1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изгоре модуларната болница во Тетово

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Ahoy, 8 септември 2021.

 1. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.175
  Допаѓања:
  37.948
  Пол:
  Машки
 2. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.175
  Допаѓања:
  37.948
  Пол:
  Машки
  https://mk.tv21.tv/ministerot-za-zdravstvo-venko-filipche-itno-patuva-za-tetovo/


  Министерот за здравство, Венко Филипче итно се упати за Тетово каде што доцна вечерва избувна пожар во Ковид центарот.

  „Да, се упатувам кон Тетово“, кратко рече Филипче за ТВ21.

  Екипа на ТВ21 се наоѓа на лице место и изевстуваме од минута во минута.

  Неколку противпожарни екипи се на терен, се обидуваат да го стават под контрола огнот.

  Според неофицијални информации, има и повредени лица.
   
 3. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  8.439
  Допаѓања:
  81.891
  Пол:
  Женски
  Изгоре модулрната во Тетово.
   
 4. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.175
  Допаѓања:
  37.948
  Пол:
  Машки
  Гори Ковид-центарот во Теттовска болница. На местотото интервенираат и пожарните екипи. Во моментов не се познати причините за пожарот, ниту дали има евентуални жртви. Но болни и изгорени повредени се изнесуваат зградата во колички. Зградата е целосно изгорена.

  Пожарот е активен речиси половина час, но нема знаци за смирување, густ чад и пламен се шири наоколу.

  Во тетовскиот Ковид-центар има 84 хоспитализирани болни.

  https://sdk.mk/index.php/naslovna/g...tetovo-ima-i-povredeni/#.YTkRF0kL3hk.facebook
   
 5. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  8.439
  Допаѓања:
  81.891
  Пол:
  Женски
  Преку 50 луѓе внатре имало на кислород.
   
 6. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.175
  Допаѓања:
  37.948
  Пол:
  Машки
  Неофицијално од Алсат велат дека има жртви и пациенти, и мед. персонал. Вистина ли е? Ооф ;(
   
 7. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.279
  Допаѓања:
  34.197
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува што се случува.
  Прво цевките за кислород па сега ова? Кој? Зошто?
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.946
  Пол:
  Женски
  Леле за грев сега и јас прочитав имало и жртви
   
 9. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.175
  Допаѓања:
  37.948
  Пол:
  Машки
 10. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  8.439
  Допаѓања:
  81.891
  Пол:
  Женски
  Вистина е.
  Сега само што стигнав ,страшно, не пушта полиција.
   
  На diskreten32, mal.ecka, Idedemja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.279
  Допаѓања:
  34.197
  Пол:
  Женски
  Ги читав коментарите на фб и почнав да се гушам
  - колку стана опасна короната почна и да пали
  - дај боже сите центри да се запалат
  - нека се запалат сите центри и да ја прогласиме короната за мртва
  Не ми се верува што читам… само десетина коментари прочитав а 200 има… не ни сакам да продолжам да ги читам…
   
  На cresa-jagoda, PaLaVa, Ivan4e04 и 18 други им се допаѓа ова.
 12. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.946
  Пол:
  Женски
  Ова е нечие масло, прво доводот со кислород сега пожар…. Страшно
   
  На cresa-jagoda, tessie, oblace1 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. emiliana

  emiliana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  3.209
  Допаѓања:
  40.203
  Пол:
  Женски
  На еден портал пишале засега 13 жртви, премногу, прежално и страшно :(.
   
  На PinkGirl* му/ѝ се допаѓа ова.
 14. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.701
  Допаѓања:
  121.977
  Ова веќе е премногу :(
  Има ли смисла , кога ќе заврши :(
  ;(
   
  На Idedemja и emiliana им се допаѓа ова.
 15. Среќа

  Среќа Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2015
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  2.568
  Пол:
  Женски
  Сега слушам имало пожар во Тетово во модуларната болница за ковид пациенти. Имало починати. Бог да ги прости.
   
 16. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.678
  Допаѓања:
  19.053
  Пол:
  Женски
  Ауу многу сум потресена за пожарот што ја зафати болницата во Тетово, многу сум шокирана, изгореле пациенти со си кревети... како е можно вакво нешто да се случува  ;(;(;(:sweat:
  преголема трагедија е десена, Господ нека е со сите од ова здраство не бидува!! ;(
   
  На Ivan4e04, Принцезичка1, babybells и 10 други им се допаѓа ова.
 17. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.175
  Допаѓања:
  37.948
  Пол:
  Машки
  20210908_220105.jpg 20210908_220625.jpg FB_IMG_1631134188233.jpg FB_IMG_1631134190356.jpg FB_IMG_1631134194065.jpg

  Многу жално, многу трагично. Бог да ги прости жртвите, да се надеваме дека се во што помал број. :(
   
  На PaLaVa, Ivan4e04, Snowflake97 и 29 други им се допаѓа ова.
 18. Anne Boleyn

  Anne Boleyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2021
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  1.833
  Пол:
  Женски
  Леле,се испотресов,уште ова фалеше.;(;(;(
   
 19. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.621
  Допаѓања:
  116.159
  Пол:
  Женски
  Исусе.... ;(
   
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
 20. KateKane

  KateKane Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  57.635
  Пол:
  Женски
  ...

  Немам зборови за трагедијава што се случи.