1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изгубени 10 килограми за 2 месеци

Дискусија во 'Диети' започната од Princezicka17, 26 јуни 2013.

 1. Princezicka17

  Princezicka17 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  14
  Епа вака ..
  Сите сте запознати со оние реченици МОРАШ ДА ЈА ИСФРЛИШ ВЕЧЕРАТА , ЈАДИ НАЈКАСНО ДО 18 ЧАСОТ , НЕ СМЕЕШ ДА ЈАДЕШ КОМПИР ТОЈ ДЕБЕЛЕЕ И БЛА БЛА БЛА ..
  Епа кратко и јасно ЗАБОРАВЕТЕ.!!!!

  Најважно е само дека ви треба воља за да ослабнете !
  Е сега една моја приказна..
  Висока 160 , тежина 63 ХММ , што мислите а ? - ЛОШО !! - ЗНАМ ЗНАМ :)
  Едно утро станав и реков доста е , од денес ново нешто .. Почнав со ригорозни диети , уште истиот ден се онесвестив .. И затоа што несакав да ризикувам си реков вака, од денес ќе јадам се ама во мали количини и така почнав ..

  Секое сабајле јадев..
  - Двопек со јајце или Корнфлекс со многу малку масти во млекото, Плазма во млеко .. ( нешто што ќе ме држи сита и на нозе а е вкусно )
  Пиев многу вода во текот на целиот ден ..
  За ручек јадев..
  - Варен стек , варен компир, варен ориз, риба , со многу салата ..
  - За ужина обично јадев 1 банана , 1 портокал ( може и свеж сок , тоа му доаѓа како исхрана ) кива..
  И вечерата ми беше омилен дел затоа што никогаш не ја прескокнав за разлика од барањата на диетите.
  - Плазма , или WELLNES 2 колачиња ( ги има во веро ) со една голема чаша млеко , или NESSTLLE чоколатце исто со млеко , или едноставно полно тањирче салата измешано крставица , морков , цвекло , зелка , патлиџан и знам дека повеќето ќе кажете дека на ништо не изгледало , ама ми беше вкусно ..

  Потоа сакав да пробам нешто поинакво ..

  Секое сабајле цимет мед и вода , лимонада за доручек .. - Со бадемчиња , оревчиња .. Или банана за да бидам сита ..
  Многууу вода , зелен чај во текот на целиот ден ..
  Потоа , ручек .. Компир , макарони , туна , салата , манџа , супи ..
  Ужина овошје или некое нискокалорично чоколатце..
  Вечера салата салата салата , овошна или не сеедно :) и пола саат пред спиење мед цимет и топла вода .. !

  Епа да имаше резултати .. 2 месеци 10 килограми .. Задоволна сум .. !
  Пред се со тоа што изградив карактер , стекнав самодоверба , а на крај задоволна сум од резултатите .. И се чувствувам свежо , убаво..

  И комплиментите си дојдоа полека полека сите што ме знаат покрупна а не ме виделе во текот на тие 2 месеци ми рекоа само КАКО УСПЕА , ДРЖИШ ЛИ ДИЕТА ..

  НЕ НЕ НЕ .. Храни се здраво , и веќе ги имаш резултатите :)
   
  На martine, okcenzi, martina98 и 6 други им се допаѓа ова.
 2. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  Си направила голема редукција на калории во исхраната, нормално дека си ослабнала :) . Оброците ти биле количински мали и со мала калориска вредност, тоа и е целта на секоја диета или режим за слабеење. Нормално е кога пазиш на количина да јадеш и позабранети работи како чоколатца или компир или леб (кексите) и пак да слабееш (не биле во доволна количина да создадат ново масно ткиво). Со салатите и течностите постојано си го држела стомакот полн што е одлична метода за спречување на неконтролирано јадење а воопшто не си јадела пржена храна (што е и здраво).

  Убаво кога ќе прочиташ вака успешен пример, браво :).
   
  На Princezicka17 и mamma им се допаѓа ова.
 3. Princezicka17

  Princezicka17 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  14
  Се додека имам желба ќе имам и добри резултати. :)
   
  На martina98 и Logic им се допаѓа ова.
 4. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.556
  Браво срцка алал да ти е
  Ме натера и мене да си ја сменам вечерата.
  :*
   
  На Princezicka17 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8
  Браво за тебе Princezicka17, со свој режим и голема желба си ги постигнала саканите резултати :D
  некако ми даде поголема инспирација и јас да си спроведам некој режим на исхрана со кој би ги отстранила килограмчињата што ми се вишок:) :)
   
  На Princezicka17 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Princezicka17

  Princezicka17 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  14
  Можам ако сакате да ви направам и програма т.е како треба уствари да се храните .. Али секако за тоа ќе треба да имате трпение , и бидејќи имаше заинтересирани во ЛП дали сум имала некаква физичка активност , НЕ , апсолутно ништо бидејќи сум повредена на колено од тренинг пред 2 месеци , и кога више неможев да тренирам , почнав со ваквиот режим на исхрана.. :)
   
 7. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8
  ако не те мрзи ,пиши нешто :) :)
   
 8. Princezicka17

  Princezicka17 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  14
  Epa vaka decki .. prva rabota recete si samite na sebe DOSTA ! Koga kje si go kazete to ili sto bi rekla jas kje ve fati inaet e mng polesno..
  Sega moze i kje ve zbunam povise nego sto kje vi pomognam so ova sto kje vi go kazam , nemoj da se otkazuvate od kompirot i lebot dokolku toa sakate da go jadete.
  Kje trgneme poleka , za pocetok treba da se isfrli "losata" hrana .. - Sekjer , belo brasno, bel leb, przeno , brza hrana i smoki , cipsovi..
  E sega sigurno se prasuvate sto e so lebot - zamenete go so integralen.. Kompirot neka bide varen , orizot isto taka , pa sekako mozete da si dozvolite nekogas i da e vo tavce orizot.Pilesko vareno , zelencuk , salati i ete ti sovrsen rucek.
  E sega vaka so obrocite ..

  DO 11 casot najdocna mora da e dorucekot sto e stvarno vazen za da se funkcionira do rucekot..
  - Plazma(melena) vo mleko m ? Sto vikate ? :) Vkusno neli ? Kornfleksot na Fan & Fit isto e vkusen, 2 jajca vo malku maslo , sir na dvopekce :) Ima tuka sto da se jade ..
  E sega koga vise ste najjadeni mozete da si gi vrsite dnevnite obvrski..
  Potoa ide rucekot , mora da e do 15 casot ..
  - Pilesko vareno so salata , ili pak tuna so kromidce ( tie sto nemaat gajle od kromidot - zdrav e ) , ili pak kompir pasiran kako pire so stekce , oriz vo kiselo mleko ili cist oriz.. Gladni nema da bidete posle vakov obrok vi garantiram ..
  Potoa morate da imate edna uzinka do 17 casot ..
  - Banana so med praktikuvam jas .. Ili banana vo ovosen jogurt , portokal , praska , ili povise ovosja vo vid na salata sve izmesano , ili dokolku imate power juser sokovnik ednostavno napravete si sok i toa kje vi dojde kako obrok :) , isto mozete i ananas da jadete , dosta e vkusen.. :) ( Nekolku kocki cokoladce nema da se na steta dokolku nemozete bez cokoladoto odma , a ako vise mozete ima cokoladca nesstle malecki se do 90kalorii super kje vi dojdat )
  I doagja vecerata , koja ne treba da se odbegnuva vo nikoj slucaj .. ( kako sto e vo povekjeto dieti )
  - Vecerata e do 19 najkasno 20 casot..
  Treba da e nesto pomala od rucekot .. Sto znaci istoto od rucekot no vo pomali kolicini..

  I veruvajte kje bidete siti vo tekot na celiot den .. Nema sansi da mi kaze nekoj deka posle vakvi obroci e gladen :)

  Znaci devojki za gubenje na kilogramite ne se potrebni nikakvi volsebni dieti , nitu napitoci , caevi i uste 300 apcinja ( samo mozete da si nastetite nisto povise ) .. Se sto e potrebno e zelba , trpenie i uspehot e tuka .. ! :)
   
  На martina98, La.femme и Femmince им се допаѓа ова.
 9. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8
  фала за советите и што одвои време да пишеш :*
   
 10. Princezicka17

  Princezicka17 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  14
  Nema problem , sekogas tuka <3 :*
   
 11. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Dechki edno prashanje shto mnogu me machi.. Sega posho e leto si legnuvam kasno 2,3 saatot. Resiv da oslabnam i sakam da ve prasham spored vas koga e najubavo da mi bide vecherata? Imam prochitano deka treba da se jade najmalku 3 saati pred da se legne ama slusham i od stilot treba vo 18h treba vo 19h no ako si legnuvam vo 2-3 navecher kako da jadam tolku rano? istovremeno i sekoja vecher vehbam na orbitrek po 20-30 min,posle vecherata. Shto mislite koa treba da jadam ako legnuvam vo 2-3 ?
   
 12. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  107.056
  Пол:
  Женски
  Може да ти биде салата од домати,марула, краставица... со парче сирење, или со чаша јогурт.
  ....чаша млеко со какао... можеш и двопек. Ем мисам и добро ќе ти биде за стомакот - мирно ќе спиеш :D
  Можеш морков да грицкаш исто.. можеш и супа да си направиш некоја од зеленчук .
  Види во УН диета што се јадат за вечера :) се е до тоа, колку количински јадеш дента, што со што мешаш и колку маснотии внесуваш.
   
 13. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  mm fala :D ali mene glavnotoprashanje mi e ako legnuvam vo 2-3 vo kolku bi bilo najubavo da mi bide vecherata
  ? :/
   
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.256
  Пол:
  Женски
  Јас од утре почнувам ми се смачи да бидам дебела доста е утре ќе доручкувам 2 јајца варени и леб(али кај мене не јадеме црн леб) :( ќе морам бел
  за ручек ќе јадам гравче варено со бел леб
  за ужина ќе јадам банана :)
  за вечера ќе си направам салата :)
  Па дали би можела вака да ослабам сакам да сум 50 кила а јас сум 65(знам дебела сум).
   
 15. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  И јас легнувам касно како тебе меѓутоа јадам до кај 9 најкасно, после тоа ако сум гладна пијам вода и се обидувам да не мислам на јадење. А, инаку ако ептен сум гладна тогаш пијам чаша млеко или јогурт па тоа ме заситува :)

  Можеш меѓутоа подобро ќе биде и ако вежбаш и ако се држиш цврсто до овој начин на исхрана. Потребна е голема упорност и издржливост.
  И би ти препорачала леб бел да нејадеш. Јас веќе месец дена воопшто не јадам леб дури ни црн. Место бел леб купи двопек тоа барем е поздраво.
   
 16. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  И јас сум на диета и легнувам околу 4-5 вечерам до 19-20 часот и наавечер ако мн ми се јаде ќи се напијам чаша јогурт ,семки или сончоглет , а може и две три прачиња лубеница. Од сето ова најчесто нaвечер јадам лубеница најздрава ми е некако.
   
 17. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  fala drushtvo :D se nadevam kje ima i rezultati
   
 18. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Јас сум 174 а сум 75-76 кила.......Морам 10 кила да симнам......не ми се брза ептен само да биде здраво..Сакам да пробам слична исхрана како Princezicka17.......само шо за појадок јадам Велнес колачиња(две три) и малечко јогрутче(ако ги знаете оние на familly најмалите)......После за ручек варено нешто(месо со компир на пример)....за ужина јаболко и за вечера мусли.....А и дневно скокам на јаже почнав со 20мин па денеска 25 утре 30 и се така до 45мин.....А и се обидувам да пијам многу вода.....Што мислите за колку време ќе успејам?
   
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Лани држев и јас ваква нешто слично диета, само што јас за месец дена 10 кила симнав, ама вежбав секој ден зумба и правев вежби за стомак.
  Леб уопште не јадев, ни двопек ни било што.
  Ама па кога појдов во школо почнав нормално да јадам, и пак си ги вратив. :(
  Сега пак пробувам да ослабам, леб скоро ич не јадам ама не можам без благо никако. :doh:
   
 20. vichy

  vichy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  1.165
  Пол:
  Женски
  до кога ќе ги одржите намалените килажи?
  што мислите?
  не е диета решението туку комплетна промена на животните навики во исхранувањето...прочитајте и применете здрави и витки и се најубаво ;)