Изработка на 3Д проект, изведба и опремување на стан

Дискусија во 'Дом' започната од Majjja, 21 мај 2021.

  1. Majjja

    Majjja Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2018
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Здраво. Не најдов ваква тема па би сакала да ми препорачате некоја фирма што изработува 3Д проекти, изведува и израбптува мебел (по пристапна цена )
     
  2. Трепетлика

    Трепетлика Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    450
    Допаѓања:
    266
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересира ова, па ајде малку да ја активираме темава, ако има некој искуство кое би сакал да го сподели.
     
  3. Didi***

    Didi*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2020
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Twinpicks - imaat profil na instagram i postojat od 1999 godina. Nam ni izrabotija 3D proekt i izvedbata ke bide od nivna strana. Spored mene predobri, profesionalni, ukazuvaat na sè sto ne bi bilo bas prakticno, davaat svoi ideji, gi pocituvaat zelbite na klientot, materijali za izrabotka na mebelot moze da si birate i sami i toa od kade sakate, dokolku ne sakate tie da biraat za vas, inaku sè e po dogovor i po vasa zelba. Otkako ke potpisete dogovor tie se obvrzuvaat za 60 dena da bidat gotovi (pravime muabet za cel stan koga se raboti).
     
    На Трепетлика му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.786
    Допаѓања:
    7.263
    Што е за тебе пристапна цена? Субјективно е. Инспо дизајн ми дадоа цена од 1000€ за проект плус патни трошоци, без никаква изведба. За две соби и бања.

    Фирмата од внатрешноста со која се договоривме не ни го наплатија проектот зашто целиот мебел освен гарнитурата ни е нарачан од нив. Архитектот задолжен за проектот дури ни укажуваше зашто не вреди да фрламе пари за некои механизами и материјали.


    Колку по рекламирани и попознати студија толку повисоки цени. Ако метар кујна е 500€ во други фирми, преку извадувачиве е +700€ итн. Да рендерите се убави за на инстаграм ако чергата ти е подолга.
     
    На Skyler, Волкот, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.550
    Допаѓања:
    11.404
    Пол:
    Женски
    Ме интересира како се заврши проектот, задоволни сте?