1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Илузии

Дискусија во 'Канта' започната од pink4ever, 6 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Кога мозокот ве мами..
  Еве неколку сликички
  [​IMG]

  Дали точките трепкаат? - Не, така ви се чини.

  [​IMG]
  Дали гледате лице раздвоено со свеќа или две лица кои гледаат една во друга?

  [​IMG]

  Костур или девојки како седат на месечината?

  [​IMG]

  Зајак или шатка?

  [​IMG]
  Лице на старец со мустаќи или дете со шапка ?

  [​IMG]

  Колку нозе има слонот?

  [​IMG]
  Дали се прави линиите? - ДА

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Темата не поттикнува никаква дискусија, мислам дека треба да ја заклучите или во најмал случај да се додаде нешто во воведниот пост за да можеме да постираме мислења.

  Пр. Што го мами мозокот лажно да ја гледа реалноста?
  Дали некогаш сте доживеале некоја оптичка или звучна илузија?

  Можат да се постираат и игри со мамење на мозокот. :)
   
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Темата ќе биде заклучена бидејќи не поттикнува никаква дискусија, а и истото се има постирано и во други теми.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.