1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто е подобро да си маж?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Srculence--91, 15 април 2011.

 1. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Постои една вечна дилема: дали е подобро да си машко или женско? Ние не знаеме да одговориме на ова прашање, но може да наведеме неколку факти зошто е подобро да си машко. Па проверете и вие дали е така:

  1. Го завршуваш секој телефонски разговор за 30 секунди.
  2. За годишен одмор доволни ти се 7 дена и еден куфер.
  3. Можеш сам да ги отвориш сите конзерви и тегли со ајвар.
  4. Пријателите не те опоменуваат кога ќе се здебелиш.
  5. Кога менуваш програми на ТВ, не се задржуваш кај што ќе видиш солзи.
  6. Твојот задник не игра никаква улога на интервју за работа.
  7. Сите твои оргазми се вистински.
  8. Премногу секс нема да ти ја уништи репутацијата (напротив).
  9. За 300 денари добиваш 5 пара гаќи.
  10. Можеш да се истушираш и облечеш за 5 минути.
  11. Не мораш секоја ноќ да спиеш покрај нечии влакнести нозе.
  12. Можеш да јадеш банана и сладолед на јавно место и никој да не те гледа чудно.
  13. Автомеханичарите ти ја кажуваат вистината.
  14. Нема да се изнервираш ако некој не ти ја забележи новата фризура или чевли.
  15. Знаеш најмалку 20 начини да отвориш пивска флаша.
  16. Не те интересира што ти зборуваат зад грб.
  17. Три пара чевли ти се повеќе од доволни.
  18. Луѓето не те зјапаат во гради додека разговараш со нив..
  19. Ако некој носи иста како твојата кошула на забавата може и да не приметите
  20. И за крај едно прашање - што е тоа целулит?
   
  На Brinetka, MarchelineAmaru, Elennaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  1. Не добиваш напад на епилепсија кога ќе ти паднат неколку влакна на главата...
  2. За време на бродолом,те спасуваат меѓу првите.
  3. Машките мислат дека мораат да ги плаќаат твоите сметки во кафуле,а ти можеш заштеденото да го инвестираш,на пример,во ново момче.
  4. Подобро е да бидеш татина ќерка,отколку мамино синче.
  5. Можеш да ја задржиш возачката дозвола и при најголем прекршок(шифра: крокодилски солзи).
  6. На крајот на краиштата,жените се тие што решаваат колку луѓе ќе се родат во следниот милениум.
  7. Постои Рики Мартин.
  8. Кога те прашуваат дали сакаш да се омажиш,ти даваат прстен.што подоцна можеш добро да го продадеш.
  9. Мажите умираат порано,а жените го користат животното осогурување.
  10. Во женските списанија ставаат поубави подароци.
  11. Женските полесно се опијануваат,што корисно се одразува на џепарлакот.
  12. Секогаш знаеш дали детето е твое или не.
  13. Не мора напамет да ги знаеш имињата на сите фудбалери и нивните резултати од1990 година, па наваму.
  14. Не мора девет месеци да живееш во иста соба со непознати типчиња и да ги носиш истите зелени “крпчиња”
  15. Може да излезеш од продавница на бензинска пумпа, без да имаш во рацете пет компијутерски и пет секси списанија.
  16. Последиците од бурната ноќ може ефикасно да се покријат со пудра.
  17. По ”жешката” ноќ исполнета со многу страст, не мора да се прашуваш: “Дали бев добар?”
  18. Никој не ти се смее ако не успееш да ја фатиш највисиката полица во супермаркетот.
  19. Можеш да работиш повеќе од една работа и тоа истовремено.
  20. Ако сакаш да размислуваш,можеш да го користиш само твојот мозок.
  21. Не мора веднаш да почнеш со чистење на кујната по едно подготвено јадење.
  22. Кога ќе испеглаш некое парче облека,тоа се гледа.
  23. Не мора да учествуваш во олимпијадата”Кој ќе испие повеќе,кој ќе излезе со повеќе девојки”...
   
  На TS-310, programerka и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 3. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Да се надополнам :D :D


  Dragi muskarci evo i mi vama da damo do znanja neke stvari. 1.Mozete vi da nas varate. To ne znaci da mi ne ne varamo. 2.Mozete da muvate svaku ribu,ali ne onoliko koliko drugi muvaju nas. 3.Muskarci lazu vise,ali zene lazu bolje. 4. Mozete da se pravite da ste frajeri,mafijasi I face,ali svi padate zbog devojaka. 5. Zenska prijateljkstva su mnogo jaca I sigurnija od muskih. 7. Mozete vi da idete u provod I da se napijate,ali nikad necete znati kakav je osecaj spremati se 3 sata sa drugaricama(nemate pojma kakva je to zbrka)a kad prodjete da se pola grada okrene za vama. 8. Ma koliko god vas to interesovalo,nikad necete znati koje je boje menstruacija. 9.Ne znate koji jebeni osecaj je kad skinete jebene stikle posle jebenog izlazka,ili kad obrijate noge. 10.Zene su psihicki jace od muskaraca,prestanite da uporedjujete porodjaj sa vojskom. 11. Mozete vi da sirite price da smo kurve,a to sve zato sto ne mozete da nas imate. 12.Mozete da pricate da mi umiremo za vama,a ne znate da mozemo da nadjemo boljeg. 13. Nismo sponzoruse zato sto volimo poklone. Poklonima se iskazuje paznja. 14. I mi volimo motore I fudbal,nisu to samo muske stvari. 15. Volimo kad muskarci znaju kuvati,cistiti I obavljati zenske poslove. 16. Ukoliko raskinete sa nama,niste ni svesni sta ce sutra misliti pola grada o vama. Ali vas ipak volimo vise od svega. Iz ovih razloga vidimo da su muskarci I zene dva razlcita sveta. Ali vi niste culi? –Dolazi do sklapanja svetova ;)
   
  На Saricko, TS-310, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  сума сумарова од произнесените факти заклучивме дека е подобро ама дефинитивно подобро да си машко хаххаха :clap: :clap: :clap: :clap:
   
 5. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Се сложувам со crazylady освен делот . 5. Zenska prijateljkstva su mnogo jaca I sigurnija od muskih. тоа нема врска...напротив машките пријателства се појаки!
   
  На Shoe-Gal, MarchelineAmaru и the.one им се допаѓа ова.
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Јас се сложувам со крејзилејди!! :)
   
 7. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343

  1,2,3,4,5,10 и 16 важат тотално за мене,ако не сум машко :rofl:
  А понекад може и 17 :rofl:
   
 8. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  178
  Да реплицирам! ;)

  51 Причина зошто е добро да си женско:  1. За време на масажа не мораш да црвенееш поради ерекција :)2. Не добиваш напад на епилепсија штом ќе ти паднат неколку влакна од косата :)
  3. Шансите да те фатат во љубовна афера се минимални затоа што не се фалиш на сите страни :)
  4. За време на бродолом те спасуваат меѓу првите :)
  5. Затоа што машките сеуште мислат дека мора да ги плаќаат твоите сметки а ти можеш тоа што ќе го заштедиш да го инвестираш, да речеме во нов дечко :)
  6. Подобро е да бидеш татина девојка отколку мамино плачливо синче :)
  7. Можеш да ја задржиш возачката дозвола и при најголем прекршок (шифра: Крокодилски слози) :)
  8. На крајот на краиштата жените се тие кои одлучуваат колку луѓе ќе се родат во следниот милениум :)
  9. Постои Бред Пит :)
  10. Машките можат на Cristiano Ronaldo да му караат колку сакаат, ти можеш да го имаш и в кревет :)

  11. Кога ќе го добиеш прашањето дали сакаш да се омажиш, добиваш прстен кој, да речеме, подоцна можеш да го замениш за кеш :)
  12. Не го чекаш оној момент смртта да ве раздели едноставно можеш сама да го пратиш мажот по ѓаволите :)
  13. Машките умираат порано а жените го земаат нивното... животно осигурување :)
  14. Во женските магазини има поклончиња :)
  15. Женските можат лесно да се опијат па не трошат цело богатство на алкохол
  16. Секогаш знаеш дека детето е твое :)
  17. Ако сакаш можеш да наплатиш за секс додека речеш 'кекс'
  18. Господ те надарил со се па многу лесно добиваш пониски цени во бутик и во продавница за чевли :)
  19. Ретко можеш да залуташ, и тоа затоа што не ти се ронат бисерите ако застанеш некој и прашаш каде е правиот пат :)
  20. Не мора воопшто да знаеш како фукционира онаа справа на бензиската пумпа затоа што секогаш се најдува некој љубезен маж.
  21. Не мора напамет да ги знаеш сите национални фудбалски клубови и сите фудбалски резултати од 1980 па наваму :)
  22. Можеш да си заминеш од бензиска станица без 5 компјутерски и 5 секси магазини :)
  23. Кога имаш подочњаци можеш да ги покриеш со коректор и пудра и никој да не ги забележи :)
  24. После секс не мора да се тресеш и да ти течи пот додека прашуваш: Каква бев? :)
  25. икој не ти се смее ако не можеш да ја дофатиш последната полица во супермаркет
  26. Можеш да работиш повеќе од една работа - и тоа истовремено. :)
  27. Ако сакаш да размислуваш можеш да го користиш само својот мозок. :)
  28. Немаш посебна полица со натпис 'погрешно офарбана и уништена гардероба' :)
  29. Не мораш одма да ја реновираш кујната после едно припремено јадење :)
  30. Кога ќе испеглаш некој дел од гардеробата и го ставиш на себе се забележува дека е испеглан :)
  31. Постои цела војска која се грижи за твојот изглед :)
  32. Не мораш на олимпијада 'Кој повеќе ќе испие, j...'
  33. Ако комишијата набави подобар автомобил не добиваш напади (
  34. Имаш потполно реалистичен поглед кога некој че ти каже"20 cm"
  35. Кога и да подигнеш прст за стопирање секогаш некој ќе застане :)
  36. Жените минуваат подобро на работа во период на рецесија. :)
  37.Можеш да легнеш КОГО САКАШ, КОГА САКАШ, КАДЕ САКАШ - АКО САКАШ!
  38. Можеш да се омажиш за богат маж, и потоа цел живот не мора да работиш.
  39. Мажите ти отвораат врата и ти припалуваат цигара.
  40. Жените се послатки од мажите, подобро лажат и манипулираат
  41. Не мора да го фрлаш ѓубрето.
  42. Секогаш најдуваш добро оправдување
  43. Жените се подобри во караниците.
  44. Не размислуваш со своите гениталии.
  45. Менопауза - не мора да се раѓа и после 50-та година.
  46. Менструација - една причина повеќе да кажеш не.
  47. Жените не може да имаат влакна во ненормални количини по своето тело.
  48. Жена не поминува 45 минути на клозетска шоља.
  49. Далечинскиот управувач не е телесен израсток кај жените.
  50. Не мора да правиш будала од себе за да импресионираш некој маж.
  51. ДАЛЕКУ ПОПАМЕТНИ!


  Обожавам тоа што сум женско, и, никогаш не сум посакала да бидам машко! ФЕМИНИСТКА! :D
   
  На душленце, piksooki, Skromna и 4 други им се допаѓа ова.
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Не се нервираш ако ти се размачка маскарата
  Не мора да се депилираш
  Најпотребни работи ти се ТВ фудбал и жени
  Не се замараш што ќе носиш навечер
  :rofl: :rofl:
   
 10. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  118
  ................преубаво е да си жена...без оглед на се,ние сме понежниот,поуабавиот пол.....
  51 Причина зошто е добро да си женско:  .....и покрај полно слабости сепак имаме доста јаки страни и можностите ги претвораме во резултати...
  .........ФЕМИНИСТКА!!!!!!!!!!!!!!! :clap:
   
  На Filiposka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  :D ееејј испадна ние луди сме жениве :rofl:
   
 12. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  ПОдобро е затоа што не добиваат иначе,не :!:
   
 13. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Колку е само точно се ова што се го напишале! :D
  Но,сепак има и добри страни во тоа да се биде жена. ;) :!:
   
 14. NikiTheGamer

  NikiTheGamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Машки
  Мало дополнување:
  Цела гаража е твоја :D
   
 15. flowerred

  flowerred Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  34
  Мене ми е убаво вака не сакам да сум маж :D и мислам дека нема причина поради која би сакала да бидам маж.
   
  На Bitter-Sweet и hermosa им се допаѓа ова.
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Многу ми се јаки сите мислења, ама најпрактично кај мажите е тоа што се тушираат и облекуваат за 5 минути и се спремни за излегување. (fingers)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 6 други им се допаѓа ова.
 17. Independent Girl

  Independent Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2018
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  1.189
  Пол:
  Женски
  Ne znam dali e podobro ali za mene licno jas bi sakala da bev masko.
   
  На Herrera и Brinetka им се допаѓа ова.
 18. ушко

  ушко Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Машки
  Да,може да ти се погоди цел ден да работиш на стовариште и да креваш како коњ,зошто сигурно нема да си во бутик да тргаш залутана црнка. :)
   
 19. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.711
  Допаѓања:
  156.540
  Пол:
  Женски
  Привилегија.
   
 20. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.825
  Допаѓања:
  25.111
  Пол:
  Женски
  1 . Немаш ПМС и нервозни испади :D
  2 . Никогаш не апстинираш бидејќи мора :D
  3 . Не раѓаш ( иако е благослов ) , други ти раѓаат бебе :D
  4 . Не добиваш менструација :D
  5 . Фризурата ти е секогаш спремна :D не мораш на фризер за секоја пригода :D
  6 . Не трошиш пари на шминки и разубавување , доволно е депилација :D
  7 . Шишањето ти е поефтино и се гледа разлика пред и потоа :D

  Зошто е добро да си женско :

  1 . Секогаш имаш предност :D
  2 . Благословена си да донесеш нов живот :D
  3 . Не работиш тешки физички работи :D
  4 . Маж ти секогаш ги носи ќесите од пазарување :D
  5 . Можеш да потрошиш пари за шминка и гардероба , и никој да не ти замерува :D
  6 . Секогаш ќе најдеш изговор ако ја удриш колата :D
  7 . Секој џентлмен ќе ти ослободи место во јавен превоз , особено ако си бремена :D
   
  На monika2019 му/ѝ се допаѓа ова.