1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 25 октомври 2010.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Мислам дека на ваков женски форум, со стотици шопинг манијаци :rofl: потребна е една ваква тема за известување на сите поволности во шопингот. Тука сме за да си помагаме нели? ;)
  Темава е всушност да известуваме кога во одредени продавници доаѓа нова колекција, интересна и поволна и посебно во најактуелните продавници. Потоа кога во одредени продавници започнуваат попустите. Распродажба!!! Отварање на нова продавница!
  И секако промоции како на пример купуваш едно добиваш две итн...

  Па жени ако имате некоја новост да споделите слободно. :P

  На пример сите што овој петок во Unique ќе направат сметка над 3500 ден. добиваат бесплатно шминкање од Владо Георгиев 8)
   
  На honey.bunny032, dannashoeannashoe, grozje и 9 други им се допаѓа ова.
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Да има. Сакам фустан таков и таков кај да го најдам?
  Финтава на темава е поинаква.
  На хрватски форум многу добро опстојува темава, сите си помагаат.
  Се кажуваат само информации.

  -Денес во Манго почнува попуст.
  -Утре се отвара нов бутик во ГТЦ со 20% попуст на отварање.
  -Во Јуник има промоција маскара Лореал со гратис пудра.
  -Распродажба во Најк.
  Итн.....

  Не е на помош темава?
  Во таа тема сигурно не пишуваат информации. Туку бараат кај да купат одреден производ!
   
  На ilovemforever, mila101, Cloee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  искрено нова колекција (непознат бренд :rofl: :D )имало во шутка, ми кажа другарка многу убави џемперчиња имало :lol: и накит, и фармерки и не биле скапи... јас си пазарам и од таму, па ако и некој друг е ко мене, нека се накрца во 20че, имало доста добар избор
   
  На Nd123456789, honey95, Agrona и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  На местото на поранешно Tally Weijl во ГТЦ наскоро се отвара нов дуќан, пишуваше и кој, ама заборавив :lol:

  Ах да и кој сака UGG чизми, видов денес едни најпрекрасни, јас не ги свиѓам тие чизми, ама овие ептен ме бендисаа. Ги има во VIP продавницата, во ГТЦ, што гледа накај Чао кафичот. Кафени се и цели се испишани со зборчиња :inlove:
   
  На grozje му/ѝ се допаѓа ова.
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.971
  Допаѓања:
  85.670
  Пол:
  Женски
  Во Шутка има фармерки 300, 500 и 700 ден. 700 е најновата колеција. Ролки има по 100 ден. Капчиња по 100, 150 ден.
   
  На aceee99, grozje и plavushataaa им се допаѓа ова.
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  ДА, бев во петокот.
  Значи има ееептен избор за џемперчиња. Долги, кратки, со копчиња, со каивче, со врзување, наметки секакви. Денес шетав низ ГТЦ истите ги видов беа од 1000 до 1500. Во Шутка од 500 до 700, во сите бои имаше. Кажаа само што ги добиле.
  Ах да и чизми има. Претерано многу од 1000 до 1800 се. И убави има.

  Одете додека не ви изнакупиле 8)
   
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Нова роба во Евроазија, нови капути и мнооооооооооогу UGG чизмички. Денес распакуваа од кутии.

  Второ наскоро Body Line се преселува во ГТЦ веднаш до Палини продавницата за чевли.

  И трето пак ја заборавив новата продавница што ќе се отвори во ГТЦ иако 5 пати ја прочитав :rofl:, битно имаше Рома во насловот и италијански бренд е, пишуваше и на италијански дека се отвара наскоро.
   
 8. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Нова колекција во Газела, што е карши мекдоналс во Центар. Чизми над колена кожни преубави. Ќе ги постават деновиве а цените ке им се над 3000.
   
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Во Extreme Intimo има од 27.10 do 04.11 недела на женски градници.
  Се надевам дека новата колекција им е со попуст или така нешто.
  Јас утре ќе проверам веднаш :lol:
  http://www.extremeintimo.com/en/zene/Brishalteri.html
   
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.995
  Допаѓања:
  142.328
  Замрсив брк денес со њу јоркер долен веш...ишала,па здравје машала .... :D

  Него,ако одите накај Шутка,известете ме како одат цените на чизми и дали се од оние смрдливите,важи?!
  Еден пар асални земав,ама ми фалат уште 3 пара за кои нема да ми биде гајле дали на дожд или снег ќе ги носам и во кој вир ќе ги удавам...кога ќе удрам рачун...желбите ми се големи и морам да си ги остварам! :D

  И ги видов уг-от во Еуро денес.Од 1500 до 2000 се и на нив пишува као демек дека се оригинал.Има и од плетените и од оние обичните,шаренки се горе.

  Се сакам... ;(
   
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.971
  Допаѓања:
  85.670
  Пол:
  Женски
  Лилит во Шутка чизми имаш од 900 ден до 1600,700 ден. Јас купив пред месец дена, убави се, ниту пропуштаат вода, ниту мирисаат нозете, топ се. Имаш и постари колекции по 400, 500 ден.
   
 12. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.154
  Cosmo Tinex
  Утре во Космо Среќна Среда 03.11.2010

  Намалување до 20% на:
  Нега на коса (шампони,
  балзами за коса, маски, ампули)
  Орална хигиена (пасти за
  заби, течности, четки за заби, интердентални четки)
  Декоративна козметика
  (пудри и руменила за лице)
  Храна и витамини
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.154
  Cosmo Tinex ‎- Среда Среќен Ден - 10% Намалување на колекции за нега на коса: Gliss (шампони, балзами, маски); Pantene (шампони и балзами); Alfa Parf (цела линија на шампони, регенератори, маски); Yelow (цела линија на шампони, маски за коса, регенератори без измивање)

  Cosmo Tinex ‎- Среда Среќен Ден - Намалување на колекциите за Орална хигиена: - 10% Curaprox (четки за заби, пасти, интердентални четки); -10% Colgate (четки за заби, Total и Senzitive пасти за заби, конец за заби); -15% Lacalut (пасти за заби, течности за заби, интердентални четки, течности)

  Cosmo Tinex ‎- Среда Среќен Ден - Намалување на: Пудри и руменила -15% Aura (компактна пудра за лице, бронзена пудра, пудра во прав, руменило за лице, течна пудра);
  - 20% L'oreal Infeliable 16h пудра за лице; - 20% Bourjois Mineral Mat pudra;- 20% Deborah NewSkin пудра

  Cosmo Tinex ‎- Среда Среќен Ден - 10% Намалување на ВИТАМИНИ И ХРАНА: цел асортиман на Swanson, Biofarm, Medex, Now Foods (освен SPIRULINA И BIOASTIN), Biofarm сите чаеви, Намалување 20% на "1001cvet" брусница, јаболко, камилица со мед, портокал

  Cosmo Tinex Денес во Космо дрогериите - Среда Среќен Ден -20% Намалување на КНИГИ од издавачката куќа "Наша Култура":"Барај и ќе добиеш",
  "Стратегии и тактики на успешните луѓе", "Како да излезете на крај со непријатни луѓе"  Несакам да изгледа како маркетинг, ама на ФБ ми објавуваат, па таква е темата и решив да споделам...
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  немој да сте давале пари за алишта низ град. идете у шутка има свашта...фармерки по 600 ден, накјскапите чизми се 1600 и голем избор има, џемперчиња најразлични модели, тренерки од сите марки :rofl: а за мантилчиња, кожни јакни, ролки да не прајме муабет :lol:
   
  На honey.bunny032 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  - Денес се отвори новиот Body Line во ГТЦ, на почетокот пред Спицикото и Палини. Излогот им е супер, иако јас купувам од Боди Лајн исклучиво на попуст, којшто е вистински попуст. Така да ќе почекам до јануари кога се ќе падне под 70%.


  - И на излогот од Miss Sixty, Еnergy и Killah во Соравија пишува дека утре на 06.11.2010 од 12 до 16 часот ќе има забава и мнооогу изненадувања за купувачите. :party:
   
 16. Pink.Princess

  Pink.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  - И на излогот од Miss Sixty, Еnergy и Killah во Соравија пишува дека утре на 06.11.2010 од 12 до 16 часот ќе има забава и мнооогу изненадувања за купувачите. :party:[/quote]

  дали некој беше? :) нека раскаже како било :)
   
 17. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Отворен е новиот бутик на местото на Тејли Вејл во ГТЦ, се вика Principe, се води како италијански бутик. На секоја декларација пишива Мade in Italy и има на се 50% попуст, пример цена 5000 и таа е прешкртана и има 2500.

  Арно ама целата таа колекцијата нема ни И од Италија, и истите работи може да ги најдете во Еко шопинг, во Елит, низ Бисер... нормално неколку стотки се поефтино!
   
  На O.l.i.v.a и Miss-Independent им се допаѓа ова.
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  10% попуст во продавниците во Соравија.
  Плус добивате купон со сметката и станувате дел од 18те потенцијални добитници на награди.

  Значи Bitsiani, Bata, Fashion & Friends, Miss Sixty и Energie, Adam shoes ....
   
 19. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.640
  Ако ви се оди во Солун , имате големи попусти на палта , фармерчиња , UGG чизмички , елечиња со крзно ... Но ако не дојдете ни во Велес има 80 % попуст во сите продавници :) :hug:
   
 20. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.154
  копирано од ФБ - BodyLine Gtc RODENDENSKI POPUST 20%-PETOK,SABOTA I NEDELA-26,27 I 28 NOEMVRI !!!!