1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаци дека тој веќе има друга, а ти си резервата

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Gira, 22 мај 2016.

 1. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Феминки.Доколу дечкото се понаша ладно,незаинтересирано,сеедно му е за вас.Не се гледате често(еднаш во неделата),не излегвува со вас во јавност.бара изговори,не ви се јавува,не ви пиши на фб,нон стоп е уклучен.Дали тоа се знаци,дека веќе има друга со која му е поубо,со која се гледа,и си пишува?
   
 2. Youknow

  Youknow Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  773
  Допаѓања:
  1.354
  Ili toa, ili ne e zainteresiran za tebe t.e oladel deckoto. Sepak razgovor e lek za se.
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vericaverche

  vericaverche Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  Мејби...Шансите се големи.. Или едноставно нешто друго е во прашање..
  А зошто не го прашаш едноставно? Колку долго трае ова?
   
 4. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  незнам веќе 2-3 недели,како да не постојам,ни да праша утре дали си на факултет до кога си ништо.Еднаш до 2 пати се јавува и то е то.А ко ќе се јави со сила збора и ме иритриа тоа безвезно зборње.
   
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.235
  Допаѓања:
  129.880
  Пол:
  Женски
  Можеби има друга, можеби не. Ова према мене е отворен знак на незаинтересираност. Безразлика дали има друга или не, он некако не ми гледа спремен да продолжи да се гледа со тебе.
  Му имаш кажано за ова?
  Што вели он?
  Бара изговори илибсе кара за да не објаснува?
  Кога излегувате каков е?
  Сепак, во една врска, за се шо ти смета најдобро е да се разговара.
  @Gira
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  ќе го прашам добро бе чоек што ти се случува?На шо личи ова?А доста ти само се расправаш бараш изговори да се расправаш,никогаш нема да сум доволно добар за тебе.,Ми вели оти што тие шо ти фали вака?И кога ќе сме излезени така ладен стои битно муе нешто да се случи меѓу нас и веќе кога ќе си бегаме кон дома вкола збор ете некни не ми зборна.А да секоја вечер ми се јавува и ми велидобра ноќ те саакам и бакнувам.Ххм не е се само во тоа .Затоа се скаравме минатиот пат оти само еднаш ќе се јавеше и навечер добра ноќ толку да се помочам во таквата врска.Амислев дека ќе се смени на почетокот ко сме смиривме беше супер 3-4 пати се гледавме нон стоп ме бараше ми пишеше на фб само шо ќе се разбудешеми звонеше.Незшо му се случе сега немам одговор
   
  На Strong25didi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  1 месец сме смирени ниакако преку ден на кафе,никако навчере вкафичи не сме излезени како да се крија да не ме видат со него.Се уморив нека кажи нејкам ипшто поќе со тебе ќе го разберам човек сум,вака на ништо не личи.во врска без врсска.Ова не личи на врска тој се понаша како слободен ајас мислам дека сум сонего..
   
 8. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.377
  Допаѓања:
  6.677
  Пол:
  Женски
  @Gira зошто се замараш, за некој кој не ти обрнува внимание? Враќај му и ти на ист начин, кога веќе одбива да разговара, биди и ти ладна.
   
  На sj *O*, buba4e89, EminemsGirl и 6 други им се допаѓа ова.
 9. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Ама само си го губиме времето,не сум среќна душата ме боли со што заслужив вака јас. неззз
   
 10. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.467
  Абе што има да му враќа, раскини таква врска, налет. :)
   
  На sj *O*, buba4e89, Angie24 и 10 други им се допаѓа ова.
 11. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Дечкото оладил, не е заинтересиран повеќе.
  На твое место би раскинала, неможе да успее многу така врската.
  Треба и ти и тој да се трудите. Затоа подобро раскини, не дозволувај така да се однесува спрема тебе.
   
  На sj *O*, elvittta, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
 12. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.372
  Пол:
  Женски
  Па вечер кога ќе ти се јави да ти посака добра ноќ, прашај го зошто не те побарал цел ден? Кај бил? Што правел? И речи му дека сакаш да се видите и да зборувате нешто сериозно... Па ако прифати кога ќе се видите не почнувај одма сп карање и дерење, туку смирено прашј го. Кажи му како се чувствуваш дека така ти прави, дека сакаш да ја знаеш вистината... Па види како ќе се одвиваат работите, ако тера по исто, ако почне да се расправа тогаш најдобро прекини со него.
  Тешко е ама ќе издржиш.
   
  На Angie24, EminemsGirl, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.
 13. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Може да има ама па и не мора да значи, може и нешто друго да е во прашање.
  Може има некој проблем за кој не сака да знаеш, може му е смачено и ред други работи, колку и да претпоставуваме треба сериозно со него да си седнеш да му кажеш како се чуствуваш и секој заслужува да добие објаснување за ваквото однесување.
  Работата не е баш така лесна "Ако не ти обрнува внимание, игнорирај го и ти". Секоја врска се гради со љубов и штета е да пропадне се во вода ради детско однесување или одбегнување. Проблемите не се решаваат сами по себе, а најмалку ќе се решат ако се одбегнувате. Ако пак не сака да разговарате или продолжи со истото, едноставно кажи му дека не сакаш да бидеш повеќе со него и дека сметаш дека заслужуваш подобро и тоа е тоа. Подобро крај ама човек да знае на што е.
   
  На sj *O*, Maša8, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Aма ЗНАМ ДЕКА ЕДЕН ДЕН ПАК ЌЕМЕ ПОБАРА,ЌЕ МУ БИДИ КРИВО ЗА МЕНЕ ЗА СЕТА ДОБРИНА ЛУБОВ ИСКРЕНОСТ И ВЕРНОСТ ШТО ЈА ИМАШЕ ...
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 15. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.494
  Допаѓања:
  6.735
  Пол:
  Женски
  @Gira А зошто чекаш тој да ти каже дека не сака веке да е со тебе, кога самата велиш дека вака не ти е убаво? Кажи му ти дека не сакаш да си со него, си заслужуваш подобра врска и третман и тоа е тоа.А и нависитна е така.
  Па ако му значиш, ке му зафалиш и сам ке те побара.

  Дечкото јасно ти става до знаење дека веке не сака да сте заедно, само прашање е кој ке го направи првиот чекор, а мислам дека тоа треба да бидеш ти.
   
  На Arthur, kjukli, Annath и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Реков крај 3 пати се вратив ме бараше молеше плачеше неможаам безтебе се враќам и после сеедно муе .Ама му кажав овај пат ако заврши поќе никогаш нема враќање назад оти непланирам секој пат истата грешка да ја прам овај пат ќе научам од грешката и крај засекогаш секој по својот пат.
   
  На buba4e89, EminemsGirl и Arthur им се допаѓа ова.
 17. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  ете денес ми се јаве кај 12 е кајси на факултет е по бараш денес на факултет кога ќе бегаш.Кажи нешто добро бе му викам шо збораш ко со сила коо душма да ти сум а добор шо ти прам како треба да се понашам шо ти фали и уклучен е на фб а не ми пииши никако ,неседам наинстаграма гледам нови некој следи и тоа чупиња само.Ме униште јас уште се надевамд ека ќе биди во ред ех глупа колку сум .Ќе му речам ова на ништо неми личи вака поќе нејкам да бидам сотебе ми се смаче готовосекој по својот пат да му олеснам и онакаго сака тоа сигурноо
   
  На rustiko му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Или бара грешка чека да напрам некоја грешка и да речи ти згреше за тоа заврше се.
   
  На EminemsGirl и Lotus-14 им се допаѓа ова.
 19. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  873
  Допаѓања:
  1.715
  Пол:
  Женски
  @Gira душо, ај сериозно раскини му и не се мацвари со таков. Гледа се дека и двајцата не си давате слобода, па малце некој ќе претне и одма драма. Да бевте средно ќе ве сфатев, ама полнолетни луѓе вака несериозно да се однесуваат не знам... Најреален совет! :smoke:
   
  На sj *O*, buba4e89, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Gira

  Gira Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  не сме еден за друг тое секој по својот патт