Игри на соблекување

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од AnGel.fire, 24 август 2012.

 1. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Сте играле ли или играте вакви игри на соблекување? Најчесто ги играат тинејџерите и тоа преку разни игри меѓу кои: вистина или предизвик (за предизвикот), љубовно шише, збор по збор-реченица (кој згреши треба да соблече нешто), разни игри со карти итн. Споделете некое интересно искуство, да се насмееме малце :D
   
 2. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.652
  СТРИПТИЗ!!!
  :D

  Не можев а да не помислам на тоа.

  Инаку од кај бе љубовно шише во соблекување? Љубовно соблекување? Оргија? :!:

  Играв еднаш покер во соблекување и еднаш магаре ( ]:) многу перверзно друштво имам, само се соблекуваме).
  За интересно... еднаш се дерев на цел глас од терасата кај другарка ми, по боди. Изгубив во магаре.

  Ако се важи и цугопол, ама не го игравме ние во соблекување, туку ете владееше некоја соблекувачка атмосфера од кога се испијанивме сите.
   
 3. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.098
  Ехееееееееее!

  Игри на тешки перверзии сме играле, па шо да се очекува од перверзно до срж друштво :D
  Нај јако соблекување беше кога игравме покер + дринкинг на големо!
   
 4. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Хахах па правилното љубовно шише не е такво, али ние си имаме направено триста варијатни, т.е. не ние женските него машкине, само за да испадне некоја игра за соблекување :lol: :rofl:
   
 5. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  849
  Ај кажете правила на игра :lol: :lol: љубовно шише, цугопол? :D :D :D
   
 6. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.652
  За љубовно шише не знам, најверојатно вртиш и ако се сврти кај тебе шишето се соблекуваш, за подетално Енџел нека објасни со правилата од другарите (се изнасмеав за ова со другариве, итри итри :D ).
  А за цугопол, ние си го игравме нормално цугополот, значи фрлаш коцка и се како што е редот, и после 2-3 круга си доволно пијан и почнуваш да се соблекуваш, инспириран од текилата. Релативна работа е телесна тежина тука, и количина на текила (или кој што и да пие при цугопол) :D
   
 7. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.779
  Пол:
  Женски
  Секогаш кога сме собрани со друштво на партија карти, или на излет негде,далеку од цивилизација, кога играме вистина/предизвик им предложувам да играме на соблекување,и ќе се засилат сите, но никој не се осмелува да оди до крај.
  Не се доволно храбри, но не се откажувам, кога тогаш ќе ги натерам. :)
   
 8. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Тоа со љубовно шише не сме го играле сега брзо и не ми текнува баш точно шо како беше, пошо и потпивнувавме малце :tmi:
  А сега во брзо време, најчесто играме со збор по збор реченица. Еден кажува некој збор и во насока на стреликите на часовникот сите по ред како што седат ја надополнуваат реченицата. Пример првиот рекол масата и вториот треба да рече масата е, третиот масата е убава... и т.н. ама мора да се кажува цела реченица плус еден збор надополнуваш. Кој згреши треба да соблече нешто. Или пред да почнете со играње смислете некој предизвик (да соблече мајца и да напраи нешто или нешто „построго“).
  Баш пред некој ден игравме, со оваа игра и сме се изнасмеале, а машкиве да не ги спомнувам, попалени, им вриат хормони незнатее.. :lol:
  Досадно ни станува веке типичните игри да ги играме па смислуваме нешто поинтерено и пожестоко придружено со смеење од кое стомак почнува да те боли :D
   
 9. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.047
  Пол:
  Женски
  Игравме неколку парови и иронија е што ги соблековме машките.Ние жените изгубивме помалку од нив и се откажевме кога останавме по прслуци и по гаќи.Инаку карти игравме, магарец.
   
 10. American.Virgin

  American.Virgin Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  19
  ЈАС НА ТИЕ ИГРИ СОБЛЕКУВАМ...НЕ ОБЛЕКУВАМ ! ;)
   
 11. Dajana17

  Dajana17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Vo 7mo odd seuste se nemav muvano so nikoj i na ekskurzija igravme vistina ili predizvik..Eden drugar mu dade predizvik na deckoto da me smuva pred site..Jas od vozbuda otkako stana za da sedne do mene jas stanav i pocnav da trcam i me brkase niz hodnici okolu 5 min..Posle me fati hahah i taman koa beshe vo pozicija da me bakne jas pak izbegav, a po nekoe vreme igranje ( pak predizvik od istiot drugar ) me baci drugar od klasso sedeshe do mene a i poslobodna bev so nego..mn mi se naluti deckovo i den denes vrti glava koa kje me vidi a ucime vo isto sredno :$
   
 12. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.054
  Допаѓања:
  7.717
  Пол:
  Женски
  Ауу,сум играла ехее :D
  Само битното е што не губев и не се соблекував 8)
   
 13. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Ау зар и вакви игри постоеле? :rofl: Не сум играла ама добра идеа се :D
   
 14. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  7.589
  Пол:
  Женски
  Да бе сум игралаби врти шише па и други, ама цупогол не :D:D
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.294
  Пол:
  Женски
  Не сум играла досега такви игри, имав пристојно друштво.
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lana del Rey

  Lana del Rey Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  Ahahaha moree koga ke izlezev od mojov grad do drugarkata moja so nekoi ubavi momci tamu kaj shto nikoj ne me poznava , ke opijevme i na srede igra sami se soblekuvavme :rofl::devil::hai:
   
 17. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  И јас исто, и да ти кажам криво ми е сега. Би сакала да имам некои такви незаборавни и интересни случки.
   
  На SummerGirl и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 18. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Ne sum igrala takvo nesto do sega