1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идниот Топ Модел На Америка (America's Next Top Model)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Beauty161, 23 август 2011.

 1. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  America's Next Top Model е телевизиско реално шоу во кое неколку девојки се борат за титулата Топ Модел на Америка и за шансата да започнат кариера во модната индустрија.

  Оваа емисија е предводена од Tyra Banks супермодел и актерка .  Што мислите вие за оваа емисија ? Ја загледувате понекогаш на А2 ? Јас ја загледувам само понекогаш и ми се чини интересна ....
   

  Прикачени фајлови:

 2. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  леле знае ли некој да ми каже кога има на А2?? многу сакам да гледам :)
   
 3. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  Ни јас незнам кога се емитува,но кога ќе ја начекам на А2 одма пуштам,интересно ми е,но мн ми е жал кога некој што не заслужува да испадне,го исфрлуваат.BTW на реклама видов дека во наредната епизода ќе имаат фотосесија и ќе им речат голи да се сликаат,а едната нема да сака,ќе одбива и накрај ќе им рече дека ако ако сакаат да ја исфрлат само затоа што одбила да се слика сосема гола,да го направат тоа...но незнам што ќе се случи,ќе гледам,па...
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.600
  Допаѓања:
  59.525
  Пол:
  Женски
  И јас ја загледав. И јас не знам кога точно ја даваат :lol: Ама ако не ја фатам до крај ќе ја догледам на нет, интересно ми е и сакам да видам која ќе ја изберат. На почетокот Елиз ми беше најнесимпатична, ми се фолираше некако со медицината бла бла, ама некако ми е најмногу за топ модел. Има се што треба :)
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.555
  Имам изгледано повеќе од 7-8 сезони, не по ред, затоа и ми се мешаат.
  Нешто симнував, нешто гледав на youtube.
  Досега има 16 сезони, и отворен кастинг за 17-тата.

  Девојките вака можеби не се ништо посебно, но нашминкани, суредени и под објективот изгледаат многу гламурозно, дури совршено.
  Многу интересни предизвици имаат, во финалето секогаш ги носат на некоја егзотична, интересна локација и таму имаат задачки, фотосесии ...

  Шоуто е интересно, Тајра посебно ја сакам.
  Единствен неомилен момент е кога стигнува дневната пошта и сите викаат како мрднати: Tyra Mail, TYRA MAAAAAAAAAIL !!!

  |(

  Многу е дегенско.
  И иритирачко.
  Ќе има преубави девојки, ќе стигнат до финалето, но не секогаш и победуваат таквите.
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.600
  Допаѓања:
  59.525
  Пол:
  Женски
  Да и Тајра е прекрасна, ми се свиѓа нејзиниот пристап кон моделите, отворен е и споделува свое искуство со цел да им помогне. Јас обично не гледам вакви модни шоуа, ама ова го фатив и баш ми го привлече вниманието. Видов дека има 16 сезони, само што мислам дека тешко да ги изгледам :lol:
   
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.031
  Да, ја гледам кога ќе начекам случајно. Девојките не се ама баш ништо посебно, а какви коментари им доделуваат еј, не ми се верува. Без шминка се хаос, ноќна мора и збор што асоцира на одвратно, а со шминка така средени изгледаат баш како убавици, зборам за повеќето, не сите. Не е тоа поентата!
  Мило ми е многу што испадна Ебони, одвратна ми беше, најгрозна од сите не можев да ја глеам. Уф! Ја сакам Кизи, е таа ми е убава. И Шенон не е толку лоша, иако не можам да кажам дека е убава без шминка. Таа со црната кратка коса многу филозофира, не е за топ модел. Жизел ептен се понаша, ама епизодата со снимањето ТВ реклама беше најсекси и најстрасна, ја бива за тоа. Ејндриен ми е онака, не ми се свиѓа. Има една слична на Кизи, забораив како се вика и таа е убава, што беше со Кизи и Шенон на масажа. Ама мислам дека таа, Кизи и Шенон формираат некоја алијанса, клан, што и да е и мислат дека ако се поубави се супериорни. Не е секогаш така, не се супериорни имаат многу работа до тоа, сакам Тајра убаво да ги тресне со некој искрен, вистинит коментар коа ќе имаат феил, или било кој друг од комисијата. Тајра ми е океј, си ја врши работата, иако претерува во некои хиперболизирани коментари, на пр. случајот со Ебони. |( Ама ете, секој со свој вкус и мислење.

  Иначе стварно во колку саат почнува точно, 19:30ч или? И кои денови?
   
 8. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Ја гледав првата епизода од оваа сезона беше некаде околу 19 и нешто не сум баш сигурна...
   
 9. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  [​IMG]
  Ја изгледав цела пра сезона и навистина ми се допаѓа, па планирам да ги изгледам и другите 15 сезони. Морам да кажам иако мојот фаворит беше Kesse Wallace, баш ми е мило што победи
  Adrianne Curry
  , а исто одлична беше и Elyse Sewell. Најдобра им беше фотосесијата со змиите, баш беше јако, а Робин ми беше ептен смешна кога почна да вика О Џизс, Џизс, Џизс :D :D :D

  Моментот со Робин и змијата :D
  http://www.youtube.com/watch?v=aOrMn90f_XQ
  Победничката
  Adrianne Curry
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Kesse Wallace
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Elyse Sewell
  [​IMG][​IMG]
   
 10. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  На видеово мислам дека е 4 сезона Тајра полудела и се раздрала на некоја од кандидатките.
  http://www.youtube.com/watch?v=53sOpQQWOOA

  И ова е на некоја од сезоните на шоуто
  http://www.youtube.com/watch?v=3mf-SWdI ... re=related

  Ова поима немам што е вагда требало да испадне нешто интересно ама мене ми изгледа како да побегнала од Бардовци. :rofl: :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=a3MzuUcLkWU
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.600
  Допаѓања:
  59.525
  Пол:
  Женски
  Доколку откривате информации за победничката од било која сезона ставајте ги во спојлер :!:

  И јас ја догледав првата сезона.
  Едриен некако не ми беше за победничка, Шенон ја растури на пистата. А Елиз иако ја исфрлија сепак направила подобра кариера :)
  Читав по нетов за Едриен изјавила дека не била задоволна, договорот не бил изреализиран и поради нејзината изјава не се споменува како прва победничка понатаму во шоуто.
  Инаку ретко која од победничките навистина направила кариера како топ модел, туку повеќе работат во радио и телевизија.
  Сакам да ја гледам втората сезона, ама сега веќе ми изгледа како чкљ шоу.
   
 12. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.550
  Допаѓања:
  9.596
  Кога ја гледав првава епизода од новата сезона All Stars, се разочарав зашто сфатив дека девојкиве иако учествувале на вакво нешто сепак немаат многу успешни кариери. Некои дури и се понашаат ко овие новиве. Сепак нели се познава искуство, малку по самоуверени се ама.....една од девојките учествувала во незнам која сезона, пред 7 години. Тогаш имала 16год, а денес е пак тука со нејзините 23 и плачеше зашто и ја ишишаа косата. Мислам хелоу? Во таква индустрија не ваљда сака да остане нечепната, како што дошла од дома. Многу непрофесионално се понашаат и уште немаат изградено карактер после толку време. Некои не само што немаат успешни кариери туку и воопшто немаат никакви кариери изградено

  Инаку во 2рава епизода
  Тарја ми го ишиша Најџл :( а колку се израдував коа го видов со косичка, мх мх....
  каков беше сладок. А Тајра ми е многу убава, знае како треба и што треба во таа работа али шмизла е, ме нервира, не испушта момент да се излигави

  Многу беше лошо коа во првата епизода
  ја исвиркаа Александра, мене ми е на моменти симпатична, на моменти ме нервира. Али стварно е глумица, сака од ништо да направи нешто, се прави добра па ќе се развика, па ќе плаче како не ја сфаќале па пак ќе се скара со некој. Абе драма куин

  Фаворити сега за сега ми се
  Камил, Лаура, Алисон неможеш да не ја сакаш со тие очи :) Анџелии исто ми се свиѓа многу, неа или ја сакаш или те нервира, нема средина :)
   
 13. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  17.995
  И јас го гледам ова шоу и навистина ми се допаѓа.. ги гледав сите сезони на нет...Тајра е прекрасна и Jay Manuel го обожавам
   
 14. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.550
  Допаѓања:
  9.596
  Зашто
  ја дисквалификуваа Анџела?
  па и ништо не кажаа...мамето нивно.
  А мислам дека ќе беше победник. Рекламата барем да и ја дадеа, едвај чекав да ја видам.
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.600
  Допаѓања:
  59.525
  Пол:
  Женски
  Хмм, демек открила некои информации на фејсбук, па затоа.
  Сезонава некако без душа ми беше, веќе видено. Не сум ги гледала сезоните од кај што беа сите учеснички, само некои, ама пак ми беше тапа.
  И оваа што победи онака,
  не ми е за топ модел, прекомерцијална е, а и повеќе ќе се фокусира на пеењето, така да...
   
 16. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.550
  Допаѓања:
  9.596
  Чудно....читав низ нет и има предпоставки дека премногу открила па затоа, а има друг муабет што вели дека ако згрешила нешто тогаш ќе кажеа, како пример дека се е според правила, и другите да седат мирни. Ама демек што било вака скришно тогаш било срамно за шоуто и Тајра.
  А трет муабет вели дека се дрогирала за време на шоуто...
  Како и да е, многу ми е гајле :)
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.600
  Допаѓања:
  59.525
  Пол:
  Женски
  :D Мене и така ми беше одвратна, не ни сакав да победи.
  Шоуво со текот на годините пропаднало некако. Не знам што не го укинат веќе.
   
  На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
 18. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.293
  Допаѓања:
  21.068
  Пол:
  Женски
  Си прелистувам по темиве и ми текна на ова шоу. Ми текна дека последно што гледав беше 20 сезона. Тогаш ми беше интересно, онака за тепање време и опуштање.
  Се емитува ли уште?
  Знае ли некој да ми даде линк каде може да ги погледнам сите сезони? Нешто имам вишак на време :)
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.600
  Допаѓања:
  59.525
  Пол:
  Женски
  Почна нова сезона. Иако мислев да не го гледам, си реков да го ѕирнам. :D
  Има момци сезонава. ^_^
  Јас веќе му фрлив око на еден. :rofl:
  [​IMG]
  Има симпатични луѓе сезонава, мислам дека ќе биде интересно. :)
   
  На MaggieTatum и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 20. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.293
  Допаѓања:
  21.068
  Пол:
  Женски
  RainBow те молам пиши каде на кој линк ја гледаш новата сезона за да гледам и јас.
  Благодарам