1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Избор на основно училиште во Центар

Дискусија во 'Образование' започната од Inola, 21 февруари 2013.

 1. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  192
  Здраво,

  Дали има некој што ќе запишува прваче во школо оваа година, или пак искуство со некои од основните училишта во општина Центар?

  Некоја препорака, критика... :)
   
 2. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  20
  Јас завршив во ОУ Кочо Рацин :) наставничките од 1во до 4 беа прекрасни стварно, не беа престроги, а не научија многу и ни дадоа добра основа.. предметните наставнички беа добри, само што јас учев во клас со премногу врски, ова-она и класната премногу ги бираше и делеше децата, со цел да се истакне самата себеси .. но пред се се здобив одлична основа и сега во средно ми е многу полесно отколку на други деца... Всушност сега сите предметни наставнички се менуваат ,повекето одат во пензија, така да се надевам дека ќе дојдат подобри :) Сега интериерот не е многу фантастичен но ги реновираат тоалетите и го кречат школото..така да тоа е супер и мензата е целосно реновирана ..училниците се прилично добри и тоа е тоа... Топло препорачувам,само да се погоди класот и наставничките од 1 до 4
  и НЕ би ги препорачала Гоце Делчев ии 11 Октомври..мислам спред резултатите што ги покажуваат децата во средно иии Песталоци е исто така добро
  со среќа со изборот :) :*
   
  На Quuen и Inola им се допаѓа ова.
 3. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  192
  Тоа со врските во КР уште повеќе било изразено сега. За Песталоци слушам негативни критики за кадарот, а се мислиме за Гоце Делчев :?:
   
 4. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.127
  Допаѓања:
  4.324
  Пол:
  Женски
  ^ Гоце Делчев немојте, немало дружба никогаш и многу двоење меѓу децата имало, пред се за финансиите, а и не се добива некое квалитетно фундаментално образование. Всушност, во Центар училиштата се со поделби на децата и гооолемо сепарирање, недружба и групирање, т.е раслојување на децата. Јас имам учено во едно основно во Центар, братучетка моја во друго, а и наши пријатели го отпишаа од школото ради она што го спомнав погоре... Многу комплекси за мали деца, мој совет немојте.
   
  На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Зашто 11 Oктомври не?
  Глупости, тоа е едно од најдобрите и воедено и најстарите школи во Скопје.
  Прашајте само колку деца од тоа школо се запишале после во добри средни школи и каква основа добиле.
  Имало и ќе има лоши наставици, ама одсекогаш имало и предобри.
  Геос нема кој не го знае, наставник ипол.
  Малку се смениле работите од порано, но дaлеку од тоа дека е лошо школо или не е за препорачување.
   
  На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.