1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Игротеки за дневен престој

Дискусија во 'Дете' започната од moli.mk, 1 декември 2018.

 1. moli.mk

  moli.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  88
  Да ми кажете некои игротеки во Скопје каде има посебни делови за играње за помали дечиња (1-3 на пример), посебни за поголеми (над 3,4 год)..?
   
 2. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.554
  Допаѓања:
  25.822
  Не сум сигурна дека има вакво нешто по игротеките тука. Единствено да провериш во Имагинариум во Сити Мол, иако и за таму не ми се верува.
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Во скоро секоја игротека можеш да одиш доколку нема роденден од затворен тип. Дримленд игротеките имаат играчки за помали, авантура во беверли хилс исто има некои играчки за помали. имагинариум има едно делче за деца од до 3 години, плус има и една собичка како со кујна, ама ништо посебно нема. Таа повеќе ми е за поголеми деца да се истрчаат. Во Капитол не сум била уште, ама се токмам деновиве да видам каква е.
  И fun house гледам по фејсбук дека имаат и некакви активности, навистина интересно делува, па ќе одиме и до таму.
  За цените во дримленд ми се свиѓа што барем имаш кафе во тие 100 денари за еден саати. Авантура е 100 ден два саати. Во Киндер парк не се плаќа, само нешто да јадеш или да пиеш, а има и таму за помалечки, има кујна и топчиња и колички за буткање.
   
  На moli.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.548
  Допаѓања:
  107.960
  Фан хаус е друга димензија од се набројано.
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Во која смисла?
  Видов на фејсбук попладне не знам кое време беше имаше едукативни активности за деца, над три години веројатно. Кога нема роденден може да се оди.
   
 6. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.548
  Допаѓања:
  107.960
  Кога нема роденден може да се оди, да.
  Просторот е прилично простран. Има посебни "соби" и во секоја различни играчки, кино, игрална со плеј стејшн.. за возрасните има посебен дел кој е како кафетерија.
  Воопшто не наликува на другите игротеки.
   
  На Kitten, moli.mk и RainBow им се допаѓа ова.
 7. moli.mk

  moli.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  88
  Не сме биле многу по игротеки, на неколку родендени само..и од тоа што видов, повеќето беа за поголеми деца со вртење, со лизгање..и искрено ми изгледаше малку опасно да го пуштам моето со нив (ние сме уште малку 2)..ајде за родендени дозволуваат родител, ама во обична посета незнам дали би дозволувале внатре и родител..затоа прашував дали постојат такви со некои помирни катчиња и за помалите :)
  Ќе посетиме наскоро некоја од предложените, па ќе видиме.. Ви благодарам на сите..
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  На таа возраст мора да си со него можеш секаде да влезеш, дозволуваат. Би ти ја препорачала дримленд, таму кога нема роденден нема гужва, а секогаш има девојчиња што работат и ги заигруваат малите, може човек на раат кафе да испие.
   
  На moli.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JoyJoy

  JoyJoy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  2.433
  Допаѓања:
  8.930
  Пол:
  Женски
  Fun house се сложувам дека е многу убаво средена ама е за поголеми деца. Дете од 2 и нешто не може да користи ниту една лизгачка, трамполината е голема итн итн. За помали од толкава игротека останува само собата со топчиња и таа со кујни и слично. Има и коцки и сложувалки ама тоа и дома има.
  Дримленд мене ми се многу прљави. Може ја така дим ги начекала ама така ми делуваат.
  Авантура е убава и чиста за помали деца. ДискоЏунгла во Беверли ми е супер за помали деца. Таа е баш прилагодена како за до кај 5—6 години.
  Хабиленд во Борис Трајковски е со дел за помали и за поголеми. Тој за поголрмите мене ми е многу убав.
   
  На moli.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kalinaka

  kalinaka Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.110
  Пол:
  Женски
  Во Хабиленд во Борис Трајковски поделен е просторот за деца до 3 години и за деца над 3 години. Само јави се пред да одите да прашате дали има роденден.
   
  На moli.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.496
  Допаѓања:
  301.616
  Насловот ме асоцира на игротека во која можеш детето да го оставиш и да отидеш да пазариш на пример !?
  Во Мкд, не верувам дека има такви игротеки.
   
 12. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  102.591
  Пол:
  Женски
  И мене исто .
  Во Охрди на пример има, игротеката до училиштето на ќерка ми и нуди услуга дневен престој, го носиш детето на утро и таму пишува домашна, има доручек и ручек, си игра со останатите деца и во 14 го носат вработените до училница или обратно, после часови го пречекуваат и си седи додека го земат родителите.
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Го ставив така бидејќи така им е насловено тоа време на игротеките, кога нема роденден и е отворено за други деца, демек дневен престој. Мислам дека нема такво нешто да си го оставиш детето и да одиш да пазариш.
  За Дримленд јас неколку пати сум влегла и видела дека чистат кога нема никој. Може сепак до локација е или така се погодило... Не дека се толку чисти игротекиве, колку играчки има, ама мора негде зимно време да протрча дете.
   
 14. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  7.664
  Допаѓања:
  88.571
  Во зима не одиме по игротеки, летно време кога е се отворено, да. Ми се свиѓа во парк онаа, кај стадион, не знам како се вика, таму и роденден правевме, ама само надворешниот дел. Внатре кога е зима смрди на чорапи, еднаш влеговме и од врата си отидовме.

  Од неколку пати одење по игротеки по родендени, се изнамачив оти децата се диви, не пазат, удираат, родители никаде ги нема и јас морам да си играм место да одморам. Затоа, одам ептен ако се мора.
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.384
  Допаѓања:
  66.854
  Пол:
  Женски
  Имагинариум во Сити мол. Дури има и табла за која возраст е секое катче. Само што нема најголем избор за најмалите, едно ќоше е со две лизгалки, неколку меки коцки тракатанци и една собичка до тоа мала со неколку работи... Тоа катче 1-3год има ознака, само секако мора да си тука за да го гледаш, зашто може да излезе и да кидне. На пријателка малата на 2год ни се изгуби таму, во паника ја баравме и завртевме 5 круга мислам и на тераса два пати ја баравме, а на крај да ја најдеме горе на мрежите заглавена на средина :worried: Ни напред ни назад, тивко исплашено плачеше и затоа не ја слушнавме, а тој дел е за 4-7год мислам
  (facepalm)
  Едит: ми текна и 1-3 катче со топчиња имаше..
  Не сум била одамна таму, зашто последниот пат многу крш беше, прљаво. Ако не средиле скоро...

  Има :D Игротеката во Џамбо го нуди тоа за деца над 3год. Го имам оставено еднаш сам и на пазарење бев, еднаш со другарче беше, јас и мајката на другарчето се шетавме во Џамбо :)
  Ми се јавуваат на моб кога сака да мочка, да пие вода итн..
   
  Последна измена од модератор: 4 декември 2018
  На moli.mk и RainBow им се допаѓа ова.
 16. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  27.585
  Пол:
  Женски
  И во Капиотол игротеката можеш да оставиш дете и да си пазариш низ молот. Треба да е поголемо од 3 години.

  За Имагинариум да прашам, нели ја направија ласертаг?
   
 17. moli.mk

  moli.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  88
  И мене не ми се баш допаѓа идејата во игротеки зимно време, повеќе од аспект на вируси, болести..ама па мојата не оди во градинка сеуште, надвор излегуваат кратко, колку што дозволува времето зошто е ладно и загадено... мора некаде да се изигра, со други дечиња контакт, па да гради и имунитет колку толку...никако не си..
   
  Последна измена: 3 декември 2018
 18. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.384
  Допаѓања:
  66.854
  Пол:
  Женски
  Има ласертаг, ама не е само за тоа. Гасат светла и не пуштаат други луѓе кога има роденден со ласертаг...
   
  На An-na му/ѝ се допаѓа ова.