1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаци за љубов

Дискусија во 'Сингл' започната од MissBarbieGirl, 13 февруари 2012.

 1. MissBarbieGirl

  MissBarbieGirl Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Како да знаеме кога на некое машко му се допаѓаме? Дали знаете некои знаци кои ги покажуваат??
   
 2. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Па пример постојано се труди да биде во твоја близина,се однесува по друго со тебе,подруго те погледнува,постојано ти пише ти се јавува ова она...Инсистира да излезете заедно и сл. :)
   
 3. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.676
  Ова барем е лесно одма се приметува, да не кажам се чувствува
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Кога зборува со тебе проширени му се зениците, а тоа е знак дека му се допаѓаш
  Ја крева несвесно веѓата
  Те гледа во устата
  Настојува подолго да разговара со тебе
  Несвесно го емитира твоето држење на телото и твоите гецтикулации
  Сака да биде добар фин и мил со тебе
  :* :* :*
   
  На Dimkovska123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Ехх па ова може многу убаво да се примети.. :) Убаво кажа формунџиката над мене.
  Барем ние женските можеме да препознаеме кој каква намера има.. 8)
   
 6. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  38
  Девојки, да кажам дека бев на дејт со едно момче, и сеа се зафркававме малце околу запознавањето , и он ми вика чекај да те запознаам внатрешно, и јас му велам и каква сум и он викат супер, и јас аи и друго шо, и он па појке од супер и поубаво има..и јас останав така изненадена и викам ааа па добро ако не. :$ :$ :$ Леле ова дали се знаци за симпатии или онака кажал.?? кажувајте ми девојкиииииии :*
   
 7. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  38
  а да одговори некој?! :$ :D
   
 8. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  2.620
  Па штом си била на состанок со него, што може да е ?
   
 9. feminanewgirl

  feminanewgirl Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Доколку си била на состанок со него како што велиш нормално е дека има некои симпатии ,инаку зошто би те повикал на состанок,а и плус ти делил комплименти.Најдобро е повторно да се сретнете за да дознаеш дали има можност за нешто повеќе.Кога најмалку очекуваш вистинскиот може да се појави пред тебе.Со среќа ;)
   
 10. hristin4eto

  hristin4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  како да познаам

  ај ве молам вие поискусните објаснете ми ги знаците како познавате кога дечкото е залјубен во вас можеби ен сум доволно искусна за да препознаам па ке ве молам за ваши одговори.. ако случајно ја има оваа тема слободно избришетеја :) :*
   
 11. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  88
  како да познаам

  Па некои луѓе покажуваат одредени знаци на заљубеност, а има и такви што не покажуваат а сакаат многу. Едноставно кога некој те сака тоа ке го почуствуваш со текот на времето...
   
 12. Boka.A

  Boka.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  10
  Девојки да ве прашам?

  Има еден што ми се допаѓа! Другарките ми велат дека се во мене гледа. еднаш сакаше да ме гушне ама јас (не сум сигурна) и онага му реков тргни се...
  еднаш ми рече дека сум убава и цело време ми се смешка...

  сега незнам што значи ова... ја сум му (посакуваната) или тоа е само на шега? :doh:

  Одговор ве молам! :inlove: :talk: :P
   
 13. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  Дозволи му да ти се приближи, немој да бидеш толку дива, ако веќе ти се допаѓа следниот пат дозволи му да те гушне. Кога ќе воспоставите контакт со очи, насмевни му се и ти. Остави работите сами да се одвиваат и ќе дознаеш дали има некоја хемија и од негова страна или не. Немој да глумиш недостижна
   
 14. Boka.A

  Boka.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  10
  Благодарам, многу! :* ;)
   
 15. Shekerna-Dama

  Shekerna-Dama Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Кои се знаците на заљубеност?

  Се познаваме една година, не сме пријатели и немаме речиси никаква врска, само на *здраво* сме, дури и тоа не е стабилно и редовно. Постојано мислам на него, значи буквално ПОСТОЈАНО ама не знам дали е ова љубов, не знам како да си го објаснам сама на себе, а уште помалку да застанам со него да разговарам. Може ли некој да ми одговори? Ви благодарам однапред.
   
 16. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837

  Шеќерна па асално си се затрескала ти :D Јас така припаѓав по едно дете на одмор бевме соба до соба и после нит го видов ни ништо...ама прошло све. Види кај е шо е распрашај се за детето и обиди се често СЛУЧАЈНО (како не ) да се наоѓаш во негова близина. :$ па види како ќе реагира...па што знаеш... :*
   
 17. s.w-e.e-t.y

  s.w-e.e-t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  432
  Еве и јас да си прашам... :D го знам веќе 3 години, а со него сме другари веќе 2 години и јас од првиот момент кога го видов чувствував (и сеуште чувствувам :$ ) нешто како да ми поминува низ стомакот (како трема пред тест), рацете ми се тресат, почнувам на се да се смеам, зборувам нешто без врска...воглавно тоа е.. :rofl: па сакам да прашам дали тој мене само ми се допаѓа или јас веќе 3 години го сакам?! :o И дали има некои знаци по кои можам да откријам дали и јас му се допаѓам? :*
   
 18. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.567
  Допаѓања:
  5.674
  Пол:
  Женски
  ај и јас во темава да се промешам :lol:
  минатата година во друго школо почнав да одам.. и тој имаше скоро сите часови заедно со мене, не го засакав на прв поглед и никогаш не мислев дека него ќе го сакам. сама бев и немав многу другарки/другари дека бев нова и тој некако почна да ми обраќа повеќе внимание и почна да ми помага . и тогаш некако почнав да го сакам .. јас ко што сум страмежлива :$ не зборував многу со него .. и после неколку време некој друг разбра дека јас го сакам и му кажаа нему .. тој не ме сакаше , мислам ме рачунаше како другарка.. и сега оваа година почна да се интересира за мене пошто сега знае дека јас го сакам. ми се пули цело време и ми дава многу знаци дека ме сака .. оваа година не сме заедно во клас и не зборуваме како минатата година. дури и другарките мои почнаа да ми викаат дека тој ме сака 100% ама јас пак не знам додека не ми каже очи во очи.. и сега последен ден од школо некни беше и јас, другарками си одиме од излезот каде што излага тој и тој излезе и почна да се врти во мене кога си одевме и цело време беше завртен и ми се пулеше. после тоа другарму почна да вика моето име и јас кога се свртев двајцата гледаа во мене

  знам дека во постов звучам како 12 годишна што пишува љубовни статуси ама не сум ахаха :rofl: :rofl: во гимназија сум