Јоза и таткото Антун, добар, но нереален човек чии потези ги довеле до лоша финансиска ситуација. Нејзиниот дедо, пак, не е способен за физичка работа, но затоа пак е постојано весел, со ведар дух и го сака своето семејство. Од својата мајка која заминала во странство да гради кариера на пејачка, Ана го наследила убавиот глас. Околностите за заминувањето на нејзината мајка, сепак се чудни и обвиени во голема мистерија.

  Нејзиниот татко не сакал ниту да и зборува за мајка и, но затоа пак единствено нешто кое останало спомен од неа за Ана е една песна, која таа постојано им ја пее на коњите. Ана е всушност девојка која не се грижи многу за својот изглед и однесување, а заработува така што прави колачи и работи на имотот на газда Никола, најмоќниот човек во месноста чие богатство и пространства постојано се шират.

  Никола освен со производство на храна од своите полиња, се занимава и со селски туризам и организација на ексклузивни етно венчавки. Но, малиот имот на Ана за него е од големо значење затоа што сака да направи огромен забавно рекреативен центар на таа парцела.

  Од друга страна, таа го привлекува многу, но Ана има вроден инстинкт да препознае човечки карактери, и од почетокот не чувствува ништо за него, ниту како кон маж, ниту како кон личност.

  Една неочекувана средба со богатиот Петар ќе го промени од корен животот на селанката Ана. Петар, заедно со својот пријател Иван, брза накај свадбата на сестрата на Никола, но истовремено во брзање е и Ана, која ја носи својата кобила Пламенка на ветеринар за да се породи. И во една таква брзаница, за малку ќе се случи несреќа меѓу возилото на Петар и коњот на Ана.

  Првата средба ги распалува огновите на љубовта меѓу двајцата млади, кои допрва ќе се разгорат и ќе донесат лавина на страст и љубов.
  http://sitel.com.mk/zlatni-dvori

  Што мислите за серијата?
   
 2. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Мене ми е симпатична, барем засега. Бабата и оној ветеринар-заболекар-воглавно_муљатор ми се најинтересни :)
   
 3. ЕДНА убавица

  ЕДНА убавица Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  797
  Знае некој што ќе се случува понатака во серијата? Си ја гледав порано кога ќе ја фатам ама сега ја запоставив. Да ми каже некој до кај е?
   
 4. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки

  Сега се откри лагата на Нера, таа имаше сообраќајка и стана добра.
  Ана и Петар се заедно
  Ката требаше да се венча ама во вчерашната епизода Далибор не дојде на свадбата

  Понатака Нера и Младен ќе си останат заедно
  Ана и Петар ќе се венчат
  Во ист ден ќе се венчат и Звонко и Ката
  Жана ќе се породе
  И ќе заврше сезоната со 147 епизоди
  Нема најава ама најверојатно ќе има нова сезона оваа есен
   
  На tace73 и BlackNight им се допаѓа ова.
 5. BlackNight

  BlackNight Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  5.410
  Пол:
  Женски
  Не ми е толку до дејствието, но серијава ми има некаков шарм, а посебно тоа селото славонско преубаво, И ми е пријатно отстапување од турскине серии.
  Интересен ми е развојот на настаните сега, откако настана голем пресврт. Нера ми е интересен лик, баш затоа што е таква, каква е. Мара ми е некако антипатична, типичен лик на оние луѓе кои многу морализираат, остро критикуваат, а чуваат и кријат триста работи позади себе. Ги прикрива глупостите на брат и, своето минато, морализира за останатите.
   
  На tace73, ЕДНА убавица и Bzaubzz.xy им се допаѓа ова.
 6. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  А тој докторот како го „откачија“?
   
 7. BlackNight

  BlackNight Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  5.410
  Пол:
  Женски
  Претпоставував дека Нера и Младен ќе останат заедно. Некако си кликнаа од прва, а и убав пар би биле.
   
 8. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  7.810
  Пол:
  Женски
  Ја даваат веќе втората сезона во 22 почнува.
   
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Ќе останат ама она ќе проживее пекол како шо проживеа Ана
  Дури ќе биде прободена од Ева бившата жена на Младен


  Кај нас да 2ра сезона ама
  Првата сезона има 147 епизоди
  а кај нас како 1ва сезона дадоа само 69 епизоди, и сега од 70 продолжија како 2ра сезона и стигнати се до 99 вечер ќе игра

  А втора во Хрватска нема најавено
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.696
  Допаѓања:
  80.847
  Пол:
  Женски
  Ја прекинаа серијава?
   
 11. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Само Сабота и Недела
  Порано од Пон-Пет даваа секој ден по една епизода значи 5 епизоди неделно
  Сега Саб-Нед даваат по 2 епизоди значи 4 епизоди
  Значи една епизода помалку сега
  Они испланираре да биде сабота и недела а да не заостануват :)
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.696
  Допаѓања:
  80.847
  Пол:
  Женски
  Е фала ти @Bzaubzz.xy, да ја израдувам мајка ми, она ја следеше. Мислевме дека ја прекинале. :)
   
  На Bzaubzz.xy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Гледана е мислам дека нема да ја преќинат, ќе ја дадат до крај
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Еве пак се врати
  Сега секој ден од Понеделник до Недела
  Пон-Пет во 22часот
  Саб-Нед во 21:15
   
 15. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  4.442
  Допаѓања:
  8.237
  Пол:
  Женски
  Samo menjaat :@ inace sto ke bidne so ana ke go rodi li bebeto?
   
 16. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Nema
  Zana ke se porode na kraj na sezonata

  Ako ima vtora sezona Ana najverojatno ke se porode
   
  На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
 17. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  4.442
  Допаѓања:
  8.237
  Пол:
  Женски
  Sto stana ja nema veke vo 22h?
   
 18. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Па останаа уште 10 епизоди
  На терапија почна во понеделникот и сега Златни двори само сабота и недела
  Денеска и утре ќе има две и ќе останат уште 8 епизоди (4 викенда)
   
  На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.