1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изненадување на свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од mimi811, 27 јануари 2011.

  1. mimi811

    mimi811 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Ве молам за идеи како да ја изненадам една другарка која ја сакам како сестра на нејзината свадба-би сакала несто интересно да и приредам -однапред ви благодарам.
     
  2. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Прво што ми падна памет е да и' посветиш песна, некоја нејзина омилена, можеш да ја повикаш и заедно да пеете :wasntme: ако ми текне уште нешто ќе пишам :)
     
    На mimi811 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Јас пак си помислив, ако има некој музикант од нашава естрада што го сака таа, да го поканиш да и испее нешто. :lol:
    Или пак може да и испееш ти.
    Побарај некоја песна да се свири или да се пушти, на која можеби некогаш сте играле некој специфичен танц, и играјте заедно. Може и другите гости да го знаат, никогаш не се знае. ;)
    Да и одржиш мал говор (не лекција, ниту трогателни стории, туку нешто интересно, смешно и забавно).
    Сама изнајми фотограф, кој би сликал (тајно) моменти кои фотографот кој го изнајмиле младенците нема да ги фати, односно не биле во план да се сликаат (пример додека јаде, се смее, или се бакнува со зетот). После свадбата подари и ги, нема да се радува на ништо повеќе од тоа. Впрочем, најдобри се оние фотки кои се непланирани. :)
     
    На Strumfeta93, delvi и mimi811 им се допаѓа ова.
  4. mama27

    mama27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    175
    КУМОВИ СМЕ ЛЕТОВО НА СВАДБА,ИМА НЕКОЈ ДА МИ ДАДЕ НЕКОЈ ПРИМЕР ЗА ИЗНЕНАДУВАЈНЕ :?: :clap: ????????
     
  5. Mracna

    Mracna Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    115

    Да викните девојки кои играат стомачен танц ( не ми текнува како се викаат ) :lol:
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Ова не би го препорачала, може да не им се допадне, на невестата посебно.
     
    На Bezopasna2002 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    на нашата свадба јас го изненадив мажето, тој се вика александар, и јас се договорив претходно со музиката и некаде по вечерата почнаа да ја пеат аце аце,од татјана лазаревска и нормално рекоа специјално од невестата за зетот :lol: , и морам да признаам дека беше лудница,сите беа изненадени и се смееа ;)
     
  8. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    330
    гладав на еден филм не знам кој беше додека невестата чекореше кон олтарот имаше проектор и се вртеа нивни слики од кога се запознале па додека се земале составени како приказна
    многу добра идеја :)
     
    На Џиџи91, Starlič и candise20 им се допаѓа ова.
  9. andriana24

    andriana24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Kako изненадуванње добро би било изнајмуванје на Чоколадна фонтана!!!
     
    На Bubble-trouble му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mama27

    mama27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    175
    а каде се изнајмува и колку е .фала за идејата
     
  11. andriana24

    andriana24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    [mod-reklama:1dwah57n][/mod-reklama:1dwah57n]
     
  12. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Ова го има во Грција, јас бидејќи живеам во Гр.и досега имам присуствувано на 3 свадби и сите беа со тој почеток во ресторантот, многу ми се допадна идејата и на секоја свадба е така ова, баш интересно ;)
     
  13. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    [mod-reklama:13np6age][/mod-reklama:13np6age]
     
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    На elena.mak, Cynthia, Eli-sweety и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Можеш да се договориш со музиката да ја свират вашата омилена песна и ти да ја испееш.
     
  16. andriana24

    andriana24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    [mod-reklama:1af0u7x0][/mod-reklama:1af0u7x0]
     
  17. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    може пример некој интересен говор а она со фотографиите е најромантично
    или можете да излажете дека некоја другарка/ другар нема да присуствува па потоа ненадејно да се појави, или со гости од странство може истото... или пак кога невестата и зетот го играат првиот танц, нека паѓаат многу срца од таванот.. посветувањето на песна е добро.. а за нешто пооригинално не ми текнува баш сега... ќе ми текне сигурно, јас сум тип за изненадувања :*
    а за првата брачна ноќ... стриптиз :P :P ќе нема подобро изненадување од тоа хахаха :devil:


    ахх да се надоврзам.. мoжете некои гости да се договорите да научите да танцувате сите исто на некоја песна (секако некоја што му е драга на парот) и да ја изведите после вечерата... нема срамење се е забава
     
  18. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Зборам по темиве за на брат ми свадбата па ај да го кажам и изненадувањето :$ .
    Брат ми е близок другар со газдата на ресторанот каде ја правеа свадбата, па имаа музика за мерак, и од него изненадување беше певачицата, зошто беше договорено да биде само пеач без пеачка...

    Подоброто изненадување си го „приреди“ сам брат ми, близок е со Ферус, и требаше да дојде како гостин но го одби со изговор дека е на турнеја и дека не е во Македонија и нема да може да дојде...

    Само што заврши вечерата, го гледаме Ферче влага во ресторан со саксофонот, оди кај музиката, се договорија нешто, и почна да свири...
    Е тоа беше веселба, прво им отиде на невестинска маса, па кога почнаа да летаат пари на сите страни, не се знае кој со кого игра, некој на маса, друг на стол, немаше човек што не стана да заигра секоја му чест...
    Свиреше добри два часа и собра повеќе пари од бакшиш отколку што музиката беше платена за цел ден :D , но парите и не се битни, битна е атмосферата која ја направи...

    Имам јас смислено изненадување за мојата свдба но ќе биде за гостите, ќе го изреализираме со Петко, ама не ви го кажувам кога ќе ми дојдете ќе видите, вака ако ви го кажам нема да биде изненадување :lol: .
     
    На zhap4e и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
  19. dragana21

    dragana21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    6
    aj kazete mi i mene nekoe iznenaduvanje koe sakam da go pripremam za mladozenecot bidejki ke pravime svadba sega vo septemvri i nisto ne mi ide naa pamet :(
     
  20. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Да не се појавиш на свадбата ...поголемо изненадување...здравје :lol:
    Шала мала...
    Ако убаво пееш, спреми некоја песна што ви значи и испеј ја ти... :)
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.