1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто љубовникот е привлечен од жена во брак, а по разводот повеќе не е?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Idedemja, 2 август 2020.

 1. Idedemja

  Idedemja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2020
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  43.099
  Пол:
  Женски
  Поттикната од темата брачни неверства и од видени примери ме интересира зошто на љубовникот жената му е интересна и примамлива за врска додека е во брак, а веднаш после разводот се разводнува и нивната љубовна врска и пропаѓа?
  Што е тоа толку привлечно да ја заведеш омажената жена, да и дадеш лажни ветувања за заедничка иднина и во моментот кога таа е слободна да ги реализирате заедно ветувањата да ја оставиш?
  Потребата да билдаш его и да се мериш и да му се докажуваш на маж и дека си појак маж од него, потребата да ја злоупотребиш довербата и љубовта кои ти ги пружила таа жена, која потреба е во прашање?
  Дали станува збор за искомплексирани мажи со ниска самодоверба кои само на ваков начин го хранат и воздигнуваат своето его на пиедестал?
  Ајде да споделиме мислења за оваа појава, за која и да не се дискутира премногу сепак не може да замижиме и да се правиме дека ја нема.
   
  На cresa-jagoda, Srckata28, stetoskop и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  2.658
  Допаѓања:
  9.121
  Пол:
  Женски
  Бабо Радо, ти ли си?! :$
   
  На Mama993, buba4e89, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.011
  Допаѓања:
  33.373
  Пол:
  Женски
  Затоа што додека жената е во брак, љубовникот е на сигурно.
  Кога жената ќе е разведена постои опасност за љубовникот, значи може да сака да се омажи за него, да му растури брак ако е во брак и слично.
  Додека пак 'љубовта' помеѓу двајца од различен брак е најслатка.
   
  На Justicija, candy.cane, Snowflake97 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Idedemja

  Idedemja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2020
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  43.099
  Пол:
  Женски
  Случај љубовникот е слободен и нема опасност да му се растури и него бракот, ама жената откако се развела тој губи интерес за неа и си продолжува со друга во брак по некое време.
   
  На Tanjamm и SummerGirl им се допаѓа ова.
 5. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.011
  Допаѓања:
  33.373
  Пол:
  Женски
  Епа се плаши за да не посака разведената жена да се омажи за него. Што не е јасно?
  Со таа во брак е на посигурно. И таа ако се разведе и неа ќе ја замени за некоја во брак. Е сега да ја сака не би ја оставил ни најпрвата ама човекот сака забава без обавеза.
   
  На Tanjamm, candy.cane, Snowflake97 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  На некои им е пасија да уништуваат бракови. Ама на крај ќе се оженат за жена змија.
   
  На Tanjamm, cresa-jagoda, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Idedemja

  Idedemja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2020
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  43.099
  Пол:
  Женски
  Или ќе си останат вечно сами, која би сакала да се ожени со маж со таква репутација:D
   
  На Tanjamm, candy.cane, stetoskop и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Зошто љубовниκот е пρивлечен од жена во бρаκ а, по ρазводот повеќе не е?

  Тоа е затоа што тоа е во пρиρодата на човеκот и луѓето. Затоа што сме ρасипани во душата. Ете затоа се случуваат таκви ρаботи... А, имам и случκи да ρасκажам со таκви индивидуи. Се имаме дρужено и муабет си имаме пρавено со нив. Не сум без ич.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  30.314
  Пол:
  Женски
  Затоа што туѓото е послатко. :D Кога ќе се разведе веќе не е интересна. Веројатно предизвик е да се докажат дека се големи фраери кои успеале да надмудрат друг маж и да му ја освојат жената.
   
  На Tanjamm, cresa-jagoda, LadyLollypop и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Izdrzliv

  Izdrzliv Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  3.076
  Пол:
  Машки
  Ај јас како машко да дадам мислење :)
  Штом една жена во брак се осудила на неверство тогаш не е за жалење што ке и се случи подоцна.
  Најчесто,, жената,, ќе каже...
  Не ме цени, ме малтретира, не ме задоволува, само на него кога ќе му се присака, ми ја зема цела плата.....
  Е сеа кај машкиве е сосема друг пристапот. Пример најчесто лажење е : Живеевме одвоено, заради децата а сме секој на своја страна, во разводна постапка сме...а најмалку не сум во брак :)
  Е сеа, не постои слободно машко што секундарно ќе откачи жена што се развела поради него или причина за да се одлучи на развод.
  Најчесто така би завршиле оние жени што биле излажани на некој од погоренаведените изјави :)
  Затоа и штом машково дознае дека се развела секундарно го снемува, едноставно несака да го кркне, зашто дома му е спротивно. Затоа секогаш отворено и со договор ако треба и на нотар заверен :D
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 11. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.328
  Пол:
  Женски
  Забранетото јаболко
  на канал 5 гледајте п.с не е спонзорирано
  е послатко!
   
  На Mantub, Sahlene, Kimberly11 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.863
  Кoгa е oн љубoвникoт, нејзиниoт мaж гo гледa вo улoгa нa мaгaре. Кoгa женaтa ќе гo oстaви мaжoт и се "зaлепи" зa негo сoсе децa, сoсе рaзвoд и прoблеми, мaгaре пoстaнувa -тoј, и нoрмaлнo -бегa. Oсвен вo мнoгу ретки ситуaции кaде зaвршувa сo хепи енд, се другo е смешки зa гледaње oд стрaнa.
   
  На cresa-jagoda, candy.cane, teressa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.031
  Пол:
  Женски
  Па ти затоа и гледаш,сеир да фаќаш ко на селска чешма.
   
 14. doubleg

  doubleg Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  4.406
  Може е добротвор што сака да усреќува онесреќени мажени жени :)

  Шала на страна, неизвесноста што ново може да донесе вечерта ми била секогаш поинтересна од извесноста, каква и да е.
  Кратки тајни средби полни адреналин се многу повозбудливи од брак и обврски.
   
  На burthdaykake му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  5.395
  Пол:
  Женски
  1. Сака само секс
  2. Сака да биде со неа, но не и со нејзините деца (а после развод, најчесто децата завршуваат со мајката)
  3. Си го билда егото со тоа еве ја сум поебач од мажот, а после развод нема со кого да се такмичи
  4. Најверојатно не е слободен и крие врска или брак
  Ако ми текне уште нешто ќе допишам :D8)

  Баш ме интересираат машките мислења на оваа тема, па би било подобро и тие да се вклучат.
   
  На cresa-jagoda, Tanjamm, candy.cane и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.863
  Тoa и гo кaжaв, не мoрa дa пoвтoрувaш пo мене.
   
  На Mantub и Sahlene им се допаѓа ова.
 17. teaiva

  teaiva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  524
  Лечење комплекс да си докаже дека може било која да ја смота па дури и брак да разори..си билда его колкав фраер е но сигурно не може да прифати обврски ,па најверојатно ке бара нова жртва. Криза на средните години да си докажат дека не остареле..можда..
   
  На cresa-jagoda, Tanjamm и stetoskop им се допаѓа ова.
 18. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.351
  Допаѓања:
  10.436
  Во право си. Мој роднина е разведен, и дневно ќе се сретне со две - три разведени пример, и сите се прават невини, мажот ваков, таков, а и тие не се цвекиња за мирисање.
   
 19. Domont123

  Domont123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2020
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  Odgovorot e mnogu prost,eve od maska strana - dodeka e zenata mazena nema opasnost ni po brakot na ljubavnikot ,koga zenata ke go ostavi mazot prakticno ke go rasipe i brakot na ljubovnikot,i sekako vozbudata koga imas nesto zabraneto e neprocenliva.
  Btw ne sekogas znaci zenata koga ke go ostavi svojot maz deka ke bide otkacena od ljubovnikot
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  (y)

  За последната реченица....комшика се омажи за љубовникот (неженет). Маж и ја фати во кревет со него. Голем скандал пукна тогаш.