1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Илузија

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од bluegirl7, 4 ноември 2011.

 1. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Мислам дека ја нема оваа тема но ако ја има слободно избришете ја!
  Овде можете да ставате слики од некои илузии :!:
  еве неколку од мене :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 2.gif
   2.gif
   Големина на фајлот:
   579,1 KB
   Прегледи:
   606
  • 3.gif
   3.gif
   Големина на фајлот:
   37,7 KB
   Прегледи:
   606
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  гледајте во 3те точки на средината од сликата 20-30 секунди...потоа погледнете во ѕидот и трепкајте набрзина! :)
   

  Прикачени фајлови:

  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   6,7 KB
   Прегледи:
   583
  На Lovy1, kika13, bluegirl7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Леле ме секна :lol:
   
 4. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  102
  [​IMG]
  Гледајте ја 5-6 секунди и нема да ви биде јасно како е наредена :)

  [​IMG]
  Дали ви е јасно колку нозе има слонов :D ? Мене не :$

  [​IMG]
  Ги пронајдовте сите срнчиња?

  [​IMG]

  Дали на сликата ја гледате Мерлин Монро или Ајнштајн ?
  Ако го гледате Ајнштајн оддалечете се од екранот и ке ја видите Мерлин.


  [​IMG]
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. priti

  priti Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  83
  Ах очиве :@
   
 6. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
 7. Lahaliva

  Lahaliva Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  317
  [​IMG]
  Гледајте во нозете на девојката,и ќе видите дека се врти и на двете страни!
  [​IMG]
  Што гледате?
   
 8. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  Интересно :D
   
 9. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Мене на десно ми се врти :D
   
 10. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  819
  Пол:
  Женски
  Интересно :D

  Гледајте во точката на средина 20-30 секунди, и после тоа погледнете во ѕидот и трепкајте
  [​IMG]

  [​IMG]

  Гледајте во точката и сликата ќе стане бела

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]