Идеи за украсување свидетелство

Дискусија во 'Слободно време' започната од 3107990, 20 јуни 2014.

 1. 3107990

  3107990 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  Би сакала да Ве замолам да ми дадете ваши идеи како да ги направам свидетелствата за деца од 4то одд да бидат поуникатни? :)
   
 2. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  ваши идеи

  Мислам дека темава ќе оди во канта..оти местото не и е за овде.. :^)
   
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.792
  Допаѓања:
  28.013
  Пол:
  Женски
  ваши идеи

  Не смееш сведителствата да ги правиш поуникатни, бидејќи свидителствата се документи и треба да бидат такви какви што си се. :^) :!:
   
 4. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  ваши идеи

  ^Мислам дека таа е наставничка и дека знае дека се дукументи.Но сака некако кративно да им ги подари.

  Темава не мора да оди во канта! Може да се смени насловот и да се стави во содветно катче :)

  Еве сака може нежно да ги завиткаш во круг.И од дозгора со црвена панделка-за женските и сина панделка-за машките.
  :!: Со панделките можеши некое чоколадце да им дадеш!
   
  На 3107990 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.792
  Допаѓања:
  28.013
  Пол:
  Женски
  ваши идеи


  Така може, ама јас помислив дека сака на пример нешто да нацрта на сведителствата и затоа така пишав, јас така го сфатив тоа во тој момент кога прочитав. :)
   
 6. 3107990

  3107990 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  ваши идеи

  Да јас знам дека свидетелството е документ..... и на никој не би му паднало на памет да црта или да пишува нешто на свидетелството, сакав некој предлог како што е од цвететто.....
  Ви благодарам!
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.886
  ваши идеи

  Mислам да им ги наредиш сите петки, нај ќе им го погодиш, мислам украсиш :D
   
  На tamche995, mims-89, Golden и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  ваши идеи

  ^ И тоа Сумерловер може,така најнасеани ќе бидат!
   
 9. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  ваши идеи

  Дур не е темава во канта, да ти дадам една идеа :)
  Мајка ми за нејзините ученици свидетелствата им ги става во рамки, т.е во хартија нели која е малку поголема од свидетелството, и така испаѓа како свидетелството да е во рамка :)

  Ама објаснив :tmi:
  Ако не ме сфати слободно пиши ЛП :!: :)
   
 10. Bah

  Bah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.184
  ваши идеи

  Ептен јака работа, завршиле 4то одделение па уште многу било важно како ќе им ги дадеш. Урами ги во рамка нека ѓи закачат на ѕид завршиле јако школо 4то оделение. Ако сакаш да ги израдуваш тие пари што ќе ги даваш за разни папки и разно разни глупости купи им нешто блего нека каснат и готово, а не да влегуваш во филм као да си професорка на факултет.
   
  На mims-89, LittlePinky и Abeja им се допаѓа ова.
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  ваши идеи

  Сепак тие се деца и се радуваат на мали работи.Тоа е посветување на внимание :) .Не е голема работа да завршиш 4то.Но таа сака да биде запаметена кај учениците,по добро. :angel:
  извинете за офф-топик
   
  На Lovely93, Dulceee и tessie им се допаѓа ова.
 12. frose1

  frose1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  34
  ваши идеи

  Интересна е идејата со панделките, да педложам и јас несшто можеш да и направишнешто како забава торта сокчиња едно видео со слики од вашето оделение и едно мало писменце да пишува некоја порака во интересно кутивче така ни правеше мојата учителка уште го паметам тој ден како вчера да беше :dance: :party:
   
  На 3107990 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. 3107990

  3107990 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  ваши идеи


  ТИ КОЈА СИ БЕЗ НИКАКВИ ИДЕИ ТЕ МОЛАМ ДА НЕ КОМЕНТИРАШ...... АКО ИМАШ НЕКОЈ ПРЕДЛОГ ДА ДАДЕШ ТОГАШ ТИ БЛАГОДАРАМ, А АКО НЕ ТВОИТЕ КОМЕНТАРИ НЕ МИ СЕ ПОТРЕБНИ.....
   
  На tamche995, DivineFM и a.c.k.a им се допаѓа ова.
 14. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.792
  Допаѓања:
  28.013
  Пол:
  Женски
  ваши идеи

  Темава е добра, само треба да се премести во соодветна категорија, да не биде во оваа За форумот. :)
   
 15. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  мислам дека може да биде како како оние цилиндричните кутивчиња за пари( има и поголеми за да ги собере ) и да го ставиш таму свидетелството а одозгора црвена машничка за женските и плава за машките (идеата на некоја друга форумџика) а на машничката по едно мало ,некое слатко бонбонче или чоколадце

  *или само завиткај ги и со машничка(црвена и плава) можеби подобро ќе изгледа и поефтино ке поминеш
  се надевам малку помогнав
   
 16. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.792
  Допаѓања:
  28.013
  Пол:
  Женски
  Еве случајно најдов некои слики, па ако не е уште доцна, можеби ќе помогнат :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На lattie и Elena69221 им се допаѓа ова.
 17. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Машко е Bah, :)
   
 18. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.601
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема потреба од некои посебни украсувања. Подобро со тие пари купи им по едно чоколадце или почести ги нешто и толку. Или завиткај ги како во ролна и со машнички ама пак така нема да знаеш кое чиво е.