Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Дискусија во 'Канта' започната од Miss-HeLL, 25 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Miss-HeLL

  Miss-HeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Дали машкото треба секогаш да биде тој кој ќе ја повлече лавината напред, дали тој секогаш треба прв да пријде да направи муабет да побара телефонски број...

  Зошто повеќето жени не го прават тоа? Зошто тие не пристапат први?

  Затоа што се плашат?
  Затоа што се несигурни во себе?
  Затоа што корпата ги боли повеќе отколку машките?
  Затоа што мислат дека ќе ги сметаат за лесни женски?
  Затоа што таков бил редот?
  Затоа што се горди?
  Зошто?

  Кои се Вашите искуства?
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.