1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеална возраст за стапување во брак

Дискусија во 'Канта' започната од Lady-PinkHeart, 20 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  135
  Ме интересира вашето мислење, која е идеалната возраст кога треба да се стапи во брак (за девојка)... Колку време треба да сте заедно за да одлучите да останете со него за цел живот?

  Доколку темава се повторува (а мислам дека не), слободно delete... :)
   
 2. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
 3. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  135
  Ок тогаш.. нека оди на delete.
  Фала :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.