Идиот во странство (An Idiot Abroad)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Shana, 1 мај 2011.

 1. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.497
  Една од најдобрите патувачки серии што некогаш ке ги гледате :)

  Колку да ве заинтересирам, презентерот Карл Пилкингтон е пријател на Рики Џервејз и Стивен Мерчант, англиски глумци и комичари, кои пак обожаваат да се поигруваат со него. Го нарекуваат идиот и го праќаат на пат да ги посети седумте светски чуда со цел да му ги прошират хоризонтите и погледот на светот. Дури откако ке пристигне во одредената дестинација, му се јавуваат по телефон и му ги соопштуваат следните актовности, притоа организирајки му транспорт, средби, сместување и сл.

  И да не го сакате англискиот хумор, ситуациите, сцените и погледот на работите од поразличен агол ке ве забавува и ке ве држи заинтересирани од почеток до крај на овие девет епизоди.
   
 2. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.497
  Карл не сакал да снима втора сезона од серијава поради лошите искуства и непријатни изненадувања кои му ги приредија Рики и Стив, но го убедиле со изговор дека ке му дозволат самиот да избира каде ке оди. Тема на втората сезоната е Bucket list, 100 најпопуларни работи кои луѓето сакале да ги направат пред да умрат. Навистина Карл избира каде ке оди од листата и што ке прави но повторно му приредуваат изненадувања :D

  http://www.imdb.com/title/tt1702042/

  Препорачувам 200% :D