1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изнајмување на венчаница

Дискусија во 'Свадба' започната од Maca_84, 2 ноември 2015.

 1. Maca_84

  Maca_84 Нов член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво фемимки дали може некој да ми каже каде би можела да најдам да изнајмам венчаница ?
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Во бутиците Лебед и Барби 94. Се наоѓаат во Мавровка.
   
 3. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.360
  Допаѓања:
  20.686
  Пол:
  Женски
  @Maca_84
  Od kaj si? Vaka od kaj znajme za kaj da ti pishime
   
 4. Maca_84

  Maca_84 Нов член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 5. glisa

  glisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  127
  Odluciv da ja prodadam mojata vencanica zato sto smetam deka vece ne mi e potrebna .
  Dokolku nekoj e zainteresiran neka mi pise vo inbox:)
  Jas koga e kupiv e zemav 350 evra ...
  Ja prodavam za 100 evra :)
  Podole na slikata mozete da ja videte vencanicata :*
   

  Прикачени фајлови:

  На Bebulleee, irenna и Umbrella22 им се допаѓа ова.
 6. an4ii

  an4ii Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  436
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој дали бутиците работат во сабота?
   
 7. Normina

  Normina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Знаете ли некој што откупува венчаница ?
   
  На Sofronko му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  887
  Пол:
  Женски
  Јас имам венчаница за изнајмување доколку некој бара венчаница за изнајмување слободно нека ми пише ќе пуштам и слика
   
 9. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  4.002
  Допаѓања:
  25.424
  Пол:
  Женски
  Изнајмувам/ продавам венчаница. Дали има студио или нешто слично каде би ја откупиле мојата венчаница?
   
 10. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  2.466
  Пол:
  Женски
  Изнајмувам/Продавам венчаница. Ако некој е заинтересиран нека пише ќе пратам и слика.
   
 11. Normina

  Normina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски

  Не ми ејасно како може да има од каде да изнајмиш а да нема кој да ти ја откупи не ми се јасни ...
   
 12. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  2.466
  Пол:
  Женски
  :^) 99% од бутиците не ги откупуваат, зборам за БТ
   
 13. Normina

  Normina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Глупости и струмица е исто.
   
 14. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  2.466
  Пол:
  Женски
  Некои фустани стварно се ептен уништени и не вреди да се откупуваат. Али има некои што се како нови, не треба генерализација.
   
 15. zlatnosrcence

  zlatnosrcence Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Продавам венчаница купена од Австралија а не е воопшто носена бидејќи не ми е точна... Венчаницата е купена мн скапо.... подоле на сликите можете да ја видите.. кој е заинтересиран нека ми пише.... многу евтино
   

  Прикачени фајлови:

  • DNP_4325 1.jpg
   DNP_4325 1.jpg
   Големина на фајлот:
   132,9 KB
   Прегледи:
   155
  • DNP_4331 1.jpg
   DNP_4331 1.jpg
   Големина на фајлот:
   196,2 KB
   Прегледи:
   142
 16. Ti19943

  Ti19943 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2017
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Ја изнајмувам . Која е заинтересирана нека пише... :*
   

  Прикачени фајлови:

 17. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  139
  Знаете ли место каде што откупуваат венчаници?
   
 18. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.660
  Цена?
   
 19. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  2.366
  Допаѓања:
  36.161
  Пол:
  Женски
  Еве и јас мојата ја продавам :)) ептен место ми зафаќа :) BA2401C3-9B29-4826-AFE1-F3BB089C508B.jpeg B8545880-5E2F-46B4-97FA-072CE37910EE.jpeg
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.878
  Допаѓања:
  5.425
  Ме интересира, како се движат цените за изнајмување на фустаниве,венчаниците? И дали имаат некои услови, во случај да се поткине од газење или уншти некако, се си бива не знае никој :)