Игри на соблекување

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од AnGel.fire, 24 август 2012.

1. AnGel.fire

AnGel.fire Истакнат член

Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    221
    Сте играле ли или играте вакви игри на соблекување? Најчесто ги играат тинејџерите и тоа преку разни игри меѓу кои: вистина или предизвик (за предизвикот), љубовно шише, збор по збор-реченица (кој згреши треба да соблече нешто), разни игри со карти итн. Споделете некое интересно искуство, да се насмееме малце :D

2. Nymeria

Nymeria Истакнат член

Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.652
    СТРИПТИЗ!!!
    :D

Не можев а да не помислам на тоа.

Инаку од кај бе љубовно шише во соблекување? Љубовно соблекување? Оргија? :!:

Играв еднаш покер во соблекување и еднаш магаре ( ]:) многу перверзно друштво имам, само се соблекуваме).
    За интересно... еднаш се дерев на цел глас од терасата кај другарка ми, по боди. Изгубив во магаре.

Ако се важи и цугопол, ама не го игравме ние во соблекување, туку ете владееше некоја соблекувачка атмосфера од кога се испијанивме сите.

3. anuskaNESTLE

anuskaNESTLE Популарен член

Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.098
    Ехееееееееее!

Игри на тешки перверзии сме играле, па шо да се очекува од перверзно до срж друштво :D
    Нај јако соблекување беше кога игравме покер + дринкинг на големо!

4. AnGel.fire

AnGel.fire Истакнат член

Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    221
    Хахах па правилното љубовно шише не е такво, али ние си имаме направено триста варијатни, т.е. не ние женските него машкине, само за да испадне некоја игра за соблекување :lol: :rofl:

5. Nati.P

Nati.P Популарен член

Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.014
    Допаѓања:
    849
    Ај кажете правила на игра :lol: :lol: љубовно шише, цугопол? :D :D :D

6. Nymeria

Nymeria Истакнат член

Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.652
    За љубовно шише не знам, најверојатно вртиш и ако се сврти кај тебе шишето се соблекуваш, за подетално Енџел нека објасни со правилата од другарите (се изнасмеав за ова со другариве, итри итри :D ).
    А за цугопол, ние си го игравме нормално цугополот, значи фрлаш коцка и се како што е редот, и после 2-3 круга си доволно пијан и почнуваш да се соблекуваш, инспириран од текилата. Релативна работа е телесна тежина тука, и количина на текила (или кој што и да пие при цугопол) :D

7. MandyLane

MandyLane Популарен член

Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    2.596
    Допаѓања:
    10.779
    Секогаш кога сме собрани со друштво на партија карти, или на излет негде,далеку од цивилизација, кога играме вистина/предизвик им предложувам да играме на соблекување,и ќе се засилат сите, но никој не се осмелува да оди до крај.
    Не се доволно храбри, но не се откажувам, кога тогаш ќе ги натерам. :)

8. AnGel.fire

AnGel.fire Истакнат член

Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    221
    Тоа со љубовно шише не сме го играле сега брзо и не ми текнува баш точно шо како беше, пошо и потпивнувавме малце :tmi:
    А сега во брзо време, најчесто играме со збор по збор реченица. Еден кажува некој збор и во насока на стреликите на часовникот сите по ред како што седат ја надополнуваат реченицата. Пример првиот рекол масата и вториот треба да рече масата е, третиот масата е убава... и т.н. ама мора да се кажува цела реченица плус еден збор надополнуваш. Кој згреши треба да соблече нешто. Или пред да почнете со играње смислете некој предизвик (да соблече мајца и да напраи нешто или нешто „построго“).
    Баш пред некој ден игравме, со оваа игра и сме се изнасмеале, а машкиве да не ги спомнувам, попалени, им вриат хормони незнатее.. :lol:
    Досадно ни станува веке типичните игри да ги играме па смислуваме нешто поинтерено и пожестоко придружено со смеење од кое стомак почнува да те боли :D

9. XstrongerX

XstrongerX Популарен член

Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.713
    Допаѓања:
    5.047
    Игравме неколку парови и иронија е што ги соблековме машките.Ние жените изгубивме помалку од нив и се откажевме кога останавме по прслуци и по гаќи.Инаку карти игравме, магарец.

10. American.Virgin

American.Virgin Активен член

Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    19
    ЈАС НА ТИЕ ИГРИ СОБЛЕКУВАМ...НЕ ОБЛЕКУВАМ ! ;)

11. Dajana17

Dajana17 Истакнат член

Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Vo 7mo odd seuste se nemav muvano so nikoj i na ekskurzija igravme vistina ili predizvik..Eden drugar mu dade predizvik na deckoto da me smuva pred site..Jas od vozbuda otkako stana za da sedne do mene jas stanav i pocnav da trcam i me brkase niz hodnici okolu 5 min..Posle me fati hahah i taman koa beshe vo pozicija da me bakne jas pak izbegav, a po nekoe vreme igranje ( pak predizvik od istiot drugar ) me baci drugar od klasso sedeshe do mene a i poslobodna bev so nego..mn mi se naluti deckovo i den denes vrti glava koa kje me vidi a ucime vo isto sredno :$

12. Srckata28

Srckata28 Популарен член

Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    2.054
    Допаѓања:
    7.717
    Ауу,сум играла ехее :D
    Само битното е што не губев и не се соблекував 8)

13. Butterfly-Girl

Butterfly-Girl Популарен член

Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    506
    Ау зар и вакви игри постоеле? :rofl: Не сум играла ама добра идеа се :D

14. angelche16

angelche16 Популарен член

Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    1.844
    Допаѓања:
    7.589
    Да бе сум игралаби врти шише па и други, ама цупогол не :D:D

15. Bitter-Sweet

Bitter-Sweet Форумски идол

Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    8.643
    Допаѓања:
    49.294
    Не сум играла досега такви игри, имав пристојно друштво.

На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lana del Rey

Lana del Rey Активен член

Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    132
    Ahahaha moree koga ke izlezev od mojov grad do drugarkata moja so nekoi ubavi momci tamu kaj shto nikoj ne me poznava , ke opijevme i na srede igra sami se soblekuvavme :rofl::devil::hai:

17. kjukli

kjukli Форумски идол

Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    2.522
    Допаѓања:
    28.608
    И јас исто, и да ти кажам криво ми е сега. Би сакала да имам некои такви незаборавни и интересни случки.

На SummerGirl и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  18. butterflu

butterflu Истакнат член

Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    323
    Ne sum igrala takvo nesto do sega