1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаци за љубов

Дискусија во 'Сингл' започната од MissBarbieGirl, 13 февруари 2012.

  1. MissBarbieGirl

    MissBarbieGirl Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Како да знаеме кога на некое машко му се допаѓаме? Дали знаете некои знаци кои ги покажуваат??
     
  2. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Па пример постојано се труди да биде во твоја близина,се однесува по друго со тебе,подруго те погледнува,постојано ти пише ти се јавува ова она...Инсистира да излезете заедно и сл. :)
     
  3. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Ова барем е лесно одма се приметува, да не кажам се чувствува
     
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Кога зборува со тебе проширени му се зениците, а тоа е знак дека му се допаѓаш
    Ја крева несвесно веѓата
    Те гледа во устата
    Настојува подолго да разговара со тебе
    Несвесно го емитира твоето држење на телото и твоите гецтикулации
    Сака да биде добар фин и мил со тебе
    :* :* :*
     
    На Dimkovska123 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Ехх па ова може многу убаво да се примети.. :) Убаво кажа формунџиката над мене.
    Барем ние женските можеме да препознаеме кој каква намера има.. 8)
     
  6. Diamondkiss

    Diamondkiss Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    38
    Девојки, да кажам дека бев на дејт со едно момче, и сеа се зафркававме малце околу запознавањето , и он ми вика чекај да те запознаам внатрешно, и јас му велам и каква сум и он викат супер, и јас аи и друго шо, и он па појке од супер и поубаво има..и јас останав така изненадена и викам ааа па добро ако не. :$ :$ :$ Леле ова дали се знаци за симпатии или онака кажал.?? кажувајте ми девојкиииииии :*
     
  7. Diamondkiss

    Diamondkiss Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    38
    а да одговори некој?! :$ :D
     
  8. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Па штом си била на состанок со него, што може да е ?
     
  9. feminanewgirl

    feminanewgirl Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Доколку си била на состанок со него како што велиш нормално е дека има некои симпатии ,инаку зошто би те повикал на состанок,а и плус ти делил комплименти.Најдобро е повторно да се сретнете за да дознаеш дали има можност за нешто повеќе.Кога најмалку очекуваш вистинскиот може да се појави пред тебе.Со среќа ;)
     
  10. hristin4eto

    hristin4eto Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    како да познаам

    ај ве молам вие поискусните објаснете ми ги знаците како познавате кога дечкото е залјубен во вас можеби ен сум доволно искусна за да препознаам па ке ве молам за ваши одговори.. ако случајно ја има оваа тема слободно избришетеја :) :*
     
  11. woow

    woow Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    88
    како да познаам

    Па некои луѓе покажуваат одредени знаци на заљубеност, а има и такви што не покажуваат а сакаат многу. Едноставно кога некој те сака тоа ке го почуствуваш со текот на времето...
     
  12. Boka.A

    Boka.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    10
    Девојки да ве прашам?

    Има еден што ми се допаѓа! Другарките ми велат дека се во мене гледа. еднаш сакаше да ме гушне ама јас (не сум сигурна) и онага му реков тргни се...
    еднаш ми рече дека сум убава и цело време ми се смешка...

    сега незнам што значи ова... ја сум му (посакуваната) или тоа е само на шега? :doh:

    Одговор ве молам! :inlove: :talk: :P
     
  13. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Дозволи му да ти се приближи, немој да бидеш толку дива, ако веќе ти се допаѓа следниот пат дозволи му да те гушне. Кога ќе воспоставите контакт со очи, насмевни му се и ти. Остави работите сами да се одвиваат и ќе дознаеш дали има некоја хемија и од негова страна или не. Немој да глумиш недостижна
     
  14. Boka.A

    Boka.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    10
    Благодарам, многу! :* ;)
     
  15. Shekerna-Dama

    Shekerna-Dama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Кои се знаците на заљубеност?

    Се познаваме една година, не сме пријатели и немаме речиси никаква врска, само на *здраво* сме, дури и тоа не е стабилно и редовно. Постојано мислам на него, значи буквално ПОСТОЈАНО ама не знам дали е ова љубов, не знам како да си го објаснам сама на себе, а уште помалку да застанам со него да разговарам. Може ли некој да ми одговори? Ви благодарам однапред.
     
  16. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837

    Шеќерна па асално си се затрескала ти :D Јас така припаѓав по едно дете на одмор бевме соба до соба и после нит го видов ни ништо...ама прошло све. Види кај е шо е распрашај се за детето и обиди се често СЛУЧАЈНО (како не ) да се наоѓаш во негова близина. :$ па види како ќе реагира...па што знаеш... :*
     
  17. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Еве и јас да си прашам... :D го знам веќе 3 години, а со него сме другари веќе 2 години и јас од првиот момент кога го видов чувствував (и сеуште чувствувам :$ ) нешто како да ми поминува низ стомакот (како трема пред тест), рацете ми се тресат, почнувам на се да се смеам, зборувам нешто без врска...воглавно тоа е.. :rofl: па сакам да прашам дали тој мене само ми се допаѓа или јас веќе 3 години го сакам?! :o И дали има некои знаци по кои можам да откријам дали и јас му се допаѓам? :*
     
  18. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    ај и јас во темава да се промешам :lol:
    минатата година во друго школо почнав да одам.. и тој имаше скоро сите часови заедно со мене, не го засакав на прв поглед и никогаш не мислев дека него ќе го сакам. сама бев и немав многу другарки/другари дека бев нова и тој некако почна да ми обраќа повеќе внимание и почна да ми помага . и тогаш некако почнав да го сакам .. јас ко што сум страмежлива :$ не зборував многу со него .. и после неколку време некој друг разбра дека јас го сакам и му кажаа нему .. тој не ме сакаше , мислам ме рачунаше како другарка.. и сега оваа година почна да се интересира за мене пошто сега знае дека јас го сакам. ми се пули цело време и ми дава многу знаци дека ме сака .. оваа година не сме заедно во клас и не зборуваме како минатата година. дури и другарките мои почнаа да ми викаат дека тој ме сака 100% ама јас пак не знам додека не ми каже очи во очи.. и сега последен ден од школо некни беше и јас, другарками си одиме од излезот каде што излага тој и тој излезе и почна да се врти во мене кога си одевме и цело време беше завртен и ми се пулеше. после тоа другарму почна да вика моето име и јас кога се свртев двајцата гледаа во мене

    знам дека во постов звучам како 12 годишна што пишува љубовни статуси ама не сум ахаха :rofl: :rofl: во гимназија сум
     
  19. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Znaci na ljubov se pazna vnimanie saka da go pominuva vremeto so osobata se grizi za nea itn