1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеи за работа од дома (без работа преку интернет)

Дискусија во 'Барање работа' започната од sofce, 22 ноември 2010.

 1. sofce

  sofce Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  19
  Здраво. Јас сум мајка на дете со посебни потреби и ми треба работа од дома. Пробав со интернет кликање на реклами, но не ме исплатија.За жал само во Македонија нема таква работа која би ни помогнала да се осамостоиме. Ако најдете нешто слободно пратете ми и контактирајте ме. Благодарам.
   
  На reddevill му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tweetygirl

  tweetygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  10
  дајте ми некоја идеја

  Феминки ми треба помош.. во последно време некако сум ептен слаба со финансиии... па размислувам да почнам со некоја работа... но тука има еден проблем... поради моето здравје не смеам да работам никаде во фирма, конфекција и сл. мозам да работам само од дома дајте ми некоја идеја што мозам да правам...

  фала ви... ;)
   
 3. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Ми треба работа итно ама проблемот е што не смеам да работам во фирма, конфекција.... да работам нешто од дома дајте некоја идеја фала :*
   
 4. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.649
  Прашајте во конфекциите дали имаат некои кошули за везење. На почетокот ќе ви оди потешко, но постепено ќе напредувате. И плус, нема потреба од никаква инвестиција. Тие ти даваат конци, игли, монистри и се што е потребно. Нема никој да ти виси над глава, дома ќе си работиш.
  Јас за месец дена заработив 7000 и нешто. Ќе заработев и повеќе да немав обврски. Ама школо, излегувње, навака, натака...
   
  На Suzen, gjoker4e, okcenzi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. dorjanka

  dorjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  па дај кажи која е таа конфекција да се јавам и јас таман сум слободна
   
 6. reddevill

  reddevill Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  21
  имаш оглас на пазар 3 и на реклама5 нешто гледав побарај има секако
   
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Во странство одат од врата на врата по домови и прашуваат дали имаат потреба од направени слатки и нудат. Значи дома припремаат јадења, слатки, колачи(мафини), солени работи во огромни количини и после ги продаваат.
  Исто домашна изработка на накит, некои украси и тоа се смета за работа.
  А друга работа да ја работиш преку нет не знам, не сум запознаена, налетав на едни страници на нет, кај што некоја демек заработила 1000 евра месечно, да имаше повеќе информации за ова не ќе беше лошо.
  Не знам со блоговите и видеата преку јутјуб како може да се заработува, нешто со рекламирање, ама како оди појма немам. :|
   
  На izabela.nik му/ѝ се допаѓа ова.
 8. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  6.451
  Допаѓања:
  34.440
  Пол:
  Женски
  Еве и јас сум една од тие кои заработуваат од дома :)
  Конкретно, работам графички дизајн и тоа исклучително со странци. Арно ама не секој може да го работи ова, бидејќи како прво и основно треба да се поседува талент т.е чувство за естетика, а потоа треба убаво да се "загрее" столчето за да се научат програмите со кои се работи и постојано да се следат новите трендови.
  За сите останати кои не се "уметнички" настроени имам примери од некои луѓе кои работат средување на книги т.е припрема на книгите за печатење и сл. работи. Единствен услов е добро да се познава англискиот јазик и граматика (бидејќи најчесто се работи со американци). Исто така многу работа има и за програмери.
  Сигурно има и други работи кои можат да се работат преку интернет. Можете да пребарате на google "freelancer jobs".
   
  На Tanjamm, beret, FotoLina3 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Meggy

  Meggy Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  387
  Сте го пробале ова? Јас денес го почнав, па ќе видиме до кога ќе истерам :)

   
  На Маца 1123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
  Со среќа па пиши ни како ти оди :) :wasntme:
   
  На Meggy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  И јас студирам за графички дизајнер,па планирам исто приватно даа си работам од дома,и многу ми е мило што можам сама да го работам ова....
   
 12. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.799
  Слушнав за некоја фирма, барала луѓе кои ќе продаваат енциклопедии (енциклопедиите биле скапи), се земало процент од продажбата. Слично како Орифлеим и Авон.
  Кој сака нека се распраша, јас немам подетални информации...
   
 13. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  161

  И, како оди работата со ова? И јас сум заинтересирана. Ама се двоумам, пак за цена на тоа, да не се трошат повеќе гига и мегабајти, па на крај огромна сметка за интернет? Како што разбрав, се што треба е само да го имаш отворено прграмот и да имаш интернет конекција?
   
 14. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  558
  ете јас ке ти кажам , незнам дали се работи за истата фирма,јас имам пробано конктретно во младинска книга, пред некоја година,ама не ми одеше неможам јас така. треба да одиш особено по фирми, од врата на врата,бидејки енциклопедиите се многу скапи, неможеш да им ги нудиш на обични луѓе, се е над 3000денари до кај 10000-на мислам беа,и да се продаваат на рати и ти имаш процент... треба да си таков човек, да не тие срам да тропаш од врата на врата, од фирма до фирма... жената која мене ме подучуваше да речам, добро го имаше разбработено бизнисот ;)
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  204


  Жива превара ова :!: Ќе се мачат луѓе само, ќе се трудат да собираат реферали и слично за на крај (извинете на израз) да им го спопикаат кај што не треба :D
  Земете малку прогуглајте, прочитајте искуства со ова "cash fiesta", сите коментари се негативни, луѓето пара не виделе од нив...
  Мое беше да ви кажам, ваше е дали ќе се излажете ;)
   
  На simoncelicius и Li0ness им се допаѓа ова.
 16. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.799
  Мене ме информираа роднини, но не сум била на презентациите.
  Го кажаа истово, веројатно за истото се работи.
  Енциклопедиите биле претежно околу 6000ден. и треба да одиш по училишта, фирми..., т.е. кај некој кому би му биле потребни, ем да има пари да ги плати. :)
  Што за кај нас, во оваа беспарица, кога луѓето леб немаат е тешко да продаваш вакви книги.
   
 17. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16

  И како оди? фукнционира??????????
   
 18. meandyou

  meandyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  196
  Има некој искуство со Bux.to ? гледам по форумите се фалат дека исплаќале, хммм :?:
   
 19. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  100
  Јас работев во Bux.to .. премногу бавно оде работата и треба да имаш поголем круг на луѓе кои ке кликаат за тебе.. Требе да имаш нерви пред се :)
   
  На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LeonaS

  LeonaS Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  24
  Луге ај ве молам некој да ми објасни околу исплакањето. јас се регистрирав bux.to и сеа кликам на тие сајтовите ама како за исплакање, си направив само сметка на alertpay.com и само на тоа остана, ни број од картичка во некоја од банките ни ништо. Како се исплакаат парите?