1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изнајмување станови во Германија

Дискусија во 'Барање работа' започната од bubibubibubi, 15 февруари 2014.

 1. bubibubibubi

  bubibubibubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  25
  Зраво девојќи барав ваква тема но не најдов ако има ставете клуч :)
  Барам стан за изнајмување за двајца во Минхен. Доколку некој знае или има познати што изнајмува стан ке го замолам да ми пише или пак некоја адреса на интернет да пише.Ви благодарам поз :*
   
 2. sexybaby

  sexybaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  62
  На bubibubibubi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Little-Mk

  Little-Mk Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  327
  На bubibubibubi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bubibubibubi

  bubibubibubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  25
  Ви благодарам :* :*
   
 5. monique93

  monique93 Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
 6. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.480
  Допаѓања:
  33.228
  Пол:
  Женски
  Некој да не издава станови/соби близу франкфурт?
   
 7. Melek4e

  Melek4e Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  nekoj da mi pomogne kako da najdam stan vo regensburg...? kako odi procedurata?
   
 8. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  4.410
  Пол:
  Женски
  Еве види тука
   
 9. Melek4e

  Melek4e Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  procedurata koja e?
   
 10. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  4.410
  Пол:
  Женски
  Кога ќе најдеш идеален оглас и ќе го отвориш, горе десно имаш зелено правоаголниче за контакт. Таму ќе оставиш твои податоци и на мејл ќе добиеш повеќе информации од нив. Повеќе не знам.
   
 11. Ivan4e04

  Ivan4e04 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  7.998
  Пол:
  Женски
  Здраво.Јас барам цимери за во Минхен.Доколку му треба на некој слободно може да ме контактира.
   
  На Candelabra му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Arja

  Arja Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  Здраво! Барам сместување во Хамбург за двајца. Доколку имате познаници, претходно искуство, и било каква информација што би можела да ми користи, ве молам споделете!
   
 13. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  582
  Пол:
  Женски
  Барам стан во Минхен за двајца, од 01.07 до 01.10 ако некој може да помогнр пишетр
   
 14. DFC123#

  DFC123# Нов член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво барам сместување од 27,06,2019 година во Пасау.Дали некој бара смештај во овој период или пак може да ми понудите некој контакт.Поз
   
 15. Лолита08

  Лолита08 Нов член

  Се зачлени на:
  31 мај 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ми треба стан за двајца во околината на Uberlingen.
   
 16. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  582
  Пол:
  Женски
  И јас барам пиши
   
 17. TimTheMinion

  TimTheMinion Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Здраво, дали бара некој смештај од 23-ти јули?
   
 18. Butterfly99

  Butterfly99 Нов член

  Се зачлени на:
  6 јули 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Што направи со смештај, најде нешто??
   
 19. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  582
  Пол:
  Женски
  Барам за од Август и Септември
   
 20. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  967
  Допаѓања:
  10.364
  Ако му треба на некој стан во градче во близина на Leipzig, одма ви давам контакт од другар, они го напуштаат станот, ќе се селат во Штутгарт.

  Инфо што знам е дека е 3 собен стан, плаќаат 600 евра комплет со сите сметки вклучени, значи 200 евра од човек. (3-ца другари се ) Они работеа во Мек Доналдс , па бараат некој да го превземи станот.

  Станот е во строг центар , одма до Мек Доналдс, значи тие кои идат на сезонска работа, нема да им треба превоз за до работа.